RTV i AGD

Ranking pralek wrzesień 2019 – w jaką pralkę warto zainwestować?

Ranking pralek sierpnia 2019 - w jaką pralkę warto zainwestować?

Pralka to przedmiot niezbędny w każdym domu. Trudno wyobrazić sobie bez niej codziennego życia, a każda awaria pralki przyprawia o gorączkę. Zwłaszcza, jeśli liczba domowników wynosi więcej, niż jeden. Dobra pralka to również inwestycja, chociaż można kupić ją z drugiej ręki, to jednak bardziej opłaca się nowy model. Dlaczego? Dowiesz się czytając poniższy artykuł. Jaką pralkę wybrać i czym się kierować podczas zakupu, wszystko Ci powiemy w naszym rankingu sierpnia 2019!

Jaką pralkę kupić?

Odpowiedź na pytanie, jaką pralkę kupić, jest prosta: dobrą! Natomiast spełnienie tego warunku nie jest już takie łatwe. Szeroki wybór modeli pralek, niekiedy w bardzo przystępnych cenach, nie ułatwia zadania. Zwłaszcza, jeśli nie znasz się za bardzo na sprzętach gospodarstwa domowego. Możesz kupić tanią pralkę i z rozczarowaniem szukać nowej zaledwie po upływie roku. Niestety bardzo często niższa cena oznacza krótszy termin ważności. Sprzęty psują się, a naprawa pralki jest często na tyle droga, że bardziej opłaca się kupić zupełnie nowy egzemplarz. Na co musimy zwracać uwagę podczas poszukiwania idealnej pralki do domu? Zanim przejdziesz dalej do rankingu z sierpnia 2019, przeczytaj o tych parametrach:

 • Wielkość: Wielu z nas zna niewygodę małej łazienki, która musi pomieścić wszystkie przydatne akcesoria i jeszcze nas z niej korzystających. Wąskie lub bardzo wąskie pralki to doskonałe rozwiązanie w przypadku małych mieszkań.
 • Pojemność: Duże rodziny mogą zamęczyć się wstawiając codziennie co najmniej dwa prania, ponieważ mała pojemność pralki nie spełnia swoich funkcji. Małe pralki są z pewnością tańsze, ale nie przełoży się to korzystnie na rachunki za prąd i wodę. Warto więc wybrać mądrze. Analogicznie, wielka pralka dla jednej osoby również gwarantuje straty. Chyba że masz tak dużo ciuchów, że możesz czekać, aż bęben całkowicie się zapełni.
 • Moc wirowania i prędkość obrotów wirowania: Ma to znaczenie dla skuteczności prania. Wirowanie dodatkowo ułatwia suszenie ubrań, co przydaje się zwłaszcza w okresie jesiennym, kiedy trudno wysuszyć pranie w naturalny sposób.
 • Zużywanie energii: oszczędność energii nie tylko jest teraz w modzie, ale jest także rozsądnym podejściem. Warto zwrócić uwagę na parametry informujące, jak dużo energii elektrycznej potrzebuje nasze nowe urządzenie piorące.
 • Programy pracy: Zwykle jest ich od kilku do kilkunastu. Mówią o funkcjonalności urządzenia. Najwięcej programów mają najlepsze pralki.
 • Funkcje: Nie ma sensu płacić więcej za pralkę, która ma ekstra funkcje. Dodatkowe funkcje są fajne i przydatne, pod warunkiem, że faktycznie ich potrzebujemy. Jeśli szukasz dobrze piorącej pralki, pojemnej i solidnej, to nie potrzebujesz dodatkowo 15 przycisków z bajerami. Po co płacić za coś, z czego się nie korzysta?
 • Marka: Każdy z nas ma pewne doświadczenia ze sprzętami gospodarstwa domowego, w końcu korzystamy z nich całe życie. Wiemy więc, na których producentów AGD możemy liczyć bardziej, a na których mniej. Jeśli chodzi o pralkę, warto decydować się na zaufaną firmę, która da nam gwarancję dobrej pracy sprzętu, nie tylko na czas gwarancji.

