Porady

Jak wybrać najlepsze meble do gabinetu?

Jak wybrać najlepsze meble do gabinetu?

Kiedy potrzeba komfortowej przestrzeni do pracy w ciszy oraz maksymalnym skupieniu, warto zaszyć się w gabinecie. Dotychczas kojarzył się on z przestrzenią firmową, jednak coraz częściej takie miejsca są urządzane w domach oraz mieszkaniach. Zapewne duża w tym zasługa wymuszonej przez pandemię koronawirusa popularności pracy zdalnej. Nie zawsze może to być osobne pomieszczenie. Często jako gabinet adaptujemy wydzieloną część salonu bądź pokoju jakim się dysponuje. Jakie wybrać meble do gabinetu, aby zaaranżować tę przestrzeń w najbardziej funkcjonalny sposób?

Urządzamy gabinet

Oczywiście, obowiązkowe meble do gabinetu to przede wszystkim biurko oraz wygodne, ergonomiczne krzesło lub fotel. Do ich wyboru warto podejść z należytą uwagą, ponieważ z założenia będziemy tam spędzać dużo czasu w pozycji siedzącej, powinno nam być więc wygodnie.

W gabinecie powinno się znaleźć również miejsce na dokumenty, segregatory i różnego rodzaju akcesoria biurowe(kalkulator, spinacze, karteczki do notatek, długopisy i inne) czy też sprzęt biurowy. Można zainwestować w biurko z praktycznymi szufladami i dodatkowymi blatami dla lepszego wykorzystania przestrzeni bądź postawić na praktyczny regał, który ustawiony nieopodal naszej przestrzeni do pracy, będzie zawierał wszystko co warto mieć w gabinecie pod ręką. Biurko klasyczne, w stylu loftowym a może industrialnym? Wybór jest naprawdę ogromny. Aby całość wyposażenia gabinetu była nie tylko użyteczna, ale i prezentowała się stylowo, warto aby wybrane meble pasowały do siebie stylistycznie. Nie muszą być koniecznie z jednej serii. Zadbajmy o to, aby spójne były kolory jak i główny akcent stylistyczny, niemniej wielu producentów wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i opracowują spójne kolekcje przewidziane do gabinetów właśnie.

Urządzanie gabinetu – o czym należy pamiętać?

Jeżeli gabinet nie będzie mieć miejsca w osobnym pomieszczeniu, a w wydzielonej części salonu czy pokoju, kluczowy jest dobór odpowiedniego miejsca. Musimy wziąć pod uwagę rozmieszczenie okien czy drzwi, aby zakupione biurko swoimi gabarytami nie przeszkadzało w wygodnym dojściu do nich. Biurko powinno być na tyle przestronne aby umożliwiać nie tylko pracę przy komputerze, ale i sporządzanie odręcznych notatek oraz umiejscowienie sprzętów biurowych(drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne). Warto nadmienić, że gabinet nie zawsze jest przestrzenią tylko do pracy. Może również służyć wyciszeniu myśli, czy zatonięciu w lekturze, dlatego jeżeli chodzi o meble do gabinetu, czasami można również zdecydować się na niewielką sofę lub wygodny fotel i regał z książkami.

Jeżeli miejsce na to pozwala można pokusić się o zakup pojemnej komody, wykonanej w tej samej stylistyce co pozostałe meble. Taki element wyposażenia jest niesłychanie efektowny, co więcej pozwala na przechowywanie w nim rozmaitych akcesoriów, bez rozgardiaszu na zewnątrz.

Nie zapominajmy również o mocy dodatków. Rodzinne zdjęcie w ciekawej ramce doda osobistego szlifu, a roślina doniczkowa w ładnej, dopasowanej kolorystycznie do całości osłonce będzie elementem który podkreśli wyjątkowy styl całości.

Similar Posts