Porady

Kabiny prostokątne — idealny wybór do współczesnych aranżacji

Kabiny prostokątne — idealny wybór do współczesnych aranżacji

We współczesnych łazienkach decydujemy się często na kabinę prysznicową zamiast wanny. Trudno się dziwić. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o zużycie wody oraz czas potrzebny na odświeżenie się przed pracą lub snem. Oczywiście zwolennicy długich i gorących kąpieli w wannie też najdą coś dla siebie, ale generalnie coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie wygodnej kabiny prysznicowej. W dużych pokojach kąpielowych można pozwolić sobie na luksus wybrania jednego i drugiego rozwiązania, jednak w mniejszych łazienkach raczej trzeba wybrać jedną z możliwości. Jakie kabiny prysznicowe sprawdzą się we współczesnych aranżacjach? W sklepie dom-łazienka znajdziesz bardzo dużo różnych modeli kabin prysznicowych — kabiny prostokątne, półokrągłe, pięciokątne oraz proste drzwi prysznicowe do zabudowy wnęki. Które rozwiązanie jest najlepsze? Wszystko zależy od stylu Twojej łazienki oraz od przestrzeni, jaką dysponujesz.

Narożny prysznic prostokątny czy półokrągły?

Kabiny prysznicowe półokrągłe lub pięciokątne to popularne rozwiązanie szczególnie do małych łazienek. Montowane są w narożniku, co pozwala zaoszczędzić całkiem sporo miejsca. Mogą mieć różne wymiary, ale warto pamiętać też o tym, że im większy prysznic, tym większy komfort podczas kąpieli. Dlatego, jeśli istnieje taka możliwość, wiele osób decyduje się na prysznice narożnikowe kwadratowe lub prostokątne. Kabiny prysznicowe prostokątne charakteryzują się dużym komfortem użytkowania.

Wybierając kabinę prostokątną musisz wiedzieć, w jaki sposób będzie zamontowana. Kabinę prostokątną narożną montuje się w narożniku łazienki, wykorzystując dwie istniejące już ścianki. Modele kabin narożnych dostępne są zarówno do małych, jak i dużych łazienek. Wszystko zależy od wymiarów kabiny oraz sposobu otwierania drzwi.

Kabina prysznicowa prostokątna przyścienna lub wolnostojąca

W ofercie wielu firm są dostępne również kabiny prostokątne przyścienne, które montuje się przy jednej ze ścian łazienki. Kabina prysznicowa prostokątna przyścienna zajmuje jednak dużo więcej miejsca niż narożna. Prysznic prostokątny daje Ci sporo innych możliwości. Do dużych wnętrz możesz wybrać kabinę typu walk-in zbudowaną tak, że nie ma drzwi, a tylko przezroczyste ścianki, które pozwalają Ci na swobodne wejście i wyjście spod prysznica. W naprawdę dużych łazienkach możesz zamontować kabinę prostokątną wolnostojącą, która nie dotyka ścian, a wokół musi mieć odpowiednio dużo miejsca. Jednak to rozwiązanie lepiej sprawdzi się w dużych pokojach kąpielowych.

Kabina prostokątna do różnych aranżacji

Prostokątna kabina prysznicowa sprawdzi się w wielu współczesnych aranżacjach. W salonach i sklepach znajdziesz bardziej stylowe modele oraz ultranowoczesne i minimalistyczne lub z czarnymi profilami, które świetnie się sprawdzą we wnętrzach w stylu loftowym. Styl kabiny w dużym stopniu zależy od wybranych uchwytów i mocowań. Bardzo duży wybór kabin prostokątnych z pewnością pozwoli Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie do Twojej łazienki.

Similar Posts