Dom i Ogród

Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika dla domu

Systemy fotowoltaiczne stają się coraz popularniejsze także w Polsce. Fotowoltaika dla domu jest dzisiaj w zasięgu praktycznie wszystkich gospodarstw domowych. Liczne dofinansowania i firmy montażowe, które dopełniają formalności. To proste i…opłacalne. Dowiedz się więcej!

Fotowoltaika domowa, co zawiera?

Mała elektrownia słoneczna dla domu, czyli fotowoltaika domowa, składa się z różnych elementów, które są dziełem wieloletnich prac specjalistów. Efektem dla nas jest prosty i czysty system, który zaopatruje nasz dom w energię elektryczną pochodzącą z energii słonecznej. Co zawiera fotowoltaika dla domu?

  • Panele fotowoltaiczne,

  • Falownik fotowoltaiczny, inaczej inwerter.

Moduły fotowoltaiczne, czyli odpowiednia ilość paneli, jaką potrzebujesz, by Twój dom miał wystarczającą ilość energii, pobierają energię słoneczną i przekazują ją do inwertera, który przemienia moc stałą w prąd zmienny. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat działania fotowoltaiki, zajrzyj na stronę http://inovativ.pl. Znajdziesz tam wszystkie szczegółowe informacje dotyczące ekologicznej instalacji elektrycznej, jaką jest fotowoltaika.

Jakie panele fotowoltaiczne i jaki falownik fotowoltaiczny wybrać?

Najistotniejszą kwestią w budowie małej elektrowni domowej jest zakup 2 elementów: paneli fotowoltaicznych i falownika fotowoltaicznego. Panele odpowiadają za generowanie wystarczające mocy stałej, którą następnie falownik może przemienić na prąd zmienny, w sam raz do wszystkich urządzeń w domu. Falownik fotowoltaiczny jest regulatorem i nadzorcą działania całego systemu: w dużym skrócie. To ważne, by nie oszczędzać na tych elementach i pod żadnym pozorem nie kupować używanych!

Wiemy, że cały system fotowoltaiczny nie jest skomplikowany, ale wybór odpowiednich elementów składowych może nastręczać problemy. Jaka moc instalacji? Jakie panele fotowoltaiczne wybrać? Nie musisz się martwić, ponieważ profesjonalna firma montażowa robi wszystkie wyliczenia za Ciebie. Firmy dają na systemy fotowoltaiczne wieloletnią gwarancję, dlatego zależy im na tym, by były jak najlepsze. A jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat poszczególnych parametrów, z pewnością pomocna będzie dla Ciebie zakładka fotowoltaika dla domu. Na stronie opisana jest fotowoltaika domowa dla różnych mocy kW. Wyliczono również dokładne oszczędności, jakie generuje fotowoltaika domowa.

Co daje fotowoltaika dla domu?

Zalet fotowoltaiki jest wiele. Przede wszystkim nie narusza ograniczonych zasobów ziemskich. A co fotowoltaika dla domu daje Tobie?

  • Znacznie niższe rachunki za prąd.

  • Niezależność i bezpieczeństwo (systemy fotowoltaiczne nie wymagają nadzoru).

  • Fotowoltaika podnosi wartość rynkową domu.

  • To inwestycja nie tylko dla Ciebie, ale również dla następnych pokoleń w Twojej rodzinie.

  • Montaż instalacji jest czysty i szybki. Nie niszczy domu.

  • Masz energię elektryczną niezależnie od funkcjonowania sieci elektroenergetycznej.

Fotowoltaika dofinansowania

Chociaż fotowoltaika jest już sporo tańsza, niż dawniej i tak jest inwestycją dość sporą. Z tego względu dostępne są liczne dofinansowania, mające na celu zachęcać Polaków do zmiany źródła energii na ekologiczne. Projekty takie jak Mój Prąd, czy Czyste Powietrze okazały się totalnym sukcesem. Warto dowiedzieć się więcej i rozważyć montaż fotowoltaiki domowej u siebie!

Similar Posts