Dom i Ogród

Czym pokryć dach dwuspadowy? Przegląd pokryć dachowych

Dach dwuspadowy

Dach dwuspadowy to bardzo klasyczna konstrukcja, którą stosuje się w wielu budynkach mieszkalnych. Aby mogła prezentować się estetycznie i pełnić swoją funkcję przez lata, musi zostać pokryta odpowiednim materiałem. Jaki produkt wybrać? Czym cechują się poszczególne pokrycia na prosty dach dwuspadowy?

Dach dwuspadowy – czym się charakteryzuje?

Dach dwuspadowy składa się z dwóch nachylonych połaci, które spotykają się wzdłuż górnej krawędzi, tworząc kalenicę. Zwykle obie te części są symetryczne, ale mogą mieć różny kąt nachylenia i długość. Dachy dwuspadowe stosuje się w wielu budynkach – nie tylko mieszkalnych. Umożliwiają zaaranżowanie funkcjonalnego poddasza, a w ich powierzchni można umieścić specjalne okna.

Konstrukcja dachu dwuspadowego wymusza na inwestorach zastosowanie odpowiedniego pokrycia. Obecnie do wyboru jest wiele materiałów o różnych właściwościach. Które z nich sprawdzą się najlepiej? Na jakich dachach można zastosować poszczególne produkty?

Czym można pokryć dach dwuspadowy? Przegląd pokryć dachowych

Pokrycie dachu dwuspadowego powinno być trwałe, estetyczne i dopasowane do kąta nachylenia konstrukcji. Inwestorzy mają do wyboru takie materiały jak:

  • blachodachówka – łączy estetyczny wygląd dachówek ceramicznych i lekkość blachy. Dzięki zastosowanym powłokom ochronnym materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Minimalny kąt nachylenia dachu w przypadku tego produktu powinien wynosić 10 -14 stopni,
  • blacha na rąbek – ma specjalne rąbki, dzięki którym jej układanie na dachu jest bardzo łatwe. Blacha występuje w różnych odcieniach i wykończeniach.
  • blacha trapezowa – ma przetłoczenia w kształcie trapezu, które sprawiają, że blacha jest sztywniejsza i bardziej wytrzymała. Pozwala na układanie nawet bardzo dużych płaszczyzn. Kąt nachylenia dachu w tym przypadku powinien wynosić co najmniej     5 stopni,
  • dachówki ceramiczne – to klasyczne materiały, które są stosunkowo drogie, ale prezentują się niezwykle ciekawie. Stosuje się je w tradycyjnych domach jednorodzinnych, gdzie nachylenie dachu wynosi co najmniej 10 stopni.

Wybierając odpowiednie pokrycie dachowe, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. To m.in. kąt nachylenia połaci, stylistyka nieruchomości czy budżet Inwestora. Dachówki ceramiczne są znacznie droższe niż blaszane pokrycia, które również zapewniają wspaniały efekt wizualny.

Coraz więcej osób decyduje się natomiast na blachodachówki, które łączą w sobie zalety obu tych rodzajów produktów przy zachowaniu stosunkowo niskiej ceny. Są one polecanym pokryciem dachu dwuspadowego, dostępnym w szerokiej gamie kolorów. Takie blachy są trwałe, lekkie, tanie i uniwersalne. Mogą mieć błyszczące, satynowe lub matowe wykończenie.

Dach dwuspadowy z blachodachówki – sprawdź ofertę Florian Centrum

Jeśli zamiast dachówki ceramicznej wybierzesz blachodachówkę, skontaktuj się ze specjalistami z Florian Centrum. To osoby, które pomogą odpowiednio zaaranżować Twój dwuspadowy dach.

Firma ma w swojej ofercie m.in. blachodachówki modułowe płaskie. Są one dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego można dopasować je zarówno do stylistyki nieruchomości, jak i własnych potrzeb, tworząc estetyczne blaszane pokrycie dachowe. Florian Centrum zapewnia długą gwarancję i wysoką jakość swoich produktów. Ma na koncie tysiące zrealizowanych zamówień i zadowolenie klientów od lat.

To, jak wykończysz swój dach dwuspadowy, zawsze zależy od Ciebie. Przeanalizuj dostępne opcje i wybierz najlepszą dla siebie.

Artykuł zewnętrzny.

Similar Posts