Porady

Wysięgnik koszowy- kupno czy wynajem?

Wysięgnik koszowy- kupno czy wynajem?

Prace na wysokościach wymagają zastosowania specjalnych rozwiązań, które nie tylko zapewnią komfort, ale także maksymalne bezpieczeństwo pracownikom. Rozwiązaniem stosowanym bardzo często zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy jest wysięgnik koszowy. Czym jest to rozwiązanie i kiedy rzeczywiście się sprawdzi? Co opłaca się bardziej – kupić własny wysięgnik, czy może jednak wynająć urządzenie? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Czym jest wysięgnik koszowy?

Wysięgnik koszowy jest rozwiązaniem, umożliwiającym bezpieczną pracę na dużych wysokościach, a także łatwy dostęp do wysoko położonych miejsc. Może być stosowany zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Każdy wysięgnik koszowy wyposażony jest w kosz zabezpieczony barierkami, a także w ruchomą podstawę na kołach. Dzięki nim, wysięgnik jest mobilny, pozwala na dowolną zmianę ustawienia i maksymalne zbliżenie się do danego punktu. Zastosowanie wysięgnika pozwala na zachowanie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa nawet podczas prac na bardzo dużych wysokościach.

Podnośniki koszowe i ich zastosowania

Wysięgnik koszowy najczęściej używany jest do prowadzenia różnego rodzaju prac w obiektach zamkniętych, np. w halach czy magazynach. Często stosowany jest także na zewnątrz, a jego zaletą jest możliwość zastosowania na każdym położeniu, również tym niezbyt równym. W zależności od napędu czy ogumienia, wysięgnik może być używany na placach budowy, gdzie podłoże jest zwykle wyjątkowo wymagające. Wysięgniki koszowe najczęściej występują jako pomoc przy prowadzeniu prac konstrukcyjnych, np. przy budowie hal przemysłowych czy produkcyjnych, przy tworzeniu wiązań konstrukcyjnych, stropów, a także podczas montażu słupów oświetleniowych, balustrad czy konstrukcji reklamowych. Możliwości zastosowania wysięgników jest na prawdę wiele.

Podnośnik koszowy – kupić czy wynająć?

Podnośniki koszowe są sprzętami o wysokiej cenie. Ich zakup do jednorazowego zastosowania z całą pewnością nie będzie opłacalne. Z pomocą przychodzi wynajem podnośników koszowych, idealnych do zastosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wypożyczenie będzie o wiele bardziej opłacalne i mniej kosztowne. Ważne jest jednak, by w odpowiedni sposób dobrać urządzenie, jego wysokość roboczą i udźwig do konkretnych oczekiwań i wymagań. Jeżeli nie jesteś pewien, jaki wysięgnik koszowy będzie najbardziej odpowiedni do twoich zastosowań, skontaktuj się ze specjalistami, którzy pomogą Ci w wyborze odpowiednich parametrów. Dzięki temu wykonasz swoją pracę bezproblemowo i bezpiecznie.

Similar Posts