Kwestie estetyczne również pozostają do Twojego wyboru, jednak nie są one tak ważne, jak jakość nowego urządzenia. Warto zwrócić uwagę na budowę pralki. Pralki ładowane od góry mogą być uznane za wygodniejsze w obsłudze niż pralki ładowane od przodu. Skuteczność prania jest istotna, a zaraz za nią idzie Twoja wygoda i komfort. Mądrze jest wybierać sprawdzone produkty i decydować się na najlepsze oferty! Mamy nadzieję, że pomoże Ci w tym nasz ranking pralek z sierpnia 2019!

ranking pralek 2019

Pralko-suszarka , czy warto?

Pralka 2w1 to propozycja producentów dla właścicielki niewielkich mieszkań oraz wszystkich, którzy cenią sobie wygodę. Urządzenie niewielkich rozmiarów nie zajmie wiele miejsca w Twojej łazience i zaoszczędzisz również na konieczności zagospodarowywania przestrzeni na osobną suszarkę. Jako że ceny pralek z suszarką w jednym są niewiele większe od cen klasycznych pralek, taki sprzęt wydaje się idealnym rozwiązaniem. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że pralko-suszarka generuje dodatkowe koszty, ponieważ pobiera większe ilości energii i wody. Zwykła suszarka może i zajmuje miejsce, jednak nie przyczynia się do wzrostu naszych rachunków. Sens zakupu pralko-suszarki jest więc kwestią indywidualną. Te urządzenia są skuteczne i komfortowe, jednak generują dodatkowe koszta, z którymi należy się liczyć. Dodatkowo nie wszystkie ubrania nadają się do suszenia automatycznego, o czym także musisz pamiętać, zwłaszcza jeśli posiadasz wiele delikatnych ubrań.

Pralka z funkcją pary, jak działa?

Jeżeli jesteś w trakcie poszukiwań nowej pralki z pewnością zauważyłeś, że niektóre modele mają tak zwaną funkcję pary. Co to określenie oznacza w praktyce? Pranie parowe sprawia, że nasze ubrania będą nie tylko czyste, ale również niewygniecione. Para wnika we włókna tkanin i rozluźnia je, dzięki czemu są gładkie i nie wymagają późniejszego prasowania. To nie tylko bardzo wygodne, ale także korzystne dla naszych ubrań, ponieważ nie niszczymy ich działaniem silnej temperatury. Kolejną korzystną funkcją prania parowego jest możliwość odświeżenia ubrań bez konieczności pełnego prania. To tak, jakby skorzystać z parownicy do ubrań. Bardzo polecane rozwiązanie, którego jedyną wadą jest wyższa cena pralek z funkcją pary. Nie są to jednak zawrotne różnice, więc warto taki zakup rozważyć.

ranking pralek 2019

Klasa energetyczna i klasa zużycia wody, co to znaczy?

Modele pralek mają specyficzne oznaczenia, które na pierwszy rzut oka mogą niewiele mówić o jakości oglądanego sprzętu. Zanim przejdziemy do rankingu pralek automatycznych, wyjaśnimy, co oznaczają obie klasyfikacje.

