Porady

Wszystko, o czym musisz pamiętać podczas urządzania kuchni!

Aranżacja kuchni wymaga konkretnego planu i nawet najmniejszy błąd może skutkować szczegółami, które będą irytowały każdego dnia. Zanim przystąpisz do realizacji projektu, upewnij się, że wszystko zaplanowano perfekcyjnie!

Kolorystyka ma znaczenie!

Według znanej powszechnie zasady ciemne kolory optycznie pomniejszają przestrzeń, a jasne powiększają ją. To jednak nie wszystko: nie wystarczy urządzić kuchni w jasnych barwach, istotne jest również, by kolory ze sobą współgrały.

Meble, ściany i sprzęt AGD nie powinny tworzyć zbytniego kontrastu. Jeśli podłoga, fronty kuchenne, blat i ściany będą się od siebie mocno różniły, pomieszczenie stanie się kiczowate i nawet najwyższej jakości, najdroższe elementy wyposażenia nie zmienią tego wrażenia.

Nie bój się kuchni monotematycznej. Białe ściany i białe szafki nie muszą być nudne: to kwestia dodatków. W sieci jest mnóstwo inspiracji, które pokazują, że białe kuchnie są niezwykle przytulne i funkcjonalne.

Dobre oświetlenie działa cuda

Światło to niezbędnik w branży filmowej i fotograficznej. Wszystkie wizualizacje w katalogach meblowych wyglądają tak pięknie nie za sprawą Photoshopa, a za sprawą genialnie dobranego oświetlenia.

Za pomocą odpowiednio umieszczonych świateł, możesz podkreślić wybraną część kuchni, uwydatnić jej mocne punkty. Ciepła barwa światła sprawi, że wnętrze będzie przytulniejsze. W kuchni bardzo popularne jest również oświetlenie o barwie neutralnej.

Oświetlenie jest bardzo istotnym szczegółem, dlatego warto zastanowić się nad rodzajem i ilością świateł w kuchni.

Wysoka jakość materiałów to podstawa

Kuchnia to pomieszczenie mocno eksploatowane. Nawet jeśli nie lubisz gotować, to i tak przyrządzasz sobie śniadanie i kolację, robisz sobie kawę, czy szykujesz drinki na sobotni wieczór ze znajomymi. Z kuchni się korzysta, dlatego powinna być zbudowana z elementów wysokiej jakości. Takich, które posłużą Ci przez lata.

Blat z wysoką odpornością, wytrzymała podłoga i ściana zabezpieczona przed plamami z tłuszczu to podstawa czystej, estetycznej kuchni. Na przestrzeń nad blatem i kuchenką polecamy płytki cegiełki — najbardziej uniwersalne płytki ceramiczne do kuchni. Płytki zabezpieczą ścianę, ponieważ są bardzo proste w czyszczeniu. Możesz gotować do woli, a ta przestrzeń pozostanie niezniszczona!

Funkcjonalność musi iść w parze z estetyką

Mówi się, że coś jest albo ładne, albo wygodne. To nieprawda! Wysokiej jakości przedmioty są tak samo estetyczne, jak i praktyczne. Pamiętaj, że nie uciekniesz od własnej kuchni i każdego dnia będziesz w niej jeść śniadanie, zmywać naczynia i gotować kulinarne specjały. Zadbaj, by te czynności Cię nie wykończyły z powodu źle rozmieszczonych szafek, za małej kuchenki, czy zlewu umiejscowionego w taki sposób, że nie da się z niego korzystać.

Obecnie projektanci kładą duży nacisk na funkcjonalność kuchni, dlatego w sieci znajdziesz mnóstwo inspiracji, jak urządzić nawet najmniej ustawną kuchnię. Wystarczy poświęcić chwilę czasu na zastanowienie, by za rozsądne pieniądze urządzić kuchnię marzeń!

Similar Posts