Porady

Artemide. Stylowe lampy do wielu typów pomieszczeń

Artemide. Stylowe lampy do wielu typów pomieszczeń

Mało kto, zabierając się za urządzenie wnętrz myśli w pierwszej kolejności o wyborze lamp i innych elementów oświetlenia. Każdy skupia się raczej na kolorze ścian i meblach. To w końcu one grają we wnętrzach pierwsze skrzypce i decydują o ich charakterze. Jednak, czy tak jest w rzeczywistości? Detale oraz to w jaki sposób pomieszczenie zostaje oświetlone nadaje mu ostateczny szlif. Tak niepozorny dodatek, jak lampa może całkowicie odmienić Twój dom. Dlatego nie zostawiaj tego zakupu na sam koniec i z wyprzedzeniem zaplanuj szczegóły aranżacji. 

Lampy stołowe, czy punktowe? Jak dobrać oświetlenie? 

Kinkiety, punktowe, lampy stojące i żyrandole. Zdecydowanie można się w tym pogubić. Planując oświetlenie w domu potrzebna jest przede wszystkim wyobraźnia. Od niej bowiem zależy to, jak zaaranżujesz lampy stołowe oraz inne elementy rozświetlające mrok. Co powinieneś wziąć pod uwagę wybierając lampy?

Pierwszą i zarazem najważniejszą kwestią jest metraż pomieszczeń. W zależności od tego możesz zdecydować się na jedno, górne oświetlenie lub kilka punktowych. Sprawdzą się wtedy lampy wiszące uzupełnione o kilka dodatkowych, stojących punktów. Ważne jest też przeznaczenie danej przestrzeni. Zastanów się zatem, czy będziesz w tym pomieszczeniu potrzebował mocnego światła do pracy, czy też wystarczy ci boczne i rozproszone odpowiednie do tego, abyś mógł się naprawdę zrelaksować. 

Lampy Artemide. Najlepsze wzornictwo w Twoim domu 

Oświetlenie poza tym, że powinno być funkcjonalne powinno też być stylistycznym dopełnieniem. Stawiając na nowoczesny design warto zwrócić uwagę na produkty Artemide. To znana i ceniona na całym świecie marka należąc do ikony wzornictwa. Nic dziwnego, bo ich produkty cechuje nowoczesny wygląd oraz funkcjonalność. Włoska marka Artemide zdobyła uznanie na wielu prestiżowych targach designu i aranżacji wnętrz. Ich projekty zdobią wnętrza prywatnych domów oraz wielu firm na całym świecie. Teraz produkty Artemide dostępne są również dla polskich klientów. 

Planując oświetlenie w domu trzeba brać pod uwagę zarówno wygląd, rozmieszczenie lamp, jak to, jak silny strumień światła one dają. Nowoczesne oświetlenie daje często możliwość sterowanie tym, czy światło będzie miało ciepłą, czy też zimną barwę oraz jak intensywnie będzie świecić. Dzięki temu we wnętrzach można po zachodzie słońca bez problemu wykonywać wszystkie czynności oraz odpoczywać. A w razie potrzeby można też po prostu korzystając z wyłącznika zgasić światło. 

Similar Posts