RTV i AGD

Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki bębnowej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki bębnowej?

Jeśli drażni Cię ogromna suszarka do prania w centralnej części sypialni lub salonu, a pranie suszone w łazience nie schnie, z pewnością rozważałeś zakup automatycznej suszarki do prania. To nowoczesne rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność. Jaki model suszarki bębnowej warto wybrać? Przedstawiamy cechy, na które warto zwrócić uwagę!

Rodzaj automatycznej suszarki do prania

Suszarki bębnowe różnią się między sobą, co ma także wpływ na ich cenę. Najpopularniejszą opcją są obecnie suszarki kondensacyjne, które zamieniają parę w wodną w wodę, która gromadzi się w zbiorniczku. Naszym zadaniem jest opróżnienie zbiornika po suszeniu. Ten rodzaj ma swoją droższą wersję – suszarkę bębnową kondensacyjną z pompą ciepła. Takie modele suszarek delikatniej suszą ubrania, a jednocześnie zużywają mniej energii. Ostatni, najprostszy model to suszarka wywiewowa, która wymaga podłączenia do wentylacji.

Warto także wspomnieć o pralko-suszarkach, czyli urządzeniach, które łączą w sobie funkcje prania i suszenia. To korzystne rozwiązanie w przypadku małych pomieszczeń. Trzeba jednak liczyć się z tym, że tańsze modele będą miały niższą skuteczność.

Pojemność suszarki bębnowej do prania

Suszarki bębnowe do prania przeciętnie mają pojemność od 4 do 9 kg. To, na jaki model się zdecydujesz powinno zależeć od pojemności pralki, którą posiadasz. W ten sposób możliwe jest wygodne suszenie całego prania za jednym razem. Oczywiście czasami ograniczają nas wymiary łazienki. Przy wyborze suszarki zwróć uwagę także na jej głębokość – to także ma wpływ na wielkość urządzenia.

Klasa energetyczna suszarki do prania

Jak wszystkie urządzenia AGD suszarki bębnowe zużywają stosunkowo dużo prądu, jednak nie tak dużo, jak można się tego spodziewać. Jeśli zależy Ci na oszczędzaniu energii, koniecznie zwróć uwagę na klasę energetyczną suszarki. Sprzęty oznaczone klasą A+++ będą zużywały znacznie mniej prądu niż suszarki klasy B. Oczywiście wiąże się to z wyższą ceną zakupu, ale zapewnia oszczędności w czasie użytkowania suszarki.

Funkcje dodatkowe suszarki do prania

Wysokiej jakości suszarki bębnowe to źródło prawdziwej wygody. Warto wiedzieć, że w wybranych modelach dostępne są różne funkcje dodatkowe, na przykład programy suszenia dopasowane do materiału, czy bardzo przydatna funkcja redukcji zagnieceń. Dodatkowe funkcje bez wątpienia podnoszą wartość suszarki i zapewniają większą wygodę prania i suszenia.

Nie wszystkie ubrania można suszyć w suszarce automatycznej

Zwróć uwagę, jakiego rodzaju ubrania nosisz i pierzesz najczęściej. Nie wszystkie rodzaje ubrań i nie wszystkie tkaniny nadają się do prania w suszarce automatycznej. Sprawdź, czego nie suszyć w suszarce bębnowej, by mieć pewność, że suszarka w Twoim domu będzie przydatna.

Cena suszarki bębnowej

Automatyczna suszarka do ubrań to towar luksusowy, a zatem dość drogi. W przypadku tego sprzętu jakość idzie w parze z ceną. Im lepszy model i wyższa klasa energetyczna, tym więcej zapłacisz. Zdecydowanie nie warto kupować najtańszej suszarki bębnowej – wybierz taką, która w stu procentach spełni Twoje oczekiwania.

Similar Posts