Dom i Ogród

Jak stworzyć kuchnię w której praca jest przyjemnością?

Jak stworzyć kuchnię w której praca jest przyjemnością?

Podczas urządzania kuchni wiele osób skupia się głównie na jej estetyce. Zwykle dużą wagę przywiązujemy do stylu mebli kuchennych, pokrycia podłogi, oświetlenia czy dekoracji kuchennego okna. Tymczasem to, czy nasza kuchnia będzie wygodna zależy w dużej mierze od jej rozplanowania oraz doboru sprzętów i akcesoriów kuchennych.

Akcesoria, które pomogą w utrzymaniu porządku

Kuchnia aby była wygodna powinna być odpowiednio rozplanowana. Dotyczy to przede wszystkim układu mebli, gdzie należy zachować zasadę trójkąta roboczego. Ponadto należy zadbać o odpowiednio dużą ilość miejsca do przechowywania. Aby kuchnia wyglądała na czystą i schludną należy dbać o to, by produkty i przedmioty nieużywane w danym momencie, takie jak na przykład waga kuchenna, były pochowane. We współczesnych meblach mamy do dyspozycji ciekawie zaprojektowane szafki oraz szuflady. Nabywając odpowiednie akcesoria kuchenne możemy dodatkowo zadbać o to, by przestrzeń w szafkach i szufladach była w pełni wykorzystana. Warto więc nabyć pojemniki szklane oraz plastikowe o różnych rozmiarach. Służą one przechowywaniu produktów sypkich takich jak mąka, cukier czy makaron. Pojemniki, które posiadają przykrywki są bardzo praktyczne bo możemy na nich stawiać kolejne przedmioty. Wskazane jest by wybierać pojemniki przeźroczyste, bo dzięki temu można szybko zidentyfikować ich zawartość. Oprócz tego warto nabyć do kuchni reling z haczykami oraz różnego typu stojaki, na których można na przykład powiesić kubki czy filiżanki.

Jakie akcesoria najbardziej przydają się w kuchni?

W każdej kuchni powinny znaleźć się podstawowe akcesoria kuchenne takie jak: garnki, rondle, patelnie, chochla czy ucieraczka do ziemniaków. Oprócz tego warto nabyć solidne deski do krojenia w kilku wariantach. Do wyboru mamy deski drewniane, plastikowe, bambusowe oraz szklane. Niezbędny będzie także komplet dobrych noży wraz z ostrzałką. Do serwowania potraw z pewnością przydadzą się talerze, duża salaterka oraz sztućce. Oprócz tego trzeba będzie kupić kieliszki, filiżanki, talerzyki deserowe oraz różnego typu miski, przydatne podczas przygotowywania posiłków. W każdej kuchni powinien także znaleźć się chlebak, kilka tac oraz waga kuchenna. Bardzo wygodnie jest mieć także szklany czajnik elektryczny, dzięki któremu szybko zagotujemy wodę. Niedaleko płyty indukcyjnej warto ustawić szklane pojemniki na przyprawy. Osoby, które często korzystają z piekarnika z pewnością będą potrzebowały kupić akcesoria takie jak: blachy, formy, tortownica, naczynie żaroodporne, wałek do ciasta czy mikser ręczny.

 

Similar Posts