Porady

Kwietniki metalowe – elegancka oprawa dla natury

Kwietniki metalowe – elegancka oprawa dla natury

Kwietniki metalowe – elegancka oprawa dla natury

Rośliny doniczkowe dodają pomieszczeniu klimatu. Dzięki nim możemy też oddychać pełną piersią, gdyż zwiększają ilość tlenu. Warto więc zadbać – choćby z tych powodów – o odpowiednią ekspozycję kwiatów. Kwietniki wykonane z metalu to jedna z lepszych opcji.

Nowoczesne wnętrza to dobrze pojęty minimalizm i pewna surowość. Ten ostatni aspekt dotyczy zwłaszcza pomieszczeń w stylu industrialnym. Dlatego też lokatorzy i wielbiciele takich miejsc dbają o to, by ich wystrój nie został zakłócony. Dotyczy to również spójnego doboru elementów aranżacyjnych. A wśród nich kwietników. Wszak nowoczesność nie wyklucza posiadania roślin. Zastosowanie odpowiednich metalowych stojaków na kwiaty doniczkowe wydaje się być dobrym pomysłem. Choć kwietnik metalowy to wiele odsłon w różnym stylu… Ale o tym w dalszej części tekstu.

 

 

 

Kwietnik metalowy, czyli jak zaaranżować zieleń w nowoczesnym pomieszczeniu 

Niezależnie od stylu, w jakim jest mieszkanie, roślinność dodaje mu uroku. Dzięki kwiatom i ich soczystej zieleni jesteśmy też bardziej zrelaksowani. W nowoczesnym pomieszczeniu sprawdzą się rośliny w metalowych kwietnikach. Takie lekkie konstrukcje o industrialnym sznycie podkreślą charakter wnętrza. Poza tym nowoczesna przestrzeń mieszkalna to dużo wolnego miejsca. Zyskamy je dzięki ażurowym metalowym kwietnikom. Jeśli zależy nam na roślinności w minimalistycznym salonie, a chcemy, by podłoga była wolną płaszczyzną, warto zainwestować w kwietniki naścienne. To małych rozmiarów kwietniki o geometrycznych kształtach, które na pewno nie przytłoczą pomieszczenia. Jeśli mamy ochotę na dużą roślinę typu palma czy monstera, które także sprawdzą się w nowoczesnym pomieszczeniu, warto postawić na metalowy kwietnik stojący. Można umieścić go centralnie, np. po środku salonu lub też w rogu pomieszczenia. Kwietniki metalowe naścienne minimalistyczne to także dobre rozwiązanie, gdy chcemu zastosować w mieszkaniu urban jungle. Pnące się bluszcze – będące jednym z elementów takiego wystroju florystycznego –  potrzebują takich rozwiązań.

Metalowe kwietniki – wydanie tradycyjne i w stylu retro

Metal to materiał bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Jednak przede wszystkim jest on bardzo plastyczny. Dlatego też oprócz minimalistycznych kwietników w kolorze białym lub kolorze czarnym, znajdziemy kwietniki w kolorze złotym o fantazyjnych wzorach zawierających np. motywy roślinne. Takie rodzaje kwietników to idealne rozwiązanie do wnętrz tradycyjnych czy też w stylu retro.

Kwietnik metalowy to doskonały dodatek nie tylko do wnętrza, dobrze sprawdzi się także w ogrodzie. Ważne, by wybrać stojaki na kwiaty tego typu dobrej jakości, estetyczne i wykonane z największą starannością i projektowane z uwzględnieniem panujących trendów.

 

Similar Posts