 • Klasa energetyczna określana jest za pomocą kolorowej piramidy z oznaczeniami literowymi. Skala oznaczeń zaczyna się od A+++, który jest najwyższym i najlepszym parametrem. Ostatnią literą w skali jest D, która oznacza niską klasę energetyczną. W praktyce oznaczenia te mówią o tym, jak dużo energii zużywa dany sprzęt AGD w skali roku. Średnie zużycie wynosi 204 kWh. Sprzęty oznaczone jako A lub B to urządzenia wysokiej klasy energetycznej. Stanowią więc wydajny sprzęt, który zużywa niewielką ilość energii w stosunku do wydajności pracy. Im bliżej końca tabeli i koloru czerwonego, tym gorsze parametry ma sprzęt. Akcesoria, w tym pralki, które mieszczą się w tej tabeli, są zgodne z warunkami, jakie ustaliła UE w 2017 roku. W ten sam sposób oznaczana jest skuteczność prania, a więc jak dobrze poradzi sobie pralka automatyczna z największymi zabrudzeniami. Jeśli chodzi o zużycie energii to pralki oznaczone symbolem A lub A+ są standardem.
 • Klasa zużycia wody, która została obliczona przez założenie, że przeciętne 4 osobowa rodzina wykonuje 200 cykli standardowego prania (60 stopni, bawełna) w skali roku, zużywając tym samym określoną ilość wody i energii. Pralki, w zależności od producenta, mogą zużywać od 35 l do 81 l wody na jeden cykl prania. To ważny czynnik, na który powinny zwracać uwagę nie tylko osoby, dla których ważne jest dobro środowiska, ale także wszyscy, którzy troszczą się o wysokość rachunków za wodę.
 • Chociaż parametru, jakim jest poziom hałasu nie trzeba nikomu wyjaśniać, to warto wiedzieć, że takie oznaczenie również znajduje się na pralkach od dowolnego producenta. Przeciętny średni poziom hałasu w czasie prania to 50 dB. Wirowanie jest głośniejsze i średnio wynosi 70 dB. Ma to znaczenie zwłaszcza dla tych, którzy często korzystają z pralki w godzinach nocnych.

Parametry są wyliczane na podstawie uśrednionego zużycia wody w przeciętnym gospodarstwie domowym. Badania były przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych, dlatego w rzeczywistości obliczenia mogą wyjść trochę inne. Wszystko zależy, czy korzystasz ze sprzętu więcej, czy mniej niż przewidziała średnia.

ranking pralek 2019

Jaka pralka 2018? Najlepsze pralki ranking!

W wyborze pralki pomocny może okazać się ranking roku 2018. Jakie pralki były najpopularniejsze w zeszłym roku? Warto posiłkować się opiniami w internecie, które pozwalają odkryć wady i zalety pralek, o których nie powie nam żaden producent. Bestsellerami w minionym roku okazały się, między innymi, te modele:

Samsung Eco Bubble, a dokładniej model WW80R421HFX. To urządzenie szturmem zdobyło rynek za sprawą nowoczesnej funkcji skutecznego prania. Pralka ma elegancki, stalowo-srebrny kolor i wymiary 60 x 85 x 45 cm. Rzeczy do prania wkłada się od przodu, a pojemność bębna wynosi 8 kg. Ta odmiana pralki z funkcją Eco Bubble posiada kilka istotnych funkcji, między innymi wyżej wymieniony rodzaj prania za pomocą aktywnej piany. Co jeszcze może nam zaoferować ten model?

 • Pralka cechuje się stosunkowo niskim zużyciem prądu, a dodatkowe możliwości znacznie skracają czas prania i umożliwiają pranie zabrudzonych ubrań także w niskich temperaturach. Sposób prania tego sprzętu jest bardzo przyjazny środowisku.
 • Pralka skutecznie pierze nawet najtrudniejsze do usunięcia plamy dzięki nowoczesnej technologii aktywnej piany. Ponadto urządzenie posiada także możliwość samoczyszczenia za pomocą gorącej wody i mocnych obrotów. To zwalnia nas z obowiązku kupowania szkodliwych detergentów.
 • Prędkość wirowania 1200 obrotów na minutę nie niszczy ubrań i zapewnia stosunkowo ciche działanie sprzętu.
 • Urządzenie posiada system Smart Check, dzięki czemu pralka informuje nas o wszelkich usterkach i przypomina, jeśli bęben wymaga czyszczenia. Rozwiązania możesz otrzymać przez aplikację mobilną. Oszczędzasz w ten sposób czas i pieniądze, które musiałbyś zapłacić fachowcom za naprawę.
 • Pralka posiada także kontrolę napięcia, co chroni sprzęt przed skokami napięcia w instalacji, natychmiast odcinając zasilanie.
 • Urządzenie ma ponad 13 programów prania i 9 funkcji dodatkowych, w tym blokadę przed dziećmi i opóźnione zakończenie prania.
 • To pralka klasy A+++, najwyższa jakość łączy się z cichym działaniem (trochę ponad 50 dB i około 70 dB podczas wirowania) i niskim zużyciem prądu i wody.

