Porady

Jak kupić nieruchomości w Hiszpanii? – krótki poradnik

Jak kupić nieruchomości w Hiszpanii? - krótki poradnik

Jeśli masz dość zmiennej aury pogodowej, kochasz słońce i chcesz rozpocząć nowy etap w swoim życiu, doskonale trafiłeś. Zmiana otoczenia i dotychczasowych warunków poprawia komfort życia, dodając do niego wiele barw. A co gdyby tak mieć własną nieruchomość w Hiszpanii? Jak wykonać ku temu pierwszy krok? Ciekawi? Zaczynamy!

Hiszpańskie nieruchomości dla obywatela Unii Europejskiej 

Od 2004 roku, kiedy to Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, każdy Polak może być właścicielem nieruchomości w Hiszpanii. Proces zakupu i znalezienia odpowiedniego źródła finansowania z reguły przebiega bez trudności. Co ważne, hiszpańskie nieruchomości, z roku na rok  stają się coraz bardziej atrakcyjne i pożądane przez inwestorów z różnych zakątków świata. Inwestując w hiszpańską nieruchomość masz więc pewność, że nabyta nie traci, a wręcz wciąż zyskuje na wartości. 

Od czego zacząć ? 

Najbardziej popularnym regionem Hiszpanii gdzie absolutnie każdy marzy mieć własną nieruchomość jest Alicante na Costa Blanca. To jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Kiedy jednak upatrzymy sobie swoją idealną nieruchomość w doskonałej dla nas lokalizacji, nie przystępujmy od razu do jej zakupu. Warto osobiście zobaczyć, czy realny wygląd i stan odpowiada opisowi w ofercie. Bardzo często trzeba obejrzeć kilka lub nawet kilkanaście domów, by trafić na właściwy. Decyzję warto skonsultować z agentem, którego poleca się wynająć do sfinalizowania transakcji. 

Formalności

Agencje w Hiszpanii zazwyczaj wymagają zawarcia umowy wstępnej oraz wpłaty zadatku na poczet kupna. Zadatek mniej więcej wynosi 4-8 tysięcy euro. Stanowi zabezpieczenie dla obu stron umowy. Do zawarcia umowy potrzebny będzie dowód osobisty, numer NIE (Número de Identidad de Extranjero) czyli Numer Identyfikacyjny Obcokrajowca. Można taki numer otrzymać na posterunku policji w Hiszpanii, a spotkanie należy umówić przez platformę online. Do tego musimy posiadać otwarte konto w hiszpańskim banku. 

Zostaje już sporządzenie aktu notarialnego, na mocy którego stajemy się właścicielami naszej wymarzonej nieruchomości w Hiszpanii (sprawdź oferty na https://luksusowenieruchomoscihiszpania.pl/). Sporządzony jest u notariusza w języku hiszpańskim. Obcokrajowcy mają prawo zabrać ze sobą tłumacza przysięgłego, by tłumaczył im wszelkie niejasności. Akt opracowywany jest na bieżąco, tuż przed podpisaniem. 

Hiszpańskie nieruchomości kuszą korzystnymi cenami, niskimi kosztami przelotu z Polski, jak również tym, że ich utrzymanie jest tańsze niż w naszym kraju. Nad czym się więc zastanawiać? Do dzieła! 

Similar Posts