Dom i Ogród

Rolety dzień noc – czy warto je zamontować w naszym mieszkaniu ?

Rolety dzień noc - czy warto je zamontować w naszym mieszkaniu ?

Rolety dzień i noc to wnętrzarski hit ostatnich lat. Nie tylko spełniają funkcję praktyczną, ale jednocześnie wspaniale się prezentują. Dowiedz się, co zyskujesz, montując rolety dzień-noc.

Rolety dzień i noc – co to jest?

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji dowiedzieć się, czym są rolety dzień i noc i jak działają, spieszymy z wyjaśnieniami. Cechą charakterystyczną rolet dzień-noc są poziome pasy widoczne na tkaninie. Klasyczne rolety np marki Karnix wykonane z tkaniny pozwalają na sterowanie oświetleniem w pomieszczeniu w sposób ograniczony – można je opuszczać lub podnosić, zasłaniając większą lub mniejszą część okna.

Rolety dzień i noc umożliwiają sterowanie naturalnym oświetleniem w bardziej zaawansowany sposób – nie tylko poprzez zwykłe podnoszenie czy opuszczanie materiału, ale także poprzez przesuwanie wspomnianych pasów. Są one wykonane z tkanin o różnej przepuszczalności świetlnej – nachodząc na siebie dają zatem całe spektrum możliwości.

Z punktu widzenia technicznego, rolety dzień i noc również różnią się od tradycyjnych rolet. Te ostatnie nawijane są na jeden wał, a rolety dzień-noc na dwa, dzięki czemu składają się z dwóch współgrających ze sobą warstw.

Czy rolety dzień i noc zapewniają całkowite zaciemnienie?

Specyficzna budowa rolet dzień i noc pozwala na całkowite zaciemnienie pomieszczeń. Wystarczy jedynie rozsunąć pasy w taki sposób, aby nie nachodziły na siebie, ale tworzyły szczelną, z punktu widzenia optycznego jednolitą warstwę kolorystyczną.

Rolety dzień i noc zapewniają prywatność

Wadą zwykłych rolet jest to, że jedynym sposobem na wyeliminowanie ciekawskich spojrzeń z zewnątrz jest ich całkowite zasłonięcie. To wiąże się jednak z zaciemnieniem pomieszczenia i rezygnacją z widoków za oknem. Rolety dzień i noc rozwiązują ten problem, ponieważ wykonane są z dwóch materiałów. Układając je naprzemiennie sterujemy natężeniem światła, ale również stopniem widoczności tego, co wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Jeśli zależy nam na zachowaniu naturalnego światła słonecznego w łazience, która znajduje się np. na parterze, możemy odpowiednio rozmieścić pasy zaciemniające. Ich poliestrowa, nieprzenikająca tkanina przesłoni widok, a z kolei transparentne pasy będą „wpuszczać” dziennie światło do pomieszczenia.

To sprawia, że rolety dzień i noc są idealnym rozwiązaniem do takich pomieszczeń jak sypialnia, łazienka czy również salon, jeśli zależy nam na zachowaniu prywatności i spokoju. Rolety dzień i noc wybierane są przez mieszkańców apartamentów w blokach mieszkalnych, jak i domach wolnostojących.

Rodzaje rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc dzielą się na wolnowiszące i tzw. mini rolety. Wolnowiszące rolety dzień i noc wymagają przytwierdzenia nad wnęką okienną i pewnej ingerencji w ścianę. Nie jest to proces skomplikowany i z pewnością zapewnia większą stabilność, co ma znaczenie przy dużych oknach (zwłaszcza tarasowych). Dużą popularnością cieszą się jednak rolety dzień i noc w wersji mini – przytwierdza się je do okna za pomocą przyssawek lub haczyków. Zachowują wszystkie wspomniane wyżej funkcjonalności rolety dzień i noc, a jednocześnie są bardzo łatwe w montażu. Wysokiej jakości rolety dzień i noc w wersji mini możesz obejrzeć (i zakupić) na stronie https://www.karnix.pl/mini-rolety-dzien-noc.html . Uznawane za najbardziej eleganckie są rolety dzień i noc montowane wewnątrz specjalnej kasety tuż nad wnęką okienną lub bezpośrednio do sufitu. Takie rozwiązanie pełni dodatkowo funkcję dekoracyjną.

Similar Posts