Porady

Wyposażenie, które powinno znaleźć się w każdym zakładzie produkującym meble

Wyposażenie, które powinno znaleźć się w każdym zakładzie produkującym meble

Jak wiadomo, dobry zakład wykonujący meble powinien wyróżniać się świetną jakością wykonywanych wyrobów. Ponadto w produkcji seryjnej istotną rolę odgrywa powtarzalność. Dwie wspomniane cechy będą wymagały zastosowania odpowiednich, specjalistycznych maszyn przeznaczonych do wykańczania oraz obróbki drewna. 

Profesjonalne maszyny stolarskie do obróbki drewna

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nowoczesne stolarnie są zakładami produkcyjnymi specjalizującymi się w pracy z materiałami drewnopochodnymi i drewnem. Ponadto profesjonalne stolarnie można obecnie podzielić na dwie ważne grupy. Pierwszą z nich są warsztaty zajmujące się obróbką drewna, a drugą przedsiębiorstwa, w których już gotowe płyty poddaje się wykańczaniu i formowaniu. Profesjonalne maszyny stolarskie stosowane do obróbki drewna to urządzenia przeznaczone do wyrównywania, strugania, cięcia. Umożliwiają firmie przetworzyć surowe drewno w elementy, które są gotowe do dalszego przetwarzania

Strugarki czterostronne 

Strugarki czterostronne są to niezwykle praktyczne maszyny stolarskie. Pozwalają bowiem na jednoczesne opracowanie wszystkich czterech powierzchni. W ten sposób po zaledwie jednym przejeździe można otrzymać odpowiednio sformatowany element. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że maszyny tego typu doskonale zdają egzamin przy produkcji półfabrykatów, podłóg. 

Wiertarki 

Należy mieć świadomość, że wiertarki zaliczane są do kategorii maszyn stolarskich, których zadaniem jest wykonywanie otworów cechujących się bardzo wysoką precyzją. Wybór właściwego modelu będzie uzależniony od tego, jakie otwory wykonywane są w procesie produkcji tych elementów. Obecnie można zaopatrzyć się w wiertarki poziome, pionowe czy oscylacyjne. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się maszyny stolarskie używane.

Grubościówki

Wykorzystywane są przede wszystkim do precyzyjnej, a także stabilnej pracy z materiałem. Bardzo trudnym zadaniem jest wyobrazić sobie pracę w stolarni bez wspomnianej grubościówki. Jej zadaniem jest w najprostszym możliwym ujęciu nadanie określonej grubości danemu drewnianemu elementowi. Efekt zostanie uzyskany przez skrawanie całych płaszczyzn materiału.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiane grubościówki cechują następujące parametry: prędkość skrawania, moc silnika, rozmiar stołu. Należy zaznaczyć, że w nowoczesnych stolarniach doskonale egzamin zdają używane maszyny grubościowe. Są one bowiem nie tylko stabilne, ale również bardzo masywne.

Similar Posts