Dom i Ogród

Tapety w kwiaty i ich fenomen

Tapety w kwiaty i ich fenomen

Dobre dopasowanie tapety do wnętrza może stanowić niemałe wyzwanie. Wszystko to przez dostępność ich w różnorodnych wzorach. Aby uniknąć tego dylematu, warto postawić na jakiś prosty i ponadczasowy – na przykład w kwiatki. Tapety w kwiaty nigdy nie wyjdą z mody. Ten motyw od lat cieszy się nieustanną popularnością.

Dlaczego wybrać tapetę w kwiaty?

Przede wszystkim ze względu na jej uniwersalność. Odpowiednio dobrana sprawdzi się świetnie w każdym pomieszczeniu – kuchni, salonie, sypialni pokoju dziecięcym, a nawet łazience. Tapety w kwiaty są jednym z najczęściej wybieranych na świecie. Jest to zasługa głównie delikatności tego wzoru, który przynosi na myśl naturę i świeżość. Wnoszą ją one do każdego wnętrza i zostawiają tam na długie lata, ponieważ tapetą w kwiatki trudno się znudzić. Mimo upływu lat ten wzór wciąż może zaskakiwać, dzięki dostępności w wielu stylach, na przykład komiksowy, abstrakcyjny, realistyczny, czy w kojarzącym się z dzieciństwem- vintage. Tapety w kwiaty można wybierać w wielu teksturach, dzięki czemu zyskują one więcej charakteru. Stawiając na tapetę w kwiaty, stawia się ponadczasowość i pewność zadowolenia. Wystarczy tylko spersonalizować motyw do stylu wybranego pokoju.

Jaką tapetę w kwiatki dobrać do wnętrza?

Ogromną rolę przy ostatecznej decyzji odegra ogólny wystrój wybranego pomieszczenia. Jeżeli jest on dosyć stonowany, warto postawić na tapetę w kolorowe kwiatki, która ożywi pomieszczenie. Czerwone maki, żółte słoneczniki, lub fioletowe bzy nadadzą pokojowi świeżego, wiosennego powiewu w każdą porę roku. Kwiaty mogą być w tym przypadku duże i rzucające się w oczy. Sprawdzą się zarówno takie w stylu realistycznym jak i rysunkowym.

Mając do czynienia z wnętrzem o określonym stylu lub posiadającym dominującą barwę dobrze sprawdzi się jasna i neutralna tapeta. Na przykład w stokrotki lub konwalie. Delikatne, niewyróżniające się kwiatki wkomponują się do wystroju i będą z nim współgrać. Warto postawić na drobny motyw o jasnym i neutralnym kolorze. Tapeta w kwiaty dla takiego wnętrza powinna być subtelna i wtapiająca się w styl pokoju.

Wpływ na dokładny styl tapety w kwiatki ma też ilość ścian, które zostaną nią przykryte. W przypadku jednej lub dwóch ścian z intensywnością kolorów i wielkością kwiatów można poszaleć. Planując krycie większej części pomieszczenia, złotym strzałem będzie tapeta o drobnym i uniwersalnym motywie kwiatów. Dzięki temu w każdej chwili będzie można zmienić kolorystyczny wystrój pomieszczenia, ponieważ tapeta z każdym będzie współgrać idealnie.

Similar Posts