Dom i Ogród

Kolorowy dywan w salonie

Kolorowy dywan w salonie

Kolorowy dywan do salonu to doskonały sposób na ożywienie przestrzeni i dodanie wnętrzu przyjemnego klimatu. Zamiast otaczać się wszechobecną bielą i szarością, warto przełamać aranżację kolorem. Kolorowy dywan nie pozostanie niezauważony i z pewnością przykuje uwagę każdego, kto wejdzie do pomieszczenia.

Kolorowy dywan do salonu to doskonały sposób na ożywienie przestrzeni i dodanie wnętrzu przyjemnego klimatu. Zamiast otaczać się wszechobecną bielą i szarością, warto przełamać aranżację kolorem. Kolorowy dywan nie pozostanie niezauważony i z pewnością przykuje uwagę każdego, kto wejdzie do pomieszczenia.

Nowoczesne wnętrze w wielu barwach

Moda na nowoczesne wnętrza niejedno ma oblicze. Czasem są to minimalistyczne pomieszczenia o białych ścianach, z meblami ze szkła i metalu, a czasem szalone aranżacje nasycone intensywnymi kolorami. Podczas gdy pierwsza z tych propozycji przywodzi na myśl sterylność, porządek i pewien chłód, druga tryska radością i optymizmem. Ciepłe światło, miękki dywan i barwne kanapowe poduchy pasują idealnie do tak urządzonego salonu, zmieniając go w niezwykle komfortowe do wypoczynku, przytulne miejsce.

Producenci dywanów, wychodząc naprzeciw potrzebom osób chcących w ten sposób zaaranżować swój pokój dzienny, oferują kolorowe dywany w nowoczesne wzory i w przykuwających wzrok barwach. Przyjemne dla oka, ciepłe i miłe w dotyku – dywany nadają się świetnie zarówno do dziecięcych pokojów, jak i eleganckich salonów.

Powiew Orientu w nowoczesnym salonie

Tkanie dywanów, tradycja wywodząca się z krajów Orientu: od Bliskiego Wschodu aż po Chiny i Indie, to niezwykle barwny i zdobny sposób dekorowania, ale i ocieplania wnętrz. Na dywanach orientalnych można odnaleźć charakterystyczne dla regionu wzornictwo, często pojawiają się także motywy roślinne. Dlatego właśnie dywan kolorowy do salonu w stylu marokańskim tak bardzo różni się od przecieranego dywanu perskiego z geometrycznym ornamentem czy wełnianego dywanu tureckiego.

Obserwując najnowsze trendy wnętrzarskie, łatwo można zauważyć, że w nowocześnie urządzonych salonach coraz częściej goszczą kolorowe dywany, nadające wnętrzom wyjątkowości i przytulności. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się ekskluzywne dywany w odcieniach granatu, butelkowej zieleni i beżu.

Nowoczesne dywany orientalne, choć nawiązują do tradycji, znacznie różnią się od swoich pierwowzorów. Niektóre modele są trójwymiarowo strzyżone, wytwarzane przy użyciu innowacyjnych technologii i specjalnie postarzane. Styl lekko przetartych „spranych” dywanów, nazywany też „used look”, jest bardzo chętnie wykorzystywany w loftowych i nowoczesnych wnętrzach.

Skandynawskie wnętrze z kolorem w tle

Myśląc o salonie w skandynawskim stylu, często mamy przed oczami szaro-białe wykończenie dość chłodnego pokoju. Jednak patrząc na Skandynawię z innej strony, warto zwrócić uwagę, że oprócz bieli i ziemistych kolorów natury nie brak tam również nasyconych, radosnych barw. Tak jak malownicze, kolorowe domki w norweskim Bergen czy Tromso idealnie pasują do stonowanych barw krajobrazu, tak kolorowy dywan do salonu wpisuje się w nowoczesny styl aranżacji. Ciekawym pomysłem jest też dywan okrągły kolorowy, który jeszcze bardziej przełamie surowość klimatycznego skandynawskiego salonu. Nie tylko sprawdzi się jako dekoracja, ale stanie się również ulubionym miejscem zabaw najmłodszych domowników.

Similar Posts