RTV i AGD

Roboty sprzątające – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Roboty sprzątające - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Robot automatyczny to jedno z urządzeń, które zrewolucjonizowały dbanie o czystość w domach i mieszkaniach. Nowoczesny odkurzacz automatyczny obecnie nie tylko odkurzy czy zamiecie podłogę, ale również ją umyję. Co więcej, może to zrobić jednocześnie, w czasie jednego cyklu pracy. Dla osób prowadzących gospodarstwo domowe oznacza to oszczędność czasu, a także wysiłku. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę, wybierając robot automatyczny dla siebie.

1. Odkurzacze automatyczne – jak działają?

2. Roboty sprzątające – dla kogo są przeznaczone?

3. Odkurzacze sprzątające – aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie

4. Robot sprzątający – czas pracy i długość ładowania akumulatora

5. Nawigacja liniowa, funkcja myci – jakie funkcje powinien posiadać odkurzacz automatyczny?

Odkurzacze automatyczne – jak działają?

Odkurzacz samojezdny już jakiś czas temu zmienił sposób sprzątania w wielu gospodarstwach domowych. Tego typu urządzenie umożliwia odkurzenie, a coraz częściej także umycie podłóg, bez konieczności udziału jednego z domowników. Sterowanie odkurzacza odbywa się z pomocą pilota, najczęściej smartfona.

Robot sprzątający porusza się samodzielnie, czerpiąc energię z akumulatora. I to właśnie o pojemności akumulatora warto myśleć, wybierając robot automatyczny odkurzacz. Przy wyborze odkurzacza dla siebie warto wziąć pod uwagę także inne aspekty, które zwiększają komfort sprzątania z odkurzaczem.

Roboty sprzątające – dla kogo są przeznaczone?

Roboty sprzątające przeznaczone są do czyszczenia powierzchni płaskich. W efekcie nadadzą się do pracy zarówno w mieszkaniach, jak i domach, w tym także budynkach wielopiętrowych. Sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowy, w którym domownicy nie chcą lub nie mogą spędzać dużej ilości czasu na sprzątaniu.

Najlepsze roboty sprzątające zrobią to za nich, w dodatku jednocześnie odkurzając, zamiatając oraz mopując podłogę, a wszytko to w jednym cyklu pracy. Ponadto mogą robić to pod nieobecność domowników, w tym także w ciemnych pomieszczeniach. W efekcie robot sprzątający, które posiada funkcję czyszczenia z użyciem wody oraz płynu, stanowi kompleksowe urządzenie, niezbędne wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymywanie czystości na wysokim poziomie. Zakup tego typu urządzenia powinny przemyśleć szczególnie osoby, które posiadają dzieci lub zwierzęta domowe.

Robot mopujący umożliwia częste sprzątanie, bez konieczności spędzania przy tym czasu.

Odkurzacze sprzątające – aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie

Wybierając odkurzacz dla siebie, warto zwrócić uwagę na pojemność pojemnika, a także moc ssania. W przypadku, gdy urządzenie posiada także funkcje mycie, ważna jest także pojemność zbiornika na wodę.

Dobrą opcją, szczególnie dla osób cierpiących z powodu alergii, są odkurzacze automatyczne wyposażone w filtr hepa.

Szeroki wybór odkurzaczy, w tym robotów samojezdnych, znaleźć można na stronie https://www.neonet.pl/do-domu/odkurzacze.html.

Robot sprzątający – czas pracy i długość ładowania akumulatora

Im dłuższa praca urządzenia, tym więcej powierzchni robot sprzątający jest w stanie wysprzątać w czasie jednego cyklu. Z tego powodu, duże znaczenie przy zakupie odkurzacza automatycznego ma czas pracy urządzenia. Funkcjonalny odkurzacz automatyczny powinien działać na jednym ładowaniu minimum 30 minut. Obecnie jednak dostępne są urządzenia, który długość pracy jest kilkukrotnie dłuższa. Warto rozważyć ich zakup, jeżeli do sprzątania mamy dużą powierzchnie i chcemy wyczyścić cały dom w czasie jednego cyklu.

Duże znaczenie ma także czas ładowania akumulatora. Warto rozważyć również urządzenia, które samodzielnie jadą do stacji dokującej, gdy wskaźnik naładowania baterii jest niski, a także wyposażone są w funkcje „automatyczny powrót”. Oznacza to, że po naładowaniu automatycznie wracają w miejsce, w którym sprzątanie zostało przerwane.

 

Nawigacja liniowa, funkcja mycia – jakie funkcje powinien posiadać odkurzacz automatyczny?

Nowoczesne roboty sprzątające wyposażone są w szereg właściwości, które pozwalają na precyzyjne wysprzątanie mieszkania i domu, bez ingerencji domowników. Funkcje odkurzacza, takie jak czujniki uskoku podłoża i przeszkód, wirtualne ściany, a także kompas cyfrowy, pozwalają na sprzątanie nieruchomości z dużą liczbą zakamarków, wysokimi progami czy schodami.

W przypadku, gdy mieszkanie odznacza się dużą liczbą mało dostępnych, warto zwrócić uwagę na roboty odkurzające ze szczotką z boku. Dodatkowa szczotka boczna umożliwia bardziej precyzyjne czyszczenie krawędzi przedmiotów, mebli, a także styku podłogi ze ścianami.

Jedne z najnowszych, a przy tym najbardziej przydatne funkcje odkurzacza, to możliwość laserowego mapowania powierzchni. Oznacza to, że robot sprzątający podczas pierwszego przejazdu skanuje i zapamiętuje układ pomieszczeń i planuje trasę sprzątania. Wgranie planu mieszkania do urządzenia ma jeszcze jedną zaletę – umożliwia wyłączenie konkretnego pokoju lub miejsce w mieszkaniu i zablokowanie go dla odkurzacza.

Dzięki odpowiednim funkcją robota sprzątającego, może on pracować także w nocy, bez zapalania światła.

Similar Posts