Porady

Polecane wiertarki — jak rozpoznać dobry sprzęt?

Polecane wiertarki — jak rozpoznać dobry sprzęt?

Wiertarka jest urządzeniem, które sprawdzi się w każdym domu, u osób, które lubią majsterkowanie, dobra wiertarka to absolutna konieczność. Pozostaje pytanie, jak rozpoznać dobry sprzęt? Czy wszystkie polecane wiertarki są dobre? Jak dobrać wiertarkę do własnych wymagań? Podpowiadamy!

Jak dobrać rodzaj wiertarki do swoich potrzeb?

Wiertarka jest jednym z najbardziej przydatnych narzędzi w pracy i w domu. Wybór urządzenia zależy jednak od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Wśród dostępnych rodzajów wiertarek można się pogubić, a polecenia ekspertów oraz opinie w sieci nie zawsze są miarodajne. Każdy dobiera wiertarkę do własnych potrzeb i opinia na temat wybranej wiertarki może być inna u fachowca, a inna u amatora. Co decyduje o tym, czy wiertarka jest dobra? To, czy sprawdza się w pracach, do których została przeznaczona.

Jeśli zdecydujesz się na kupno wiertarki o niskiej mocy, powiedzmy 500 W, nie możesz oczekiwać, że sprawdzi się ona w zróżnicowanych pracach budowlanych. W przypadku regularnego używania wiertarki, w dodatku przy częstym wierceniu w betonie zbrojonym, konieczne jest wybranie wiertarki udarowej o dużej mocy, co najmniej 700 W.

Przed zakupem wiertarki należy więc zadać sobie pytanie: do czego będzie mi ona potrzebna? Jeśli do drobnych prac remontowych w domu, spokojnie można postawić na tańsze modele o mniejszej mocy. A jeśli chcesz wiedzieć, jak sprawnie wiercić otwory w ścianach zbrojonych, sprawdź artykuł: https://budowadomu24.pl/sposoby-wiercenia-w-betonie-zbrojonym-jaki-sprzet-wybrac/.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wiertarki?

Pierwszym istotnym parametrem wiertarki jest jej rodzaj, a następnie moc. Spośród wszystkich rodzajów najbardziej uniwersalne wiertarki to wiertarki udarowe i wiertarko-wkrętarki. W warunkach domowych tego typu sprzęt sprawdza się bardzo dobrze. Uwagę warto zwrócić także na wiertarki kątowe, które precyzyjnie sięgają trudno dostępnych miejsc.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, optymalna moc mieści się w granicach 500-800 W, przy czym wyższa moc wiertarki sprawia, że jest ona wygodniejsza w obsłudze i pozostanie w pełni sprawna na dłużej. Z kolei profesjonaliści korzystają z naprawdę mocnych wiertarek, które mają około 1000 W mocy. Kupno tak mocnego sprzętu do użytku domowego może się okazać stratą pieniędzy, gdyż nigdy nie wykorzystamy całkowitego potencjału wiertarki.

Istotne parametry wiertarki to także jej rozmiar, ciężar i sposób zasilania. Mniejsze, lekkie wiertarki są wygodniejsze podczas dłuższych prac. Zasilane sieciowo są mocniejsze, a wiertarki działające na akumulator umożliwiają pracę w miejscach bez dostępu do prądu.

Czy dobra wiertarka musi być droga?

Rozpiętość cenowa wiertarek jest duża i czasami może się wydawać, że kupno droższej wiertarki załatwi sprawę. Tymczasem liczą się przede wszystkim parametry. Ponadto warto wybierać narzędzia renomowanych marek, ponieważ prezentują wyższy poziom, a do tego nie ma problemów z ewentualną reklamacją. Tanie wiertarki jak najbardziej mogą się sprawdzić do użytku domowego, natomiast wiertarki profesjonalne zawsze będą kosztowały więcej.

Similar Posts