Dom i Ogród

5 rzeczy, które każdy z nas powinien mieć w domu, a nie ma! Trochę z humorem i niemal na poważnie

5 rzeczy, które każdy z nas powinien mieć w domu, a nie ma! Trochę z humorem i niemal na poważnie

Są rzeczy, które każdy z nas powinien mieć w domu, ale zazwyczaj nie ma. Jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy? Oczywiście nie wiadomo. Dlatego też w dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam, co jest absolutnym must have. Dzięki temu w dużej mierze możecie uniknąć przykrych niespodzianek.

Rzecz pierwsza: zapasowe żarówki ledowe

Każdy z nas bądź przynajmniej większość wymienił stare żarówki wolframowe na ledowe. Jak wiadomo są one energooszczędne, a przy tym bardzo trwałe. I to stanowi poniekąd problem, wszak często uważamy, że są niemal niezniszczalne. Jakie jest nasze zdziwienie, gdy okazuje się, że żarówka ledowa przestaje świecić, a niestety modeli zapasowych nie posiadamy. Dlatego też radzimy zrobić ich małe zapasy. Przydadzą się zarówno te do oczek, jak i żyrandoli czy plafonów. Wcale nie oznacza to, że musicie kupować ich nie wiadomo jak wiele, ale choć jedna sztuka w zapasie jak najbardziej się sprawdzi.

Rzecz druga: klej montażowy

Są rzeczy potrzebne bądź też niezbędne, które każdy z nas powinien posiadać i do tych niezbędnych na pewno zalicza się klej montażowy. Dzięki niemu możecie wykonać wiele napraw samodzielnie. Dotyczy to choćby wymiany listw przypodłogowych, naprawy mebli, a także odklejających się płytek bądź wymiany tych zniszczonych czy też przyklejenia lustra. Pamiętajcie, że do domowego kleju montażowego warto zakupić pistolet, dzięki temu każda praca będzie bardziej precyzyjna, a przy tym łatwiejsza.

Rzecz trzecia: baterie oraz dobra latarka

Tak przyzwyczailiśmy się do najnowocześniejszych technologii, że aż nie do pomyślenia wydają nam się awarie prądu. Jednak jak to zwykle bywa zdarzają się one i to w najmniej odpowiednim momencie, przez co niestety jesteśmy zaskoczeni. Większość z nas po omacku szuka wtedy telefonu, próbując uruchomić latarkę, ale jak zapewne wiecie wtedy smartfon bardzo szybko się rozładowuje. Jeszcze większy problem pojawia się wtedy, gdy naprawa awarii potrwa dłużej niż kilka godzin. Co w takiej sytuacji najlepiej zrobić? Oczywiście włączyć starą poczciwą latarkę. Gorzej jeśli jej nie posiadamy. Dlatego też należy zdecydować się jak najszybciej na jej zakup. Możecie postawić na model klasyczny albo też ledowy. Niezależnie co wybierzecie, pamiętajcie jeszcze, aby przy okazji kupić baterie. Takie, które przy okazji będą pasować choćby do pilota. Jeżeli nie macie latarki, a Wasz telefon się rozładuje, to pozostają Wam stare poczciwe świeczki. Możecie wykorzystać nawet te zapachowe, choć nie zyskacie wiele światła, to przynajmniej w domu będzie ładnie pachnieć.

Rzecz czwarta: nożyczki i nożyk do taśmy

Jeżeli zamawiacie wiele rzeczy w Internecie, to wiecie, że często są tak zapakowane, że dostanie się do środka paczki jest niemal niemożliwe bez odpowiedniego nożyka do tapet. Wbrew nazwie wcale nie musicie ciąć tapety, by go posiadać. Kolejną przydatną rzeczą są także nożyczki, ale nie modele dziecięce, lecz takie z prawdziwego zdarzenia, które są mocne i stosunkowo ostre, a więc przetniecie nimi niemal każde opakowanie. Z powodu epidemii koronawirusa salony fryzjerskie były przez długi czas zamknięte, zatem zamiast obcinać samodzielnie włosy wielkimi nożyczkami, polecamy Wam zainwestowanie w te fryzjerskie, którymi będziecie mogli wykonać fryzurę także dzieciom, choć może się okazać, że nie jest ona zbyt stylowa.

Recz piąta: dobrze wyposażona apteczka

Wypadki chodzą po ludziach i zazwyczaj wtedy okazuje się, że w domu nie mamy dobrze wyposażonej apteczki. Skaleczenia czy przecięcia skóry powinniśmy polewać wodą utlenioną, jednak zazwyczaj jej nie mamy i spryskujemy je perfumami na bazie alkoholu. Podobnie rzecz wygląda z plastrami, wtedy gdy są nam potrzebne, bo mamy odcisk, czy obdarte pięty, niestety ich nie mamy. W apteczce powinien znaleźć się także calcium na wypadek uczulenia skóry czy ukąszenia przez owady. A więc pamiętajcie, że dobrze skompletowana i regularnie uzupełniana apteczka to podstawa. Dzięki temu unikniecie smarowania oparzeń margaryną, co swoją drogą jest niebezpieczne i użyjecie do tego celu odpowiedniej maści.

Są rzeczy niezbędne w domu, które każdy powinien posiadać. Nasze zestawienie tych pięciu, to absolutne must have. Warto mieć jeszcze zapasowy wężyk do prysznica na wypadek przeciekania. Przygotowanie na niespodziewane sytuacje pozwala bardzo często uniknąć stresu, a przecież na co dzień i tak go już nie brakuje.

Similar Posts