Dom i Ogród

Modne płytki ‒ przegląd wzorów i kolorów

Modne płytki ‒ przegląd wzorów i kolorów

Najmodniejsze wzory płytek nadają się do pomieszczeń o różnym przeznaczeniu ‒ od łazienek przez kuchnie i salony po przedpokoje. Na ścianach i podłogach dobrze prezentuje się glazura rektyfikowana imitująca marmur, klasyczne płytki jednokolorowe, metaliczne kafelki oraz modne patchworkowe mozaiki.

Producenci płytek chętnie sięgają po inspiracje pochodzące ze świata natury. Dlatego w sprzedaży znajdziemy tak wiele kafelków imitujących rysunek drewna czy betonu. Hitem są także płytki ozdobione przezroczystymi kawałkami szkła ‒ odbijają światło i dają wrażenie wielowymiarowości we wnętrzach. 

Płytki rektyfikowane ‒ sposób na nowoczesną i jednolitą powierzchnię

Przewodnim trendem są płytki rektyfikowane, czyli takie, których pojedyncze egzemplarze mają niemal identyczne wymiary. Rozmiar poszczególnych kafelków może różnić się maksymalnie do 0,2 mm. W płytkach rektyfikowanych stosowana jest minimalna ilość fugi, co pozwala na uzyskanie niemal jednorodnej powierzchni na ścianie lub podłodze. Jednym z warunków umożliwiających osiągnięcie efektu gładkiej tafli jest układanie glazury na równej powierzchni. W przypadku domów nowo wybudowanych warto o tym pamiętać już podczas wyboru materiału budowlanego na ścianki działowe. Wśród sprawdzonych produktów, które pozwalają na zbudowanie ściany o regularnej powierzchni, są bloczki z naturalnych surowców (piasku, wapna i wody), dostępne m.in. na stronie https://building-companion.pl/szczegoly-promocji/silka. Przed ułożeniem glazury mur powinien zostać osuszony i zaimpregnowany, dzięki czemu będzie miał odpowiednią przyczepność. 

Najmodniejsze płytki ścienne i podłogowe

Przykładem modnych płytek ściennych i podłogowych, które sprawdzą się w każdym wnętrzu, są te z efektem marmuru. Aktualnym trendem są także kafelki z metalicznym połyskiem, cementowe oraz tworzące po ułożeniu wzór 3D. Kolorystyka może nawiązywać do barw natury i naturalnych surowców. Na ścianach i podłogach może zagościć wzór pochodzący z marokańskiej sztuki zdobnictwa. Nieregularne kształty i kontrastowe barwy na mozaikach wprowadzą do wnętrz element świeżości, oryginalności i zaskoczenia. Miłośnicy bogato zdobionych aranżacji mogą zdecydować się na ułożenie mozaiki na powierzchni całej podłogi. Dla tych, którzy lepiej odnajdują się w subtelnych akcentach, dobrym rozwiązaniem będzie ułożenie kolorowych patchworkowych płytek np. we wnęce na kabinę prysznicową w łazience lub w strefie mokrej wokół zlewu kuchennego. Niegasnącym trendem są także płytki jednokolorowe. Model ten dobrze pasuje do stylizacji urządzonych w stylu minimalistycznym, skandynawskim bądź rustykalnym. Decydując się na takie klasyczne rozwiązania, warto wybierać kafelki w pastelowych odcieniach, np. niebieskim. Na uwagę zasługują także płytki o metalicznych powierzchniach. Modele utrzymane w kolorystyce patyny lub starego złota nawiązują do efektu postarzanych struktur i sprawdzą się np. jako element dekoracyjny na ścianie w pokoju dziennym.

Similar Posts