Porady

Na co zwrócić uwagę przy doborze desek kompozytowych na taras?

Na co zwrócić uwagę przy doborze desek kompozytowych na taras

Nowoczesne deski kompozytowe na taras to coraz bardziej popularny materiał. Wielu właścicieli domów wykorzystuje je na przykład do wykończenia nawierzchni tarasu. Deski kompozytowe na taras mogą być wygodną alternatywą dla desek drewnianych. Podpowiemy Ci, jakie są ich ceny, właściwości oraz rodzaje tego materiału. Powiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie. 

Czym tak właściwie są deski kompozytowe na taras?

Deski kompozytowe na taras powstają przez połączenie pyłu drewnianego z technologią polimerową. Przy ich produkcji zazwyczaj używa się odpornego polichlorku winylu. Wysokiej jakości deski kompozytowe na taras są wytrzymałe na działanie zmiennych temperatur, uszkodzenia mechaniczne, ściskanie, czy ścieranie. Tworzą estetyczną nawierzchnię, z której można korzystać o każdej porze roku. Dzięki temu, że deski kompozytowe na taras mają dużą odporność na wilgoć, można je układać bezpośrednio na gruncie utwardzonym, wyrównanym lub na legarach. Technologia montażu jest zależna od Twoich indywidualnych potrzeb oraz założeń projektowych tarasu. 

Taras wykonany z desek kompozytowych może do złudzenia przypominać taki, który jest zrobiony z drewna naturalnego. Deski kompozytowe na taras gwarantują różnorodność kolorów, wzorów oraz sposobów wykończenia. Deska kompozytowa dwustronnie ryflowana może skutecznie udawać drewno egzotyczne, dąb lub modne deski z modrzewia syberyjskiego. Taras drewniany w ogrodzie często wynika z samych projektów domów. Mogą na nim stanąć na przykład meble wykonane z drewna. Bardzo istotne jest to, żeby wszystkie te elementy, to znaczy deski kompozytowe na taras lub drewna były odpowiednio zabezpieczone oraz odporne na warunki atmosferyczne. Dobrym pomysłem jest zastosowanie drewna egzotycznego, jak również właściwie zaimpregnowanego modrzewia syberyjskiego lub modrzewie europejskiego na deski tarasowe.  Dużą zaletą tego materiału jest fakt, że gdy na przykład chodzi o deski kompozytowe na taras imitujące deski z modrzewia syberyjskiego, nie ma konieczności ich systematycznej konserwacji. Deski kompozytowe bardzo dobrze radzą sobie w warunkach zewnętrznych na gruncie.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie desek kompozytowych na taras?

Wybierając deski kompozytowe na taras, zwróć uwagę na wykończenie ich powierzchni. Nawierzchnie zewnętrzne muszą posiadać niewielkie wgłębienia, tak zwane ryfle, które gwarantują odpowiednie parametry antypoślizgowe. Pamiętaj o tym, że jednostronne deski tarasowe posiadają żłobienia wykonane z jednej strony. Natomiast druga strona, jest gładka. 

Similar Posts