Porady

Łazienki w 2023 roku – co jest zbliżającym się hitem?

Łazienki w 2023 roku - co jest zbliżającym się hitem?

W każdym mieszkaniu łazienka stanowi ostoje, w której domownicy mogą zażyć codziennej dawki relaksu i dbać zarówno o swoje ciało, jak i umysł. Nic więc dziwnego, że jej trendy aranżacyjne zmieniają się dość często. W poprzednich sezonach producenci, architekci i projektanci wnętrz poczęstowali nas wieloma smacznymi pomysłami na urządzenie tego wnętrza. Co zaserwują nam w 2023 roku? Sprawdźmy to.

Nablatowe umywalki, płytki heksagonalne i te w układzie jodełki, odcienie błękitu, zieleni i nieprzerwana zabawa kolorami – w poprzednim sezonie mogliśmy naprawdę puścić wodzę fantazji. Co wyłania się jednak obecnie zza rogu? Czy jest jeszcze coś, co jest w stanie nas zaskoczyć, jeżeli przymierzamy się do urządzenia łazienki? Okazuje się, że tak. Jest sporo aranżacyjnych newsów, które wprost musisz poznać.

Marmurowe kafelki hitem sezonu

Remontujesz łazienkę lub dopiero przymierzasz się do jej urządzenia? Musisz poznać najgorętszy hit nadchodzącego sezonu, czyli kafelki imitujące marmur. Ten naturalny wzór doskonale wpisze się w ramy tworzenia spokojnej oazy i miejsca, w którym poczujesz się bliżej natury.

W 2023 roku w projektach łazienek będą królowały imitacje naturalnych materiałów. Nie tylko marmur, ale też kamień w różnych odsłonach kolorystycznych, kwarcyt, onyks i wiele innych.

Marmur to jednak faworyt wśród przedstawionych motywów, który z pewnością wypełni łazienki w 2023 roku.

Obłe kształty zamiast surowej geometrii

Dotychczas meblarskim wyznacznikiem dobrego szyku i wyrafinowanego designu były geometryczne meble o ostrych rantach. Takie konstrukcje świetnie wpisywały się w wygląd przestrzeni urządzonych m.in. na potrzeby minimalistycznych wnętrz.

Era kątów prostych zbliża się jednak ku końcowi i zastąpić mają ją owalne kształty. Tą zmianą dotknięta zostanie ceramika łazienkowa na czele z nablatowymi umywalkami, wolnostojącymi wannami o zaokrąglonej linii, jak i organiczne baterie łazienkowe.

Wolna przestrzeń zostanie zapełniona okrągłymi elementami, które mają współgrać z całym wyposażeniem.

Styl eko również w łazience

Nie da się ukryć, że od niedawna mocno stawiamy na bliskość z naturą i walczymy wszystkimi dostępnymi środkami, aby o nią zadbać. Aranżację łazienki w 2023 roku będą głównie opierały się o obecność siły przyrody w naszym codziennym życiu.

Styl eko jest co prawda modny już od kilku sezonów i na próżno oczekiwać końca jego popularności. Ciekawym rozwiązaniem jest wyposażenie łazienki w dekoracyjne rośliny, które dodatkowo wprowadzą atmosferę relaksu i ukoją podrażnione obowiązkami dnia codziennego zmysły.

Łazienki w 2023 roku – oświetlenie

Duża zmiana, jeżeli chodzi o łazienki, czeka branżę oświetleniową. Bujne żyrandole oraz ekstrawaganckie żarówki rodem z garderób największych gwiazd będą zastąpione subtelnym źródłem światła. Popularne będą okrągłe, skromne lustra z podświetleniem wokół całego swojego obwodu.

Oprócz tego łazienki w 2023 roku będą wyposażone w kinkiety o minimalistycznej formie, przypominające cienkie, długie pałeczki.

Wanny wolnostojące

Wanny wolnostojące to wyposażenie, które wzbudza wiele emocji. Dla niektórych jest to cudowne rozwiązanie, innym natomiast nie przypada zbyt do gustu. Przeciwnicy wskazują głównie na niezbyt dużą wygodę, natomiast zwolennicy jako argument za podają głównie elitarność takiego rozwiązania, oraz niebanalny, zachwycający wygląd. W każdej wypowiedzi jest ziarnko prawdy, jednak nie sposób oprzeć się urokowi tych pięknych wanien.

Umywalki wolnostojące

Bardzo podobnie jest z umywalkami. Od kilku sezonów królują umywalki nablatowe. Projektanci idą jednak krok dalej i w nadchodzącym sezonie proponują umywalki wolnostojące. Modne łazienki w 2023 roku będą wyposażone w umywalki w formie obelisków, pionowych głazów, czy cokołów. Podobnie jak z wannami – wygląda to obłędnie, jednak można się spodziewać, że znowu kontrowersje będzie wzbudzać praktyczność takiego rozwiązania.

Similar Posts