Nieruchomości

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania?

Zakup mieszkania jest poważną decyzją, którą trzeba dobrze przemyśleć. Wiąże się ono bowiem ze sporym wydatkiem, a bardzo często również z koniecznością zaciągnięcia wysokiego kredytu na wiele lat. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu i nerwów związanych w wyborem idealnego mieszkania, które będzie spełniało wszelkie oczekiwania warto dowiedzieć się na co szczególnie zwrócić uwagę.

Jak wybrać idealne mieszkanie z rynku pierwotnego?

Poszukując mieszkania z rynku pierwotnego w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na jego lokalizację. Bardzo często nowoczesne budynki wielorodzinne powstają na obrzeżach dużych miast, co może być zarówno atutem, jak i wadą. Mieszkanie w takiej okolicy zapewni z pewnością zdecydowanie większy spokój, ale wiąże się także z tym, że trzeba będzie poświęcić więcej czasu na dojazd do pracy czy do miasta. Trzeba więc wziąć pod uwagę odległość od pracy, przedszkola czy szkoły, a także dokładnie sprawdzić zagospodarowanie najbliższej przestrzeni. W przypadku poszukiwania idealnego lokum w Krakowie dobrym pomysłem je kupno mieszkania na Zabłociu, ponieważ jest to świetnie rozwinięta dzielnica, w której znajduje się wiele sklepów oraz punktów usługowych, a jednocześnie jest pełna zieleni i miejsc rekreacyjnych.

Wybierając mieszkanie z rynku pierwotnego trzeba dokładnie sprawdzić także firmę deweloperską, która zajmuje się jego budową. Warto zapoznać się z wcześniejszymi realizacjami oraz poznać opinie dotychczasowych klientów, aby mieć pewność, że jest to rzetelna i wywiązująca się ze swoim zobowiązań firma. Jeśli jesteś zainteresowany mieszkaniem na krakowskim Zabłociu, koniecznie odwiedź stronę firmy Lofthaus Zabłocie.

Co należy sprawdzić w przypadku mieszkania z rynku wtórnego?

Planując zakup mieszkania z wtórnego rynku również trzeba zwrócić uwagę na jego lokalizację. Bardzo często jednak nieruchomości te usytuowane są w świetnie rozwiniętych i zagospodarowanych dzielnicach miast. Oprócz tego bardzo ważny jest ogólny stan techniczny mieszkania oraz całego budynku. Warto zweryfikować to z pomocą specjalisty, który oceni kondycję nieruchomości oraz sprawdzi, które elementy nadają się do remontu.

Niezwykle istotne w tym przypadku jest dokładne i wnikliwe sprawdzenie stanu prawnego mieszkania. W tym celu należy przejrzeć księgi wieczyste i zawarte w nich zapisy. Pozwoli to dowiedzieć się, czy na lokalu nie ciążą zadłużenia hipoteczne. Warto sprawdzić także, czy dotychczasowy właściciel nie posiada zadłużenia w spółdzielni lub u dostawców mediów oraz ile osób jest zameldowanych w mieszkaniu. Pomoże to uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji w przyszłości i pozwoli cieszyć się własnym lokum.

Similar Posts