Dom i Ogród

Dywan do pokoju dziecięcego – jak wybrać odpowiedni dywan?

Dywan do pokoju dziecięcego - jak wybrać odpowiedni dywan?

Dywan jest stałym elementem aranżacji wnętrz, a w przypadku pokoju dziecięcego dywan pełni zarówno walory estetyczne, jak i praktyczne. Pozostaje pytanie, jaki dywan do pokoju dziecięcego wybrać, by zadbać o bezpieczeństwo dziecka? Zapraszamy na krótki poradnik.

Dywan do pokoju dla dziecka: czym się kierować?

Urządzanie pokoju dziecięcego to wyjątkowa chwila w życiu. Rodzice pragną zapewnić swoim pociechom maksimum bezpieczeństwa, a zarazem dać im wszystko, co najlepsze i najpiękniejsze. Ciekawe propozycje dywanów do pokoju dla dziecka to wisienka na torcie aranżacji bajkowego wnętrza. Czym kierować się przy wyborze dywanu do pokoju dziecięcego?

  • Do pokoju dziecięcego warto wybrać łatwy w czyszczeniu i możliwie antyalergiczny dywan. Poleca się miękkie, krótkie włosie, które łatwo odkurzyć.

  • Puchata struktura dywanu to dodatkowe zabezpieczenie dla dziecka podczas zabawy i na pewno dodatkowa atrakcja.

  • Dostępne są dywany z poliestru, wełny i akrylu, przy czym najczęściej poleca się tę pierwszą opcję ze względu na wysoką trwałość i odporność na zabrudzenia. Syntetyczne włókna zapobiegają również rozwojowi roztoczy i grzybów, co ma szczególne znaczenie dla zdrowia dzieci.

  • Do pokoju dziecięcego polecane są kolorowe dywany, które pobudzają wyobraźnię dziecka i korzystnie wpływają na samopoczucie. Bardzo popularne są dywany z bajkowym motywem.

Dywan do pokoju chłopca również może być kolorowy. Szeroka oferta pozwoli wybrać dywan dziecięcy, który spełni wszystkie indywidualne wymagania. Wystarczy, że skupimy się nie tylko na walorach estetycznych oglądanych dywanów, ale również praktycznych. W końcu najistotniejsze jest bezpieczeństwo dziecka.

Dywany z atestem, czy warto?

Takie mamy czasy, że podczas zakupów należy uważać, czy producent nie stosował w produkcji tańszych i dodatkowo szkodliwych materiałów. Mowa na przykład o ftalanach, które możemy spotkać w plastikowych przedmiotach. Warto wiedzieć, że dywan do pokoju dziecięcego możemy kupić z gwarancją, że nie zawiera on szkodliwych dla zdrowia substancji. Taki atest nazywamy Certyfikatem Zgodności.

Drugi atest, na który warto zwrócić uwagę, to certyfikat higieniczny. Atest PZH w praktyce oznacza, że dywan jest w pełni zgodny z obowiązującymi normami, jest bezpieczny dla zdrowia i nie szkodzi również środowisku. Co ciekawe atest ten nie jest obowiązkowy, natomiast na pewno jest to warta uwagi cecha dywanu w kontekście pokoju dziecięcego.

Jaki dywan w pokoju dla chłopca, jaki w pokoju dla dziewczynki?

Utarło się, że pokoje dla chłopców i dziewczynek różnią się kolorami. Tak naprawdę to od Was zależy, na jaką aranżację wnętrza się zdecydujecie i jaki design będzie miał dywan w pokoju dla dziecka. Natomiast prawdą jest również, że projekty dywanów są tak interesujące, urocze i zaskakujące, że trudno się oprzeć, by nie wybrać dziewczynce różowego, puchatego dywanu, a chłopcu na przykład dywan piłkarski w kształcie boiska.

Similar Posts