Porady

Czy warto inwestować w meble balkonowe?

Czy warto inwestować w meble balkonowe?

Ciepła pora roku w Polsce jest kapryśna i krótka, a jednak nawet przez te kilka miesięcy w roku chcemy odpoczywać lub pracować na balkonie. Pozostaje pytanie, czy przy nieregularnym korzystaniu z balkonu warto inwestować w droższe meble balkonowe wysokiej jakości? Naszym zdaniem tak. Dowiedz się dlaczego!

Estetyczny wygląd na długie lata

Istotną kwestią jest nie sama cena mebli balkonowych, ale materiał ich wykonania. To właśnie on najczęściej wpływa na ostateczny koszt zestawu. Dla przykładu dużą popularnością cieszą się meble rattanowe, które wyglądają wprost przepięknie… dopóki nie spadnie deszcz. Meble rattanowe są kusząco tanie i naprawdę ładne, przez co są bardzo chętnie kupowane. Niestety, nie są w stanie przetrwać w naszym klimacie, gdzie albo pada rzęsisty deszcz, albo jest dramatyczna susza, o mrozie nie wspominając.

Jeśli szukasz czegoś na lata, zwróć uwagę na technorattan i inne tworzywa sztuczne, które będą lekkie, a zarazem wytrzymałe. Elegancki zestaw wysokiej jakości zachowa swój nienaganny wygląd na długie lata!

A jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat aranżacji balkonu, zachęcamy do przeczytania tekstu: Aranżacje balkonu w bloku — inspiracje. Znajdziesz tam mnóstwo wskazówek, które pomogą Ci modnie i praktycznie urządzić balkon.

Lepsze walory wizualne i komfort

Dobrej jakości meble, które kosztują wystarczająco dużo, by projektant mógł skupić się na jakości, estetyce i komforcie w równym stopniu, to idealny wybór dla osób, które naprawdę lubią spędzać czas na balkonie. Jeśli zdarza Ci się pracować w zaciszu własnego balkonu lub uwielbiasz popołudniowy relaks z książką i godzinami możesz tak siedzieć, zadbaj o swoją wygodę.

Wysokiej klasy meble ogrodowe, na przykład wyściełane miękkimi poduszkami, będą ucztą dla oka, a dobre wrażenie nie pryśnie w momencie, gdy zaczniesz z tych mebli korzystać. Tutaj mała wskazówka: jeśli częściej korzystasz z balkonu do relaksu niż pracy, czy przyjmowania gości, zakup mebel w postaci dłuższej ławki lub leżaka, gdzie możesz się wygodnie ułożyć.

Możliwość idealnego dopasowania mebli do aranżacji balkonu

Droższe meble wysokiej jakości są tworzone z myślą o aktualnych trendach, co z pewnością ucieszy miłośników modnych wnętrz. Zdecydowana większość dobrych mebli balkonowych jest połączeniem trendów z uniwersalnością. Jeśli wybierzesz czarny komplet z białymi poduszkami, z łatwością dopasujesz go do każdego wystroju balkonu. A kiedy styl minimalistyczny postanowisz zamienić na styl glamour, wystarczy zmienić poszewki i dokupić kilka dodatkowych poduszek. Do tego odpowiednie dodatki i gotowe!

Dobre meble balkonowe nie wymagają zmiany przy każdej próbie odświeżenia balkonu. Z łatwością dopasujesz je do aktualnej mody i własnego poczucia estetyki.

Mniejsze wydatki w perspektywie czasu

Zanim zrezygnujesz z zakupu droższego zestawu mebli na balkon ze względu na cenę, zastanów się, kiedy kupiłeś meble balkonowe, dla których obecnie szukasz zastępstwa. Tanie meble ogrodowe/balkonowe wyglądają ładnie tylko przez pierwszy sezon. Ostre słońce szybko odbarwia ich powierzchnię, a zmienne temperatury doprowadzają do stopniowego niszczenia się mebli, których nie da się później naprawić.

Przeciętnie zatem należy wymieniać tanie meble balkonowe co dwa sezony, a kiedy ten wydatek połączy się w jedno, może się okazać, iż jest to równowartość drogiego zestawu, którego nie chciałeś kupić. A taki droższy zestaw posłuży nie dwa sezony, a kilkanaście lub więcej, jeśli będziesz o takie meble dbać.

Similar Posts