Porady

Jaki toner wybrać do drukarek Samsung?

Jaki toner wybrać do drukarek Samsung?

Gdy kupujesz drukarkę Samsung, chcesz, by działała długo i bezawaryjnie. Aby tak się stało, przede wszystkim zadbaj o dobrej jakości materiały eksploatacyjne, które zapewnią Twojej drukarce bezpieczeństwo. Jakimi jednak kryteriami należy się kierować, mając ofertę kilku producentów kompatybilnych z drukarką tonerów?

Toner LBPS111S czy MLT-D111S – który wybrać?

Najważniejszym materiałem eksploatacyjnym w drukarce cyfrowej jest toner. Należy jednak pamiętać, że nie każdy produkt nadaje się do każdej drukarki, ponieważ producenci urządzeń opracowują skład proszku, który będzie odpowiedni dla budowy i parametrów technicznych konkretnego modelu. Dlatego zawsze należy wybierać toner, którego producent deklaruje, że jest kompatybilny z Twoją drukarką. Na przykład producent drukarki Samsung SL-M2022 zapewnia, że odpowiedni dla tego modelu jest toner MLT-D111S. Podobną gwarancję daje producent tonerów Black Point, zaręczając, że jego toner LBPS111S również jest kompatybilny z tym urządzeniem. Zastanawiasz się, co w tej sytuacji zrobić?

Najpierw porównaj wydajność. W przypadku tego konkretnego produktu toner MLT-D111S wystarczy Ci na wydrukowanie takiej samej liczby stron jak toner LBPS111. Sprawdź więc cenę. W tej kategorii toner polskiego producenta zdecydowanie wygrywa. Kolejnym elementem, który należy sprawdzić, to bezpieczeństwo dla urządzenia wielofunkcyjnego. Aby drukarka drukowała bez zarzutu, toner powinien być najwyższej jakości. Taką jakość mają oba tonery, dodatkowo Black Point, producent tonera LBPS111S, daje dożywotnią gwarancję na swój produkt, i oferuje darmowy serwis drukarki pracującej z wykorzystaniem jego produktu. W tej kwestii obawy można więc odłożyć na bok.

Taki sam mechanizm wyboru odpowiedniego tonera do urządzeń wielofunkcyjnych możesz stosować niezależnie od modelu: najpierw ustal, który produkt jest dedykowany Twojej drukarce, następnie poszukaj producentów odpowiedniego tonera, po czym wybierz najodpowiedniejszą dla siebie ofertę.

Jak prawidłowo wymienić toner?

Przy drukarkach laserowych przestrzegaj jednej ważnej zasady: nie kupuj tonera na zapas. Jeśli drukarka informuje Cię o niskim poziomie nośnika, wyjmij toner z drukarki, chwyć w dłonie, trzymając go poziomo, i kilka razy nim potrząśnij. Włóż toner na swoje miejsca. Drukarka powinna działać bez zarzutu jeszcze jakiś czas.

I to jest najodpowiedniejszy moment, aby kupić nowy toner LBPS111S. Dlaczego nie dwa albo trzy? Ponieważ produkt ten powinien być przechowywany w odpowiednich warunkach, aby nie stracił swoich właściwości. Przede wszystkim należy unikać wilgoci i wysokich temperatur. Pierwsze sprawia, że proszek się zbryla, drugie, że traci kolor.

Pamiętaj, aby najpierw wyjąć z drukarki zużyty toner, odłożyć go na bok, a dopiero potem rozpakować nowy toner. Wyciągnij plombę i włóż toner do drukarki. Na koniec nie zapomnij o wykonaniu wydruku testowego.

Zużyty toner LBPS111S możesz wysłać producentowi, aby poddał je recyklingowi. Jeśli nie jest Ci to na rękę, oddaj go do punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, ale pod żadnym pozorem nie wyrzucaj do śmieci. Proszek w tonerze to nie tylko sadza i barwniki, ale i tlenki metali, które po uwolnieniu do środowiska są szkodliwe dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Similar Posts