RTV i AGD

Najlepsze roboty kuchenne, jaki model warto wybrać?

Najlepsze roboty kuchenne, jaki model warto wybrać?

Robot kuchenny potrafi znakomicie ułatwić gotowanie i przyspieszyć proces przyrządzania posiłków. Pozostaje tylko pytanie, jaki model robota kuchennego wybrać? Warto postawić na urządzenie idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Zobacz, jakie cechy powinien mieć dobry robot kuchenny!

Rodzaje robotów kuchennych

Oferta robotów kuchennych jest ogromna, dlatego szybkie zakupy mogą się w tym wypadku nie sprawdzić. Robot kuchenny powinniśmy przede wszystkim dobrać ze względu na przeznaczenie. Zaawansowany robot wielofunkcyjny nie będzie konieczny, jeśli mamy zamiar korzystać z niego od czasu do czasu, przeważnie do mieszania ciasta na naleśniki.

Ogólnie roboty kuchenne można podzielić na 2 grupy: roboty planetarne, które działają podobnie jak mikser, mieszając od góry, oraz takie, które mają silnik u podstawy. Ten 2 rodzaj wiąże się z pewnym ograniczeniem, ponieważ ostrza poruszają się tylko jednokierunkowo. W praktyce nie ma to dużego znaczenia samo w sobie. Roboty tradycyjne są równie dobre, co planetarne, ale nie umożliwiają tak wielu zastosowań.

Funkcje robota kuchennego

Jeśli nadal zastanawiasz się, jakiego robota kuchennego wybrać, sprawdź funkcje wybranych modeli i oceń, czy mogą Ci się do czegoś przydać. Wspomniane wyżej roboty planetarne mogą w pełni zastąpić nam takie urządzenia jak mikser, szatkownica, czy blender. Niektóre urządzenia wyciskają również soki. Wielofunkcyjne roboty kuchenne potrafią wyręczyć przy wielu czynnościach. Jeśli jednak nie potrzebujesz tak wielu funkcji, szkoda, by duży robot i jego akcesoria zajmowały miejsce w kuchni.

Robot tradycyjny znakomicie sprawdzi się do mieszania, ale nie wykona za nas dodatkowych czynności typu szatkowanie, czy rozdrabnianie. Mimo to wciąż stanowi w kuchni duże ułatwienie. Najbardziej zaawansowane, pod względem funkcji, modele, należy wybierać przy częstym i wykwintnym gotowaniu. Stanowią wtedy ogromne ułatwienie.

Akcesoria w zestawie

Niektóre roboty kuchenne mają w zestawie naprawdę dużo akcesoriów, na przykład dodatkową misę, osobne ostrza do szatkowania, blender kielichowy, a nawet maszynkę do mielenia kawy! Jeśli zależy Ci na tego typu akcesoriach, zwracaj uwagę , co znajduje się w zestawie ze sprzętem, który zwrócił Twoją uwagę.

Jakość wykonania i moc robota kuchennego

Chociaż piszemy o tym na końcu, jakość wykonania i moc robota kuchennego są równie ważne. Wielofunkcyjne urządzenie do kuchni kupujemy zwykle z myślą, że będzie przydatne przez lata. Tymczasem stawiając na słabą jakość, możemy się rozczarować już po kilku pierwszych użyciach. Wybierając robot kuchenny online, bardzo ciężko jest ocenić jakość, ale tutaj pomocne mogą okazać się opinie użytkowników. Warto je przeczytać, by sprawdzić, czy obietnice producenta pokrywają się z rzeczywistością.

Moc robota kuchennego to parametry związane z silnikiem urządzenia. Im wyższa moc, tym szybszy, wydajniejszy i sprawniejszy jest sam robot. Urządzenia o niskiej mocy bardzo często mogą się okazać nieskuteczne, na przykład przy mieszaniu gęstych ciast. Większą moc mają bez wątpienia roboty planetarne, które oprócz mieszania wykonują również szereg innych czynności.

Similar Posts