Dom i Ogród

Jakie oświetlenie do salonu z aneksem kuchennym?

Jakie oświetlenie do salonu z aneksem kuchennym?

Niezależnie od tego, czy Twój dom jest dla Ciebie jedynie miejscem, do którego wracasz z pracy, czy prawdziwym apartamentem, o który dbasz codziennie, oświetlenie salonu czy kuchni ma ogromny wpływ na Twoje samopoczucie, ale także wystrój Twojego wnętrza.

Jeśli masz mieszkanie, w którym salon łączy się z kuchnią, czy aneksem kuchennym to już pewnie masz świadomość, jak trudnym zadaniem jest doświetlenie i odpowiedni wystrój tego obszaru. Oświetlenie salonu z kuchnią powinno być nie tylko odpowiednio jasne, ale również łączyć się ze sobą stylem i designem, tak aby idealnie pasować do większego wnętrza, które łączy w sobie dwa całkiem odmienne pomieszczenia. W końcu salon jest pomieszczeniem, do którego zapraszamy gości, czy miejscem, w którym odpoczywamy, natomiast kuchnia stanowi bardziej praktyczne wnętrze, w którym codziennie przygotowujemy posiłki.

Jakie oświetlenie do salonu z kuchnią?

Oświetlenie salonu z kuchnią możemy podzielić na dwie główne kategorie: oświetlenie zadaniowe i oświetlenie akcentujące. Na początku skupimy się na oświetleniu zadaniowym, które stanowi doświetlenie robocze, które ma pomóc w wykonaniu różnych zadań (takich jak przygotowanie posiłku). Właśnie od tego rodzaju oświetlenia najlepiej zacząć projekt, tak aby na nim zbudować pierwszą serię lamp. Do doświetlenia blatu roboczego, kuchenki czy zlewu kuchennego najlepiej sprawdzą się oświetlenie wiszące, które jest w stanie odpowiednio doświetlić blat roboczy, a także wspaniale wygląda i komponuje się z resztą wnętrza.

Oświetlenie salonu z kuchnią – zaakcentuj wnętrze światłem

Po zdefiniowaniu pierwszego poziomu oświetlenia, następnym elementem, na który powinieneś zwrócić uwagę, jest podkreślenie walorów estetycznych Twojego wnętrza. Wybierając oprawy halogenowe, czy taśmę LED możemy efektownie podkreślić obraz, czy kominek. Oświetlenie salonu z aneksem kuchennym to nie tylko lampy doświetlające powierzchnię roboczą, ale również oprawy dekoracyjne, które będą w stanie wydobyć znacznie więcej uroku z naszego wnętrza. Z naszej strony zachęcamy do podkreślenia niemal każdego elementu architektury Twojego wnętrza. Nawet delikatne zaznaczenie światłem obrazu w salonie, czy grafiki w kuchni potrafi całkowicie zmienić wystrój pomieszczenia, ale pamiętaj o tym, że Twoim głównym celem jest delikatne zaakcentowanie, a nie przytłoczenie czy rozproszenie uwagi.

Nowoczesne oświetlenie salonu z aneksem kuchennym

Jeśli dosyć często zmieniasz wystrój Twojego salonu z aneksem kuchennym, świetnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie oświetlenie, które w każdej chwili dopasuje się do nowej aranżacji. Oświetlenie salonu z kuchnią to dziś nie tylko pojedynczy żyrandol, czy oprawy halogenowe rozmieszczone równomiernie po całym suficie. Dziś dzięki coraz szybciej rozwijającej się technologii LED, mamy do wyboru wiele lamp, które dostosujemy według własnego uznania i potrzeb naszego pomieszczenia. Jednymi z nich są lampy do szynoprzewodów, czyli coraz chętniej stosowany rodzaj oświetlenia przez współczesnych projektantów wnętrz.

Oświetlenie szynowe to najnowszy trend, który wyróżnia się swoją mobilnością i uniwersalnością w zastosowaniu. Decydując się na szynoprzewody oświetleniowe, będziesz mógł dowolnie rozmieścić je po całym wnętrzu (bez potrzeby stosowania dodatkowych przewodów instalacyjnych). Dodatkowo z szyn będziesz mógł tworzyć rozmaite konstrukcje, a ilość lamp zawsze dobierzesz według własnego uznania. Do wyboru występują tutaj szynoprzewody natynkowe lub podtynkowe, a lampy możemy wybierać wśród najpopularniejszych reflektorów po lampy wiszące, czy liniowe bądź punktowe.

Oświetlenie aneksu kuchennego

Wybór najlepszych lamp do oświetlenia salonu z aneksem kuchennym wymaga starannego zwrócenia uwagi na funkcję, jak i estetykę wybranych opraw oświetleniowych. Najpierw musisz określić, czy potrzebujesz funkcjonalnego oświetlenia miejsca pracy, czy większej liczby opraw akcentujących i oświetlających otoczenie. Zacząć powinieneś oczywiście od dokładnego odmierzenia kuchni z salonem, aby wybrać odpowiednią ilość, jak i moc lamp oświetleniowych. Nie zapomnij tutaj również o wysokości pomieszczeń, ma ona niezwykle ważny wpływ na to, czy w Twoim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie oświetlenie sufitowe, czy wiszące Na koniec spróbuj wybrać kolory i wykończenie Twoich lamp, tak aby oświetlenie salonu z aneksem kuchennym idealnie ze sobą współgrało i spełniało wszystkie postawione przed nim cele. Zachowanie spójności w tak uniwersalnym wnętrzu nie jest łatwym zadaniem, ale dzięki coraz szybciej rozwijającej się technologii LED, dziś z łatwością poradzisz sobie z tym zadaniem.

Similar Posts