Porady

Nowoczesne mieszkanie w stylu Art Deco

Nowoczesne mieszkanie w stylu Art Deco

Jak urządzić mieszkanie w stylu art deco?

Przed rozpoczęciem projektowania warto zapoznać się z samym określeniem art deco. Co ono właściwie oznacza? To szeroko pojęty kierunek w sztuce, którego nazwa wzięła się z połączenia dwóch słów ART i DECORATIF. Pierwsze z nich oznacza po prostu sztukę, a drugie – dekoracyjny. Ten zlepek słów pozwala nam sobie lepiej wyobrazić jak mogą wyglądać wnętrza urządzone w ten sposób. 

Styl art deco to połączenie pięknego wyglądu i funkcjonalności. Meble oraz elementy dekoracyjne wykonane są z naturalnych materiałów, które charakteryzowały się nie tylko niezwykłym wyglądem ale także najwyższą jakością. 

Nowoczesne mieszkanie w stylu Art Deco – czy to możliwe?

Nie da się zaprzeczyć, że styl art deco wraca do łask, jednak wiele osób wciąż nie może sobie wyobrazić takiego połączenia z nowoczesnym wnętrzem. A przecież jest to możliwe i co więcej niezwykle funkcjonalne oraz wyjątkowo urokliwe. Styl ten często w swoich wnętrzach wykorzystują młodzi ludzie, którzy dopasowują go do własnych potrzeb i obecnie panujących trendów. Dzięki takiemu zestawieniu zyskujemy klasyczną elegancję w nowoczesnym wydaniu. To co ważne i niezmienne to jakość użytych materiałów. Nie ma tutaj miejsca na zamienniki takie jak np. płyta meblowa, która w swojej strukturze imituje drewno. Tutaj liczy się właśnie naturalny materiał i jego wyjątkowy charakter, którego nie da się podrobić. Naturalne drewno jest niezwykle szlachetne, a jego niedoskonałości jak sęki czy słoje są doceniane. Popularne są także geometryczne wzory, które są charakterystyczne dla stylu Art  Deco. W nowoczesnych wnętrzach stawiamy jednak na zdecydowanie mniej intensywne kolory jak to miało miejsce kiedyś.  

 

Jak odnaleźć styl ArtDeco pasujący do naszego wnętrza?

Jeżeli spodobał Ci się styl Art Deco i marzysz o tym, aby zagościł w twoim wnętrzu warto dobrze to zaplanować. Taka zmiana nie oznacza od razu generalnego remontu, gdyż czasem wystarczy kilka niebanalnych dodatków, które zrobią całą aranżację. Tutaj dużo zależy od naszych własnych upodobań, która część tego stylu najbardziej do nas przemawia. Możemy wybierać pomiędzy stylowymi drewnianymi lub fornirowanymi meblami, ciekawymi wzorami czy wyjątkowo eleganckimi dodatkami takimi jak lampy stołowe czy lampy wiszące o ciekawych kształtach i wzorach. Jeżeli chcemy zachować nowoczesny wygląd wnętrza warto pamiętać o umiarze i umiejętnym łączeniu tych dwóch stylów. Postaw na niebanalne wzory, dobrej jakości materiały i wyjątkowe kształty, a z pewnością osiągniesz sukces. Pamiętaj, że czasem mniej oznacza więcej. 

Lampa art deco: lampy wiszące i stojące

Oświetlenie jest zwieńczeniem całej aranżacji i często to właśnie ono tworzy ostateczny klimat wnętrza i przeważa o jego stylu. Tutaj nie ma miejsca na przypadki, szczególnie jeżeli naszym marzeniem jest uzyskanie wnętrza o klasycznej elegancji w stylu Art Deco. Postaw na bogate zdobienia lub daj się ponieść niebanalnym kształtom. Tak naprawdę wszystko zależy do Ciebie. Jaka może być lampa art deco? Ciekawym połączeniem nowoczesności i Art Deco jest lampa wisząca w kształcie pierścieni, które często występują w złotych kolorach. To wybór dla kogoś, kto nie lubi przesady. Jeżeli poszukujesz czegoś bardziej odważnego postaw na stojące lampy art deco, które nie tylko będą niebanalną ozdobą, ale także pomogą uzyskać niezwykły klimat we wnętrzu po zapadnięciu zmroku. Delikatne oświetlenie, które daje lampa podłogowa będzie idealne do spędzania wspólnego czasu na kanapie czy relaksu pod kocem. Tutaj główną rolę grają zdobne kinkiety, które przyciągają wzrok.

Similar Posts