RTV i AGD

Odkryj możliwości zestawów do monitoringu IP

Zestawy do monitoringu IP PoE

System monitoringu wizyjnego składa się z jednej lub kilku kamer, rejestrujących obraz w czasie rzeczywistym. Urządzenia umożliwiają zdalny dostęp za pomocą telefonu, tabletu lub laptopa. W ten sposób zapewniają one maksymalną ochronę posesji.

Wysokiej klasy systemy monitoringu znajdują zastosowanie przede wszystkim w firmach, sklepach, szkołach i magazynach, ale coraz częściej montuje się je również w domach i mieszkaniach. Sprawdźmy, czym kierować się przy ich wyborze!

Zestawy do monitoringu IP PoE – ochrona na najwyższym poziomie

Nowoczesny system monitoringu wizyjnego działa na bazie protokołu IP oraz technologii PoE, dzięki czemu nie wymaga dodatkowego okablowania. Kamery rejestrują obraz w wysokiej rozdzielczości, następnie przesyłają go do rejestratora. Można je podłączyć do sieci za pomocą switcha PoE. Skrętka umożliwia transmisję obrazu i dźwięku, jednocześnie zasila urządzenia PoE. Profesjonalne zestawy do monitoringu IP mogą umożliwiać liczenie osób wchodzących do banku, sklepu, czy urzędu. Dzięki temu możemy sprawdzać natężenie ruchu w określonych godzinach. Monitoring bezprzewodowy zapewnia dużą elastyczność w rozmieszczeniu kamer. Zestaw jest skalowalny, co oznacza, że można go łatwo rozbudować. Jeśli chcemy zamontować kamery na zewnątrz, zwróćmy uwagę na klasę szczelności. Stopień ochrony IP67 oznacza, że urządzenia są odporne na deszcz, śnieg i pył.

Zestawy kamer IP – na co zwrócić uwagę?

Zestawy kamer IP rejestrują obraz w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu pozwalają wyłapać wszelkie istotne szczegóły. Urządzenia posiadają czujnik ruchu, który automatycznie uruchamia nagrywanie po wykryciu intruza. Oprócz tego wysyła do nas powiadomienie, w ten sposób możemy szybko sprawdzić, co się dzieje i w razie potrzeby wezwać odpowiednie służby. Większość urządzeń potrafi odróżnić ludzi od zwierząt, spadających liści i owadów, co pomaga zredukować fałszywe alarmy. W sklepie EC System znajdziesz zarówno kamery dedykowane do pracy w sieci bezprzewodowej WiFi, jak i sieci przewodowej LAN. Urządzenia posiadają wejście na kartę microSD, dzięki czemu nagrywają nawet w przypadku awarii dysku twardego lub przerwy w dostawie prądu. Coraz więcej kamer ma głośnik, tym samym skutecznie odstraszają nieproszonych gości. Możliwość podłączenia wielu urządzeń sprawia, że pod ich bacznym okiem znajduje się cała posesja. Na uwagę zasługują przetworniki CMOS, które zapewniają doskonałą jakość sygnału video.

Zestawy kamer IP – czym się wyróżniają?

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, zwróćmy uwagę, czy kamery zostały wyposażone w obiektyw motozoom, czy stałoogniskowy. Pierwszy model pozwala na wygodne dostosowanie kąta widzenia i zbliżenia do potrzeb użytkownika. Z kolei obiektyw stałoogniskowy gwarantuje stabilne pole widzenia. Kamery IP zostały wyposażone w promiennik podczerwieni, który gwarantuje wyraźny obraz nawet w całkowitej ciemności. Oświetlacz IR oferuje zasięg 20-30 m. Zestawy kamer IP oferują obraz w rozdzielczości FULL HD (1920 x 1080 pikseli), dzięki czemu pomagają ustalić sprawcę.

Zestaw monitoringu IP – co powinieneś wiedzieć?

Zestaw monitoringu IP umożliwia zdalne sterowanie za pomocą aplikacji. W każdej chwili możemy sprawdzić, co dzieje się w naszym domu lub firmie. Wystarczy, że będziesz miał urządzenie mobilne i dostęp do Internetu. Takie rozwiązanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa. W zestawach do monitoringu IP znajduje się dysk 1 TB, dedykowany zasilacz 12V DC, czy wtyki RJ45. Rejestrator zarządza całym systemem monitoringu wizyjnego. Urządzenie zapisuje obraz i dźwięk z wszystkich kamer, a także ułatwia wyszukanie interesującego nas nagrania. Najnowsze modele zapisują materiały w chmurze, dzięki czemu umożliwiają do danych z dowolnego miejsca. Dodatkowo zostały one wyposażone w kodeki kompresji video, co znacząco zmniejsza rozmiar plików. Montaż monitoringu to inwestycja na lata. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze systemu, skontaktuj się ze specjalistą ze sklepu EC System. Dobrze dobrany zestaw pozwoli kontrolować sytuację w domu, firmie, hotelu czy sklepie.

Artykuł sponsorowany.

Similar Posts