Nieruchomości

Rumia – jak wygląda tutejszy rynek nieruchomości?

Rumia – jak wygląda tutejszy rynek nieruchomości?

Niewielkie miasteczko, będące satelitą Trójmiasta posiada swój niewątpliwy urok. Ma do zaoferowania więcej, niż się wydaje, co doceniają deweloperzy w Rumi, którzy chętnie inwestują kapitał w budowę nowych inwestycji mieszkaniowych. O tym, jak dokładnie wygląda rynek nieruchomości w tym miejscu, piszemy niżej.

Boom inwestycyjny w Rumi

O atrakcyjności tego miasteczka niech świadczy ilość prowadzonych inwestycji mieszkaniowych z przeznaczeniem na potrzeby własne oraz inwestycyjnym – pod wynajem. Wybór nowych mieszkań od deweloperów w Rumi jest tak różnorodny, jak różne są potrzeby i oczekiwania mieszkańców oraz wszystkich tych, którzy migrują do tego miasteczka w poszukiwaniu spokoju i niższych cen nieruchomości.

Ciekawe mieszkania w sąsiedztwie nadmorskich plaż

Rumia przyciąga wieloma atrakcjami. Jedną z nich jest lokalizacja w bliskim sąsiedztwie nadmorskich plaż oraz dobra komunikacja z Trójmiastem (Gdynia znajduje się w zasięgu zaledwie 12 km), co sprawia, że jej mieszkańcy chętnie poszukują tutaj mieszkań. Wśród najnowszych inwestycji deweloperskich znajdują się mieszkania zarówno dla rodzin, singli, jak i inwestorów. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich, aktualnie dostępne w sprzedaży.

  • Osiedle Formeli 17 etap II – inwestycja wielorodzinna, w której deweloper zaproponował od 1 do 4 pokoi w mieszkaniach o metrażu wynoszącym 30 -75 mkw.

  • Domy na dobre – osiedle 4-pokojowych domów o powierzchni wynoszącej ponad 120 mkw., które idealnie wpisują się w potrzeby osób poszukujących miejsca dla swojej rodziny.

  • Osiedle Ostoja – inwestycja wielorodzinna, składająca się z mieszkań o powierzchni od 41 do 95 mkw. Na uwagę zasługuje atrakcyjny rozkład pomieszczeń, który daje spore możliwości aranżacyjne.

  • Osiedle Garvena Park – inwestycja wielorodzinna w zabudowie szeregowej. Mieszkania od 3 do 4 pokoi, zapewniają komfort i swobodę aranżacji przyszłym mieszkańcom.

  • Leśna Dolina – osiedle domów bliźniaczych, w skład którego wchodzą domy o powierzchni wynoszącej 170 metrów o układzie 6-pokojowym.

Rumia – dlaczego warto tu zamieszkać?

O położeniu miasteczka i atutach z tego wynikających już pisaliśmy. Nowych mieszkańców przyciąga do Rumi również na wpół turystyczny klimat. Bliskość do zatoki i pięknych plaż, ale również możliwości spędzania wolnego czasu wśród atrakcji, jakie proponuje to miasteczko, przyciąga coraz więcej chętnych, którzy chcą zadomowić się tut na stałe. Najpopularniejsza w Polsce kaktusiarnia to miejsce niezwykłe, egzotyczne, udostępnione dla zwiedzających za darmo. Przyciąga przez cały rok rzesze osób, które przybywają w tym celu do Rumi. Miasteczko ma też bogatą historię i zabytki, do których turyści chętnie przyjeżdżają, zwiedzając wybrzeże. Wśród nich są ruiny średniowiecznego kościoła Świętego Krzyża i dwór z przełomu XVII/XIX wieku.

Jak widać, Rumia ma do zaoferowania wiele pod każdym względem, dlatego jej atrakcyjność doceniają zarówno obecni, jak i napływający mieszkańcy. W Rumi można dopatrzyć się stylu slow life, którego na próżno szukać w trójmiejskim klimacie. Być może jest to jednym z wielu powodów, dla których miasto cieszy się tak duża popularnością.

Similar Posts