Cena pralki sięga ponad 2000 zł, ale obecnie można spotkać się z wieloma wartymi uwagi promocjami. System Eco Bubble pozwala nie tylko oszczędność energii, ale także doskonale radzi sobie z ciężkimi zabrudzeniami.

Bosch WAN2826EPL Serie 4 VarioPerfect. Długa nazwa kryje w sobie bardzo dobry model pralki, który także był pionierem sprzedaży w minionym roku. Model ma biały, standardowy kolor i wymiary 55 x 60 x 84,8 cm. Z wejściem z przodu, oferuje niżej wymienione funkcje i programy prania:

 • Pralka automatyczna marki obraca się z prędkością 1400 obrotów na minutę. Przy stosunkowo dużej mocy zużycie prądu wciąż jest nieduże, co stanowi dużą zaletę modelu.
 • Tryb pracy urządzenia powoduje niewiele zagnieceń na ubraniach, co oszczędza nam czasu spędzonego na prasowaniu. Nie jest to funkcja prania parowego, ale specjalnie zaprojektowane ruchy bębna, dzięki czemu ubrania wielokrotnie zmieniają swoje położenie. Większość z nich, po wyschnięciu, od razu będzie gotowa do nałożenia.
 • Pralka wyróżnia się cichym działaniem, oferując dodatkowo tryb nocny, który pozwala na niezakłócony sen domowników i pranie w nocy. Często za dnia ciężko znaleźć czas na pranie, dlatego ta funkcja jest jedną z lepszych. Nikt nie lubi głośnych odgłosów pralki, a Bosch nam tego oszczędza. Nawet podczas zwykłego cyklu prania hałas wynosi 57 dB. Przy wirowaniu sięga 77 dB.
 • To jeszcze nie wszystko, pralka ma także szybki tryb prania. Ubrania, które nie są mocno zabrudzone lub wymagają jedynie odświeżenia możesz wybrać w maksymalnie pół godziny, a zwykle czas ten sięga zaledwie 15minut! Tak krótki cykl prania jest niewątpliwą zaletą. Zwłaszcza jeśli mamy tendencję do zapominania o praniu ulubionych rzeczy i przypominamy sobie o tym w momencie, kiedy chcemy je założyć.
 • Pralka ma w sumie 14 programów prania i tyle samo funkcji dodatkowych. Warto zwrócić uwagę na system VarioPerfect, który pozwala nam wybrać. Możemy zdecydować się na pranie albo bardzo szybkie, albo bardzo oszczędne. Ekonomiczny program EcoPerfect może oszczędzić nawet do 50% energii, a TimePerfect pierze szybciej aż o 65%.
 • Jeżeli nigdy nie wiesz, ile proszku do prania lub płynu masz dodać do prania, ta pralka jest dla Ciebie. System poinformuje Cię, kiedy dodasz za dużo detergentu.
 • To także jest model klasy A+++, który dba o nasz komfort i trzyma najwyższą jakość.

Co ciekawe, jest to pralka w dobrej cenie, ponieważ zapłacimy za nią około 1500 zł. Za tak dobry model to naprawdę niewiele!

LG F2J5WN3W to pralka o wymiarach 45 x 60 x 85 cm ze sposobem załadunku od przodu. To kolejny przykład w standardowym, białym kolorze. Jak prezentuje się model LG pod względem działania?

