Porady

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Czy warto inwestować w nieruchomości?

Niskie stopy procentowe sprawiają, że nie opłaca się trzymać pieniędzy na rachunkach oszczędnościowych lub lokatach. Co zrobić, jeśli mamy wolną gotówkę i chcemy, że przyniosła ona zysk? Rozwiązaniem może być inwestycja w nieruchomości.

Dlaczego warto zainwestować w nieruchomości?

Wybór nieruchomości jako sposób na ulokowanie pieniędzy jest bardzo popularny. Wpływ ma na to wiele czynników. Jednym z nich jest to, że wartość nieruchomości nie spada od 2009 roku. To czyni ten sposób inwestowania bardzo pewnym i stabilnym. Stopa zwrotu z tego typu inwestycji jest wyższa niż w przypadku lokat i kont oszczędnościowych. Ponadto, rynek nieruchomości nie jest podatny na wahnięcia cenowe, tak jak to ma miejsce na przykład w inwestycjach giełdowych.

Kolejnym argumentem, który przemawia na korzyść inwestycji w nieruchomości, jest to, że popyt na mieszkania i domy zdecydowanie przerasta podaż. W Polsce buduje się wiele budynków, jednak nadal nie zaspokaja to potrzeb rynku. Dlatego, jeśli zdecydujesz się nabyć nieruchomość, żeby ją odsprzedać z zyskiem, nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem kupca.

Dużą zaletą tego typu inwestycji jest też to, że często nie wymagają dużego nakładu pracy, a zapewniają stały dochód. Dzieje się tak w sytuacji, gdy zdecydujesz się wynająć nieruchomość innym osobom. Jedyną rzeczą, którą musisz wykonać to pobrać czynsz i zapłacić rachunki. Dzięki temu zapewnisz sobie pewny, comiesięczny dochód.

W jakie nieruchomości warto inwestować?

Rynek nieruchomości oferuje wiele opcji inwestycyjnych, które możesz wybrać, każda z nich ma swoje wady i zalety. Największą popularnością cieszy się zakup mieszkania. Taką nieruchomość możesz wynająć i zapewnić sobie comiesięczny zysk. Możesz też zdecydować się na zakup zaniedbanego mieszkania i wyremontować je w celu sprzedaży. Dzięki temu podniesiesz wartość nieruchomości. Takie rozwiązanie może Ci zapewnić dochód sięgający kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pieniądze na remont mieszkania zdobędziesz, korzystając z błyskawicznej opcji, jaką jest pożyczka bez bik.

Opcją, którą warto rozważyć, jest też zakup przestrzeni biurowych i ich wynajem. Wiele firm boryka się z problemem niewystarczającej przestrzeni dla rozwoju biznesu. Dlatego szukają biur w dogodnych lokalizacjach, które można wynająć i rozwinąć w nich swoją działalność. To również dobry sposób na zapewnienie sobie comiesięcznego zysku.

Zakup samej działki to również dobry sposób na inwestycje. Możesz kupić ziemię i za jakiś czas, jak jej wartość wzrośnie, sprzedać z zyskiem. To także raczej pewny sposób na zarobek, szczególnie na terenach podmiejskich. Wiele osób, które mieszkają w dużych miejscowościach, decydują osiąść się na stałe na wsiach w pobliżu aglomeracji. Z tego powodu popyt na ziemie na razie nie spadnie. A jak już wcześniej wspomnieliśmy, buduje się mniej nieruchomości, niż wynosi zapotrzebowanie, dlatego zainteresowanie zakupem działki nadal jest wysokie. Ponadto, na zakup działki może wystarczyć tylko kilkadziesiąt tysięcy złotych, brakujące pieniądze możesz zdobyć, wybierając sprawdzone rozwiązanie, jakim jest pożyczka bez bik.

Similar Posts