Nieruchomości

Planujesz sprzedaż mieszkania? Skorzystaj z możliwości wirtualnego spaceru

Planujesz sprzedaż mieszkania? Skorzystaj z możliwości wirtualnego spaceru

Rynek nieruchomości, tak jak inne, podąża za trendami, również tymi dotyczącymi sposobu dotarcia do klienta. W przypadku nieruchomości możliwości jest wiele i wszystko zależy zarówno od kreatywności planującego sprzedaż mieszkania, jak i od nowoczesnych narzędzi, których wciąż przybywa. Dziś spróbujemy podpowiedzieć, w czym może pomóc wirtualny spacer.

Kto korzysta z wirtualnych spacerów

Mieszkania od dewelopera z rynku pierwotnego, są zwykle szeroko promowane przy użyciu różnych narzędzi powiązanych z nowoczesnymi technologiami, mającymi pozwolić Klientowi jak najlepiej poznać lokal, którego w trakcie budowy nie mają szansy zobaczyć. Takie wirtualne spacery coraz częściej wykorzystują również osoby czy biura nieruchomości prezentujące lokale z tzw. drugiej ręki, czyli mieszkania z rynku wtórnego. Takie gotowe mieszkania czy lokale można przy pomocy wirtualnego spaceru zaprezentować w każdej przestrzeni online, co pozwala na dotarcie do szerszego grona potencjalnych klientów. Mając narzędzie, które (jeśli zadbamy o wyeksponowanie zalet mieszkania) dokładnie pokaże klientowi, jak wygląda lokal bez konieczności wychodzenia z domu, mamy przewagę nad konkurencją i szansę, by szybciej niż inni sprzedać nieruchomość.

Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość, możesz skorzystać z ofert agencji Estate Street, która zadba o bezpieczeństwo całej transakcji.

Zalety wirtualnego spaceru

Korzystając ze zdobyczy technologicznych, mamy większą szansę na sprzedaż niż przy pomocy narzędzi tzw. analogowych, które mimo wszystko wciąż istnieją i są wykorzystywane. Rynek pierwotny dzisiaj jest zobligowany by dostosować swój tryb sprzedaży mieszkań do oczekiwań klienta. Nikt już nie czeka na zakończenie inwestycji, by móc wybrać nowe mieszkanie. Deweloperzy prześcigają się w rozwiązaniach pozwalających szybciej i prościej docierać do potencjalnych zainteresowanych. Dzięki wirtualnym spacerom, proces budowy może toczyć się swoim tempem, a biura sprzedaży mają czas, by zapoznać klienta z powstającą inwestycją. Wirtualny spacer sprawdza się w tym przypadku idealnie, ukazując nie tylko układ mieszkania, ale często również kilka możliwości wykończenia i wyposażenia. Takie narzędzie pozwala klientowi na realne wyobrażenie sobie jak może mieszkać. I jednocześnie pozwala skrócić czas potrzebny na podjęcie decyzji zakupowej.

W przypadku mieszkań z rynku wtórnego, czyli używanych, właściciel czy biuro nieruchomości może zdobyć przewagę wśród ofert, czy prezentacji mieszkań, proponując wirtualny spacer po oferowanym mieszkaniu. Dziś już nie wystarczy ogłoszenie i kilka zdjęć, ponieważ klient wie, że może oczekiwać więcej od sprzedającego czy dewelopera. A otrzymując nowoczesne narzędzie, które ułatwia zapoznanie się z nieruchomością, klient dostaje nie tylko rzeczywistą informację wizualną, ale także oszczędza czas, mogąc poznać lokal w każdym miejscu i czasie – nawet przed laptopem we własnym fotelu.

Jak wykonać wirtualny spacer mieszkania?

Decydując się na wykonanie wirtualnego spaceru dla mieszkania, które chcemy zaprezentować np. na serwisach branżowych, warto zgłosić się do specjalistów, którzy dysponują odpowiednimi rozwiązaniami, by taki wirtualny spacer wykonać i szybko wdrożyć. Możemy samodzielnie znaleźć w Internecie polecane firmy zajmujące się tym zawodowo lub zwrócić się do profesjonalistów współpracujących z serwisami nieruchomościowymi, którzy chętnie pomogą taki spacer wykonać i umieścić w naszej prezentacji oferty.

 

Similar Posts