Porady

Znaczenie palet drewnianych dla biznesu

Znaczenie palet drewnianych dla biznesu

Palety drewniane są produktem doskonale znanym już od dłuższego czasu. Ich obecność poniekąd została wymuszona rozwijającą się na bardzo wysokim poziomie gospodarką. Drewniane palety stanowią doskonałe wsparcie podczas przewozu ładunków na różnych odległościach. Ich zastosowanie w chwili aktualnej jest powszechne.

  1. Dobry producent palet drewnianych
  2. Palety drewniane – rodzaje
  3. Zastosowanie palet drewnianych

Dobry producent palet drewnianych

O produkcji palet drewnianych, o tym jak odbywa się całościowy proces, można by powiedzieć dużo. Wiele osób z firmy JCG mogłoby na co dzień opowiedzieć o tym, co też dzieje się w ich firmie. Jak sprawnie idzie produkcja palet euro, które przekazywane są potem do klientów prowadzących firmy o różnym profilu działalności. W obecnych czasach nikt nie będzie miał problemu z tym, aby wybrać dostawcę, który zadba o to, aby palety drewniane zawsze docierały do odbiorców na czas.

Palety drewniane – rodzaje

Do wyboru są różne rodzaje palet, które nazywa się także europaletami. Nazwa ta wynika poniekąd z konieczności ujednolicenia dla wszystkich państw należących do Unii Europejskiej. Aczkolwiek, palety typu euro używa się także poza terenem Unii. Niekiedy, jeżeli wymaga tego sytuacja, palety produkowane są w niestandardowych rozmiarach.

Najczęściej jednak spotyka się palety drewniane z oznaczeniem EUR i wykonane na licencji EPAL, które można podzielić pod względem posiadanych wymiarów:

  • wymiary: 1200 × 800 × 144; waga: 25 kg; dopuszczalne obciążenie: do 1500 kg.
  • półpalety o wymiarach 800 × 600 × 144 mm,
  • palety w standardzie ISO o wymiarach 1200 × 1000 × 144 mm.

Warto odwołać się także do palet jednorazowych. Ich wymiary nie do końca są ważne. Istotniejszą kwestią jest to, że jest to wersja dla firm szukających oszczędności. Ich główna cecha to fakt, że są one niezwrotne. Polecane są one do takich sytuacji jak przewożenie wózkiem widłowym większej ilości artykułów, czy też składowanie towaru na magazynie. Podobnie jest, jeżeli chodzi o palety przemysłowe. Jedną z firm zajmującą się ich produkcją jest www.jcg-palety.pl

Zastosowanie palet drewnianych

Palety jednorazowe, wielorazowe, itd., zostały opracowane po to, aby usprawnić procesy związane z przewozem towarów. Nie tylko na magazynie, ale także znacznie dalej. Wykorzystuje się je po to, aby przewozić produkty o zróżnicowanych wymiarach. To dzięki nim będzie można przewozić tzw. drobnicę za jednym razem, bez konieczności ciągłego nawracania się po pozostałą część ładunku. Profesjonalny producent palet zadba o to, aby każdy jego produkt został wykonany z solidnego drewna litego, zapewniającego ich długą żywotność.

Similar Posts