 • Prędkość wirowania sięga 1200 obrotów na minutę. Oczywiście jest ona regulowana. Prędkość wirowania można zmieniać, a elektroniczny cyferblat informuje nas o czynnościach, które należy wykonać.
 • Ładowana z przodu pralka jest wygodna i całkiem pojemna: bęben zmieści 6,5 kg prania. To mniej, niż wynosi pojemność wyżej wymienionych pralek, ale wciąż dużo, by pranie było ekonomiczne i by nie trzeba było robić go za często.
 • LG F2J5WN3W cechuje niskie zużycie energii, przy 14 programach prania. Posiadacze małych dzieci z pewnością docenią program prania dziecięcych ubranek, który doskonale eliminuje bakterie, a przy tym dokładnie wypłukuje detergenty sprawiając, że wrażliwa dziecięca skóra nie zostanie podrażniona.
 • To pralka klasy A++, jest więc urządzeniem sprzyjającym środowisku i naszym portfelom.
 • Czas trwania cyklu prania wynosi od 222 do 238 minut, w zależności, który program wybierzemy.
 • Pralka posiada dodatkowe funkcje, takie jak blokada rodzicielska i silnik inwerterowy, czyli taki, dzięki któremu jest możliwe ciche działanie sprzętu (pranie 55 dB, wirowanie 70 dB).
 • Liczne zalety LG F2J5WN3W uzupełnia system Smart Diagnosis, który informuje o rodzaju usterki, jeżeli taka ma miejsce w sprzęcie. Umożliwia to szybkie postawienie prawidłowej diagnozy i sprawne naprawienie urządzenia.
 • Ze sprzętu będą także zadowolone wszystkie zapominalskie osoby, ponieważ urządzenie ma możliwość dodania ubrań do prania w trakcie trwania programu!

Za pralkę z 2-letnią gwarancją zapłacimy około 1400 zł. Model pralki LG F2J5WN3W jest łatwy w obsłudze i skuteczny.

Samsung Addwash WW70K5213WW jest kolejny ekologicznym modelem marki. Ranking sierpnia musi napisac o nim kilka słów, ponieważ jest to sprzęt warty uwagi z wielu względów. Jakich?

 • Samsung Addwash to pralka o wymiarach 55 x 60 x 85 cm i pojemności 7 kg.
 • Przyjemna dla oka, biała obudowa sprawia, że idealnie wpasujesz pralkę w każdy wystrój otoczenia w Twojej łazience.
 • Pralka wiruje z częstotliwością 1200 obrotów na minutę.
 • Model Addwash WW70K5213WW ma 13 programów prania i aż 14 funkcji dodatkowych, na których wiele z nich zasługuje na dodatkową uwagę.
 • Fuzzy Logic Samsung to inteligentny program, dzięki któremu pralka dostosowuje zużycie energii i wody do stopnia załadowania pralki. Możesz włączać mniejsze ilości prania bez obaw, że postępujesz nieoszczędnie.
 • Bęben Diamond ma specjalną konstrukcję przypominającą diamenty. Dzięki takiej budowie prane tkaniny mniej narażone są na zniszczenia, czy zaciągnięcia, które często towarzyszą intensywnemu wirowaniu w standardowych pralkach.
 • Nowoczesne i duże drzwiczki umożliwiają wygodne wkładanie i wyjmowanie nawet dużych rzeczy.
 • Ceramiczna grzałka, która przedłuża żywotność pralki dzięki mniejszym ilościom osadzania się kamienia.
 • Ten model pralki także posiada system Eco Bubble, które skutecznie usuwa plamy nie niszcząc ubrań i Eco czyszczenie pralki.
 • W modelu Samsung Addwash nie brakuje także zabezpieczeń, miedzy innymi automatycznego wykrywania usterek.
 • Ciche działanie pralki to kolejna zaleta. Program prania to hałas na poziomie 54 dB. Wirowanie natomiast to nieco ponad 70 dB.

