Porady

Bramy rolowane – czym są i jakie są ich zalety?

Bramy rolowane - czym są i jakie są ich zalety?

Bramy garażowe są jednym z podstawowych elementów konstrukcyjnych każdego garażu. W miejscach, gdzie nie ma miejsca na zastosowanie standardowej bramy uchylnej, dużą popularnością cieszą się bramy garażowe rolowane. Czym są bramy rolowane i jaka jest ich konstrukcja? Jakie mają zalety i na czym polega ich przewaga nad standardowymi bramami uchylnymi?

 

Brama rolowana- czym jest?

Rolowana brama garażowa to brama montowana w szczególności tam, gdzie nie odpowiedniej przestrzeni do zamontowania bramy uchylnej. Bramy rolowane Bramy rolowane charakteryzują się konstrukcją opartą na wale, na który zwijane są profile. Cała konstrukcja działa dzięki zamontowanemu napędowi, który zwija bramę. Każda brama posiada systemy zabezpieczające konstrukcję przed przypadkowym opadnięciem. To zwiększa bezpieczeństwo użytkowania i sprawia, że bramy rolowane stają się jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej praktycznych rozwiązań.

Bramy garażowe rolowane zbudowane są z aluminiowych lameli i profilów wypełnionych pianką poliuretanową. Dzięki temu bramy są szczelne, zapewniają ciepło i brak przenikania wilgoci do wnętrza. Stosowane są nie tylko w garażach, ale także w budynkach gospodarczych czy halach produkcyjnych. Największą zaletą tego rozwiązania jest szczelność i oszczędność przestrzeni.

Montaż bramy rolowanej

Montaż bramy garażowej rolowanej zaczynamy od wymierzenia wszystkich powierzchni. Przed montażem trzeba zaplanować szerokość i wysokość bramy. Dla małych aut i motocyklów przyjmuje się optymalną szerokość pomiędzy 1,8m do 2 m. Dla standardowych garażów samochodowych natomiast przyjmuje się szerokość nie mniejszą niż 2m. Najpierw montowane są ościeżnice i elementy konstrukcji nośnej. Następnie na prowadnice nasuwa się wszystkie elementy bramy rolowanej, którą następnie należy podłączyć do napędu. Później pozostaje już jedynie przetestowanie działania bramy i instalacja klamek i mechanizmów antywłamaniowych. Montażem bramy garażowej rolowanej zawsze zajmują się profesjonaliści.

Montaż bramy garażowej – typy

Rolety rolowane występują w dwóch typach, różniących się od siebie przede wszystkim rodzajem montażem. Jednym z nich jest montaż we wnęce od wewnątrz lub na zewnątrz. Ten rodzaj montażu cechuje się zmniejszeniem światła wjazdu do garażu o szerokość prowadnic oraz wysokość skrzyni. Drugą możliwością jest montaż na mur od wewnątrz lub od zewnątrz. Ten sposób nie zmniejsza światła wjazdu do garażu. Wybór rodzaju montaży bramy rolowanej najczęściej jest podyktowany ilością dostępnego miejsca i warunkami. Bramy rolowane najwyższej jakości znajdziesz tutaj: https://oknarolety.com/brama-rolowana-pa55.

Similar Posts