Dom i Ogród

Oświetlenie industrialne wciąż na topie – jak dobierać lampy w tym stylu?

Oświetlenie industrialne wciąż na topie – jak dobierać lampy w tym stylu?

Oświetlenie w stylu industrialnym nie wychodzi z mody. Trudno się temu dziwić – doceniamy bowiem minimalizm, surowe konstrukcje, które w połączeniu z ciepłą barwą światła potrafią stworzyć wyjątkowy i ciepły klimat wnętrza. W lampach industrialnych jest także doza uniwersalizmu, dzięki któremu możemy je zastosować w przeróżnych aranżacjach – od retro, aż po futurystyczne. Pozwala na to ponadto dostępność wielu modeli. Jak dobierać to specyficzne oświetlenie do wybranych stylizacji wnętrzarskich?

Lampy niczym wyjęte z modnego loftu

Moda na lofty nie przemija. Kochamy się we wnętrzach przestronnych, pozbawionych zbędnych barier, między innymi w postaci przesłon, ścianek działowych i innych elementów, które ograniczają pole widzenia. To właśnie w loftach spotykamy oświetlenie surowe, minimalistyczne, często bez osłoniętych żarówek, zawieszone jedynie na długich linkach. Czy tak topowe i nietypowe zarazem lampy nadają się do innych wnętrz?

Oświetlenie dotąd spotykane w loftach może znaleźć miejsce pośród aranżacji nowoczesnych, lecz mających w sobie dozę wyrafinowanej klasyki. Zamiast bowiem wybierać najsurowszą formę lampy, damy szansę tej z geometrycznym kloszem, o złoconym, srebrnym bądź miedzianym wnętrzu. Do tego ciepła barwa światła i ozdobna żarówka, i już można się cieszyć klasyką w modnym wydaniu. Propozycje tego typu lamp oferuje sklep https://lampy.it/.

Jadalnia na pierwszym planie

Jadalnia wraz z kuchnią stanowią jedną z najważniejszych przestrzeni każdego domu. Tutaj wspólnie spożywamy posiłki, zacieśniamy więzy z bliskimi i znajomymi lub znajdujemy czas tylko dla siebie. Potrzebujemy zatem oświetlenia wyrazistego, wzmagającego apetyt, podkreślającego estetykę podawanych dań, a także budującego przyjazną atmosferę i pozwalającego na swobodne porozumiewanie się przy stole.

Niezależnie od stylu takiej przestrzeni postawimy na proste lampy wiszące, najlepiej na linkach o regulowanej długości. W liczbie jednej – gdy stół jest okrągły, stawiając na kilka punktów umieszczonych w regularnych odstępach – gdy stół jest długi. Bez zbędnych detali, aby skupić się na posiłku i rozmowie, a nie wymyślnej formie lampy.

Eleganckie, glamour i ekskluzywne

Pomieszczenia zaaranżowane w stylu glamour, uzupełnione o eleganckie meble ze sklepu DomIDeko, także warto rozświetlić lampami industrialnymi. Mamy tu bowiem dostępne konstrukcje minimalistyczne, które nie przytłoczą efektownych wystrojów glamour, ale i dadzą szansę na ich podkreślenie.

Wybierzmy lampę prostą, z kategorii oświetlenia do loftów, lecz z wieloma punktami świetlnymi. Można także poszukać trochę bardziej nietypowej konstrukcji. Sprawdzą się plafony w barwie czarnego, błyszczącego metalu. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

Jeśli do tej pory nie przekonywało nas oświetlenie w stylu industrialnym, nadszedł czas, by dać mu szansę. Poszukać lampy, która pierwszy raz zachwyci w sklepie, a kolejny już w domowym wnętrzu. Czas na zakupy!

Similar Posts