Najlepsze w modelu Samsung Addwash jest to, że oprócz dwuletniej gwarancji ma dodatkowe 10 lat na silnik. producent jest zatem pewien jakości swoich sprzętów, które cieszą się coraz większym powodzeniem na rynku. Za pralkę Samsung Addwash WW70K5213WW zapłacimy około 1800 zł.

Jak można wywnioskować na podstawie powyższego opisu, wszystkie pralki wyróżniają się bardzo dobrą jakością. Najlepsze pralki często są również bardzo drogie, ale dobrą pralkę można kupić także w znacznie niższej cenie. Jak pokazują dane z sierpnia 2019, wszyscy poszukujący pralki, dzięki której możliwy będzie wysoki komfort prania, mają duże szanse na znalezienie idealnego modelu.

ranking pralek 2019

Ranking dobrych pralek w dobrej cenie: dane z sierpnia 2019!

Myślisz pewnie, że najlepsze pralki słono kosztują. To po części prawda, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by znaleźć dobrze działający model również w korzystnej cenie. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji tanich pralek, które również mają same pozytywne opinie i doskonale spisują się podczas częstego użytkowania. Oto kilka propozycji z sierpnia 2019:

Indesit BWSA 61253 W EU to pralka, którą możemy kupić już za niecałe 1000 zł. To jeden z najtańszych modeli na rynku. Co dostajemy w zamian?

 • Pralkę o wymiarach 42,5 x 59,5 x 85 cm i pojemności wynoszącej 6 kg, a więc wciąż całkiem sporo.
 • Sprzet ma klasyczny biały kolor, a ubrania wkładamy do niej od przodu.
 • Pralka zużywa niewiele prądu i pracuje w trybie 1200 obrotów na minutę. Prędkość obrotów jest regulowana.
 • Chociaż nie posiada wielu dodatkowych funkcji, nie ma to negatywnego wpływu na jej skuteczność. To wciąż klasa energetyczna A+++.
 • Sprzęt ma wygodny wyświetlacz elektroniczny, funkcję opóźnionego startu i dodatkowe płukanie extra, które jest zarezerwowane dla prania w twardej wodzie.

Być może warto dać jej szansę? To idealna propozycja dla wszystkich, którzy poszukują swojej pierwszej, dobrej pralki, ale nie mają dużej kwoty, którą można by przeznaczyć na ten wydatek.

Kolejną propozycję również mamy od marki Indesit. Model IWSC 51052 C ECO PL kosztuje około 800 zł. Co może zaoferować nam ta niepozorna, biała pralka o wymiarach 42 x 59,5 x 85 cm?

 • To nieduża pralka, ponieważ jej pojemność to 5 kg. Idealna dla pary lub singla, bo chociaż ubrania dla całej rodziny wymagałyby częstego włączania pralki, to pojedyncze osoby będą zupełnie usatysfakcjonowane taką pojemnością. Warto pamiętać, że mniejszy rozmiar pralki pozwala na łatwiejsze wkomponowanie jej w przestrzeń w domu.
 • Wygląda na to, że 1000 obrotów na minutę w zupełności wystarczy, by skutecznie wyprać wiele ubrań. Program wirowania można regulować, a łagodniejsze tryby nie zniszczą nawet bardzo delikatnych tkanin.
 • Pralka posiada nawet funkcje dodatkowe, do których należą pranie ręczne i pranie wstępne. Pierwszy rodzaj doskonale sprawdzi się w przypadku delikatnych tkanin. Z kolei pranie wstępne idealnie poradzi sobie z dużymi zabrudzeniami, które normalnie wymagałyby kolejnego prania.
 • Zaskakująco, pralka ma również możliwość zabudowy pod blatem!
 • inne dodatkowe funkcje warte uwagi to dodatkowe płukanie, program odplamiania i możliwość skrócenia czasu prania.

