Porady

Mozaika w łazience – hit czy kit?

Mozaika w łazience - hit czy kit?

Dekoracyjne ułożenie mniejszych elementów zwane mozaiką, jest popularne już od tysięcy lat. Pierwsi artyści tworzyli z mozaiki obrazy i dokumentowali wydarzenia lub fragmenty historii. Niektóre zabytkowe ułożenia dotrwały do dziś. Znana i ceniona na całym świecie Dunin mozaika to doskonała możliwość na upiększenie wnętrza w Twojej łazience, aby dodać jej blasku i nieoczywistego wyglądu. Sprawdź, jaka mozaika dopełni Twoje wyjątkowe wnętrze!

Obecnie mozaiki zyskują dużą popularność w aranżacjach przestrzeni prywatnych. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim w łazience, ponieważ wykonywane są z materiałów odpornych na wilgoć i czynniki atmosferyczne, które często towarzyszą podczas użytkowania łazienek. Dodatkowo dostępne są w modułach, pozwalających na samodzielny montaż bez konieczności czasochłonnego układania elementów.

Mozaika ceramiczna czy szklana?

Aby mozaika spełniała nie tylko estetyczne funkcje w łazience, warto zdecydować się na odpowiedni materiał, z jakiego zostanie wykonana. Ceramika to wciąż jeden z najpopularniejszych surowców. Dzieje się tak z pewnością ze względu na wysoką odporność na działanie czynników atmosferycznych. Nieco trudniejsze w wykonaniu są mozaiki prasowne, w których każda kostka jest jakby niezależnym fragmentem o łagodnych krawędziach. Często można spotkać też mozaiki prasowane dwukrotnie. Niestety, jest to proces kosztowny, więc raczej niestosowany w produkcji masowej. Najlepiej sprawdzi się jednak mozaiki gresowa pochodząca od producenta Dunin mozaika, która posiada mniejszą nasiąkliwość, dzięki czemu jest odporna zawilgocenie i wysychanie.

Kolejnym popularnym materiałem, na który decydują się miłośnicy mozaik, jest szkło. Szklana mozaika służy na całym świecie jako idealny materiał do wykładania basenów, oczek wodnych czy fontann. Jest całkowicie nienasiąkliwy, dzięki czemu doskonale sprawdzi się we wszystkich miejscach, w których istnieje ryzyko dużego zawilgocenia. Lepiej sprawdzi się jednak w nowoczesnych wnętrzach, w których stawiamy na przestronność i gładkość aranżacji. Do bardziej wysublimowanych zestawień lepiej wybrać Dunin mozaikę, która prezentuje się bardziej elegancko.

Jaki kształt mozaiki sprawdzi się w łazience?

Oprócz materiału na końcowy efekt mozaiki w łazience ma wpływ również jej kształt. Tradycyjnie, mozaika składa się z kwadratowych bądź prostokątnych kostek o wymiarach 1 – 3 cm, ale w ostatnim czasie trendy pokazują, że rośnie popularność nietypowych kształtów, takich jak romby czy kształty heksagonalne. Warto wnieść do swojego wnętrza nieco awangardowego looku!

Similar Posts