Porady

Domy prefabrykowane

Domy prefabrykowane

Planujesz budowę domu i zależy Ci na czasie oraz jakości efektu końcowego? Wybierz domy prefabrykowane, które spełniają wszystkie potrzebne normy!

 

Jak wygląda budowa domu prefabrykowanego?

Budowy domu z prefabrykatów dają możliwość na postawienie wymarzonego domu, w krótkim czasie.

Prefabrykaty to gotowe części domu, które przyjeżdżają na plac budowy dając możliwość dużo szybszego wykończenia budowy.

Na pierwszym etapie klient, ze wsparciem architektów ustala, projekt domu. Następnie konstruktorzy w fabryce przygotowują, na bazie wytycznych, gotowe elementy takie jak np. ściany, dach, czy panele stropowe.

Ściany już w fabryce uzupełniane są okna i drzwi oraz przygotowane miejsca na przyłącza najważniejszych instalacji. 

Wówczas powstaje też szkielet z drewnianą ramą, który jest najważniejszy dla całej budowy. On stanowi o stabilności budynku, dlatego podczas jego realizacji nad całym procesem czuwa ekipa sprawdzonych pracowników oraz programy, które tworzą wyliczenia z wielką dokładnością. 

Całość produktów jest bezpiecznie transportowana na budowę, gdzie od razu zespół budowlany rusza do pracy.

Trzeba zaznaczyć, że produkcja prefabrykatów odbywa się na najwyższym poziomie, kontrolowane warunki pozwalają na stworzenie części domu, które będą solidne i niezawodne. Gotowe elementy nie odbiegają jakością od tradycyjnie budowanych.

Każdy produkt przed wyjazdem na budowę przechodzi szereg testów oraz inspekcji, żeby być pewny o jego jakości.

Gotowe domy prefabrykowane

Jeżeli wolisz gotowe projekty domów możesz skorzystać z planów, które zostały już opracowane przez zespoły architektów. Dzięki temu nie musisz się głowić nad tym jaki układ pomieszczeń powinien mieć dom lub jakie będą najlepsze ustawienia.

Każdy z projektów może zostać modyfikowany przez klienta, dzięki czemu może być pewny, że na placu budowy pojawi się taki rezultat jakiego oczekiwał.

Gotowe domy prefabrykowane, w odróżnieniu do domów w stanie deweloperskim, są w pełni wykończone. Oznacza to, że w momencie kiedy ekipa czuwa nad całością budowy Ty nie musisz niczym się martwić.

Mimo, że koszt samej inwestycji wydaje się większy w praktyce okazuje się inaczej. Firma zajmująca się stawianiem domów z prefabrykatów ma własnych wykonawców, którzy są sprawdzeni i używają materiałów jedynie najlepszej jakości.

Nie musisz martwić się o własny czas poświęcony poszukiwaniom lub ewentualnym usterkom powodowanym przez nieprofesjonalne ekipy. 

Zalety domów prefabrykowanych

Budynki z prefabrykatów to możliwość wybudowania domu w dużo szybszy sposób niż poprzez tradycyjna budowę. 

Po przyjeździe gotowych elementów dom na budowie staje w przeciągu dnia lub dwóch. Po otrzymaniu stanu surowego na budowę wchodzi kolejna ekipa, która jest odpowiedzialna za wykończeniówkę oraz przyłącza instalacji.

Wystarczy od ośmiu do dwunastu tygodni, żeby klient otrzymał do rąk własnych klucze dające mu dostęp do gotowego do zamieszkania domu.

Dużą zaletą domów prefabrykowanych jest wysoka jakość gotowych elementów. Każdy z nich jest dokładnie testowany, spełnia również funkcje zabezpieczające konstrukcję oraz całość budynku i jest odporny na eksploatację. 

Domy z prefabrykatów budowane są w najnowocześniejszych technologiach zapewniających energooszczędność. Mogą zostać przyłączone do nich np. pompy ciepła lub kolektory słoneczne.

Decydując się na dom z prefabrykatów podczas całego procesu, od projektu przed produkcję do realizacji, będziesz miał dostęp do fachowego doradztwa. Specjaliści różnych dziedzin zadbają o to żebyś miał wgląd na bieżąco do postępu prac.

Wejdź na stronę www.danwood.pl i zobacz jakie możliwości na Ciebie czekają.

Similar Posts