Porady

Na co uważać, decydując się na kupno panelu do prysznica?

Na co uważać, decydując się na kupno panelu do prysznica?

Coraz częściej można spotkać panele prysznicowe w polskich łazienkach. Nie są one koniecznością, ale wiele osób pragnie zapewnić sobie lepszą wygodę i komfort podczas codziennych kąpieli. Może on (panel) stanowić dodatek lub można go zamontować na miejscu tradycyjnej słuchawki. W związku z rosnącym zainteresowaniem panelami prysznicowymi, producenci wymyślają wciąż to nowe modele, które okazują się nie lada utrudnieniem. Dlaczego? Ponieważ nie tak łatwo wybrać przez to pożądany model panelu.

Funkcjonalne panele pod prysznic

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na funkcjonalność poszczególnych paneli prysznicowych, aby mieć pewność co do tego, że każdy będzie mógł cieszyć się z komfortu użytkowania. Decydując się na zakup, trzeba uwzględnić to, kto będzie z takiego urządzenia korzystał oraz gdzie ono dokładnie zostanie zamontowane. W szczególności, jeżeli chodzi o wanny, które często łączone są z prysznicami – takie 2w1. Taki panel musi posiadać specjalną wylewkę, która będzie służyć do napełniania wanny. O czym trzeba jeszcze pamiętać?

Warto zwrócić uwagę na obecność termostatu. W szczególności, jeżeli z panela prysznicowego mają korzystać małe dzieci, które nie do końca wprawnie umieją regulować dopływ wody ciepłej. Termostat sprawi, że żadna osoba nigdy nie poparzy się wodą. Panele prysznicowe posiadają specjalne pokrętło, które pomaga ustawić regulację na odpowiednią temperaturę. Trzeba przyznać, że jest to także dobra propozycja dla osób, którym zależy na szybkim pozyskaniu odpowiednich warunków cieplnych podczas kąpieli.

Montaż panelu pod prysznic

Warto uwzględnić również to, gdzie poszczególne panele prysznicowe będą montowane. Tzn. czy w związku z ich zakupem przewidziany jest całościowy lub częściowy remont łazienki, czy też wręcz przeciwnie. Do miejsc, gdzie wykonywane są prace remontowe lub jest to pomieszczenie dopiero na etapie wykończenia (np. w nowo wybudowanym domu, mieszkaniu) warto wybrać panele prysznicowe, jakie pozwalają na unikalne rozwiązania. Taką propozycją może być panel prysznicowy, który dedykowany jest do narożnika lub też taki model, którego szerokość jest mniejsza niż zalecane 230 mm. Do łazienek, które nie będą w ogóle remontowane (następuje tylko wymiana baterii na panel) polecane są modele, które są w stanie zakryć pozostałości po starym urządzeniu. Dzięki temu nie trzeba będzie narażać się m.in. na dodatkowe koszta. Warto również zdać się na usługi specjalistów, którzy doskonale wiedzą, jak wykonać montaż takich paneli.

Similar Posts