RTV i AGD

Jaką suszarkę do prania wybrać?

Jaką suszarkę do prania wybrać?

Suszenie prania to proces, który odbywa się tak często jak samo pranie – w niektórych domach nawet codziennie. Na rynku dostępne są rozwiązania, które zwiększają wygodę użytkowników – są to między innymi automatyczne suszarki do prania. O tym, jaką suszarkę do prania warto kupić, napisaliśmy w tekście!

Klasyczna suszarka dwuskrzydłowa

Najbardziej znane rozwiązanie – suszarka dwuskrzydłowa. Na czas prania można ją postawić w dowolnym miejscu – na balkonie, w salonie lub sypialni. Tradycyjne suszarki są dość duże i umożliwiają powieszenie naprawdę dużej ilości prania. Wadą tego rozwiązania jest rozmiar suszarki, która często zajmuje centralną część pomieszczenia. Zaletą – niska cena.

Sznurki w łazience lub na balkonie

Osoby pragnące oszczędzić sobie widoku suszącego się prania w salonie lub sypialni, często decydują się na tradycyjne sznurki do prania w łazience, rzadziej na balkonie. Wśród zalet sznurków do suszenia prania możemy wymienić oszczędność miejsca, estetykę i niską cenę.

Niestety ubrania w łazience nie zawsze chcą dobrze schnąć. Słaba wentylacja w mieszkaniu lub duża wilgoć w łazience powodują długie wysychanie ubrań, a niekiedy nawet ich gnicie, co zmusza do kolejnego prania czystych ubrań. Jeśli w Twojej łazience ubrania nie chcą schnąć, sprawdź inne sposoby na suszenie ubrań w małym mieszkaniu.

Automatyczna suszarka bębnowa wywiewowa

Przechodzimy teraz do kategorii suszarek elektrycznych. Suszarka wywiewowa jest najtańszą opcją o prostym sposobie działania. Para wodna powstająca w czasie procesu suszenia ubrań jest wypuszczana z suszarki do otoczenia. Konieczne jest więc podłączenie suszarki do wentylacji.

Suszarki wywiewowe na pewno zapewniają większą wygodę. Jeśli chodzi o wykorzystanie przestrzeni – suszarka elektryczna potrzebuje mniej więcej tyle samo miejsca co pralka. Wadą tanich suszarek tego typu jest natomiast wysokie zużycie energii elektrycznej.

Suszarki bębnowe kondensacyjne

Niższe zużycie energii elektrycznej i większą wygodę podczas eksploatacji zapewniają suszarki kondensacyjne, zwłaszcza suszarki kondensacyjne z pompą ciepła. W tego rodzaju sprzęcie para wodna jest skraplana. W tańszych modelach po cyklu suszenia wystarczy opróżnić zbiornik na wodę, w droższych nie trzeba robić nic.

Elektryczne suszarki kondensacyjne są droższe od tych opisanych wyżej. Trzeba jednak zauważyć, że jednocześnie zużywają mniej prądu, są wygodniejsze w użyciu i wyróżniają się wysoką skutecznością.

Dobrej jakości suszarki elektryczne do prania mają również przydatne funkcje dodatkowe, jak opóźniony start, program dopasowany do wybranych tkanin, czy redukcja zagnieceń.

Pralko-suszarka

Jeśli brakuje Ci miejsca lub nie chcesz korzystać ze sposobów suszenia prania opisanych wyżej, rozważ zakup pralko-suszarki. Tego rodzaju sprzęt nie jest tak skuteczny, jak osobna suszarka elektryczna, ale na pewno stanowi dobrą, oszczędzającą miejsce alternatywę. Musisz się jedynie przygotować, że dobra pralko-suszarka na pewno będzie stosunkowo droga. Nietrudno jednak zauważyć, że taki wydatek z pewnością się opłaci.

Similar Posts