Porady

Jak wybrać odpowiedni telewizor?

Wybór odpowiedniego telewizora zdecydowanie nie jest prosty. A już, zwłaszcza że na rynku czeka cała masa, mocno różniących się od siebie modeli. Jak zatem znaleźć telewizor, który będzie dobrze i długo służył? Na co zwracać uwagę podczas zakupów? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule. Zapraszamy!

Ile cali powinien mieć telewizor?

Jedną z najważniejszych kwestii, którą należy rozważyć przed zakupem konkretnego telewizora, jest to, ile powinien mieć cali. Do wyboru są zarówno mniejsze, jak i większe modele, dzięki czemu bez trudu powinno Ci się udać, znaleźć taki telewizor, który będzie pasować do wnętrza, które urządzasz. Wśród najpopularniejszych modeli należy wskazać te, których przekątna wynosi od 24 do 75 cali. 

To, jak duży powinien być telewizor, musi zależeć zarówno do możliwości wnętrza, jak i do tego, z jaką rozdzielczością masz do czynienia. W przypadku niezwykle popularnych telewizorów Full HD przekątna powinna być pomnożona razy 5. Uzyskanie takiego wyniku pozwoli wybrać najlepsze telewizory, które zagwarantują odpowiednią odległość, a tym samym nie doprowadzą do nadmiernego przemęczenia oczu w trakcie oglądania.

Lepiej postawić na mały czy duży telewizor?

Zwróciliśmy już uwagę na to, że ogromna różnorodność dostępnych telewizorów może okazać się nie lada problemem. Z całą pewnością będziesz zastanawiać się nad tym, czy postawić na telewizory 24 cale, a może jednak wybrać dla siebie telewizory 55 cali? Oczywiście zupełnie inny model będzie pasować do ogromnego salonu, a inny sprawdzi się wtedy, gdy będą interesować się podróżne telewizory do kampera. Do małych pomieszczeń dobrym wyborem będą egzemplarze w zakresie od 28 do 35 cali. 

telewizor manta 2.png

Tutaj już w zależności od Twoich potrzeb, możesz wybrać np. telewizory 32 cale. Telewizory 40 cali, telewizory 65 cali, a już tym bardziej telewizory 75 cali, będą odpowiednim wyborem do dużych pomieszczeń. Takich, w którym możesz pozwolić sobie na wybór naprawdę sporego egzemplarza. Stawiając, chociażby na telewizory 65 cali, wymiary takiego modelu to 77×134 cm. Musisz więc wygospodarować sporo miejsca. Dla porównania telewizory 50 cali ma 65×112 cm, a telewizory 42 cale 52×93 cm. Dobrze wykonane, tanie telewizory będą fantastyczną ozdobą salonu lub sypialni.

Jakie telewizory będą odbierać telewizję naziemną?

Do swojego domu lub mieszkania (i nie tylko!) możesz wybrać, chociażby telewizory Manta, które są dostępne w różnych, równie popularnych rozmiarach. Bez względu na to, czy wolisz małe telewizory, czy duże, na pewno znajdziesz coś interesującego. Jakiś czas temu w Polsce pojawił się nowy standard telewizji naziemnej, dlatego przed zakupem konkretnego modelu telewizora, warto sprawdzić, czy poradzi sobie z odbieraniem konkretnego sygnału. Można to zrobić np. za pomocą specjalnej strony internetowej — wystarczy, że podasz konkretną markę oraz model telewizora, który chcesz zakupić. Takie informacje powinny pojawić się także na stronie producenta. Warto to sprawdzić już przed zakupem, tak abyś miał pewność, że stawiasz na odpowiednie urządzenie.

Teraz już wiesz, w jaki sposób wybrać dla siebie tanie telewizory 32 cale, czy większe modele. Pamiętaj jednak, że wielkość konkretnego telewizora to nie wszystko, musisz zatroszczyć się także o to, aby był dopasowany do Twoich potrzeb i wykonany z dbałością o każdy detal. Telewizory Manta zagwarantują Ci bardzo nowoczesną jakość obrazu, dzięki czemu codzienne oglądanie telewizji stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Similar Posts