To sprzęt klasy A++, dobra jakość i niska cena. Również doskonale sprawdzi się u osób, które nie mają wielkich ilości prania, ale zależy im na komforcie i czystych ubraniach.

Pralka Candy CSS 1282D3-S to kolejna bardzo korzystna propozycja, która cieszy się dużym powodzeniem na rynku. Sprzęt o wymiarach 52 x 60 x 85 cm i pojemności 8 kg z powodzeniem wypierze znaczne ilości ubrań. Oprócz dużej pojemności, za cenę nieco powyżej 1000 zł otrzymujemy:

 • Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1200 obrotów na minutę. Chociaż w procesie wirowania klasa pralki oznaczona jest jako B, to w praktyce urządzenie ma szansę naprawdę skutecznie prać nasze ubrania. Ogólna klasa pralki to oczywiście A+++, więc nie musisz martwić się o jej jakość.
 • Urządzenie posiada 9 programów prania i 4 funkcje dodatkowe.
 • Pralka Candy jest ładowana z przodu i posiada funkcję prania parowego. Pranie parowe skutecznie wyczyści nasze ubrania i dodatkowo je odświeży.
 • Krótki czas prania (przeciętny czas trwania, zależnie od programu, to od 130 do 210 minut) sprawi, że szybko wywiążemy się z obowiązków.
 • Urządzenie posiada także system Smart Diagnosis, które poinformuje nas o usterkach.
 • Kolejny warty uwagi program to kontrola piany, dzięki czemu nawet jeśli przesadzimy z detergentem do prania, sprzęt automatycznie zastosuje funkcję dodatkowego płukania.

Wadą urządzenia może być jego głośność, ponieważ w czasie prania hałas pralki wynosi 60 dB. To całkiem dużo, w porównaniu do innych pralek. Kiedy program prania zmienia się na wirowanie, hałas zwiększa się do blisko 80 dB. Tę wadę można jednak zaakceptować, ponieważ pralka kosztuje nieco ponad 1000 zł i jest naprawdę skuteczna!

Wszystkie wyżej wymienione pralki, zarówno te z rankingu sierpnia 2019, jak i z zeszłego roku, posiadają dwuletnią gwarancję.

ranking pralek 2019

Jaką pralkę wybrać – opinie sierpnia 2019

Oferta pralek jest naprawdę szeroka i ciężko się nie pogubić w nadmiarze propozycji. Liczne programy prania i ilość przydatnych funkcji, jakie mają pralki automatyczne przyprawia o zawrót głowy. Opinie dostępne w sieci mogą stanowić pewną pomoc, a na pewno powiedzą, jakich pralek lepiej unikać. Oto kilka opinii znalezionych w internecie, które pomogą Ci w dokonaniu słusznego wyboru. Na podstawie poniższych opinii z łatwością wywnioskujesz, jakie cechy powinna mieć najlepsza pralka.

 • Pralka posiada bardzo głośny silnik. Podczas obracania bębnem miałem wrażenie, że brakuje mu mocy, buczał jak stare polskie pralki z PRL. Przy wirowaniu wchodził w wyższe tonacje. Porównując z inną sprzed 10 lat, to ten model pralki to jakaś pomyłka. Gdyby nie to buczenie byłaby to naprawdę fajna pralka ( Beko ).
 • Tego właśnie szukałem. Pralka sprawuje się idealnie, wygląda tak samo. Bardzo fajna jakość za taką cenę (Candy).
 • Użytkuję od roku i jak na razie żadnych problemów, nie należy do najcichszych ale jakoś mi to nie przeszkadza, bardzo prosta w obsłudze, czytelne oznaczenie programów w języku polskim, bardzo przydatna funkcja prania mniejszego wsadu, polecam (Indesit).
 • Pralka, którą nam polecono okazała się strzałem w 10! Jest cicha, pojemna, ma wiele ciekawych programów, a ponadto jest to pralka z silnikiem bezszczotkowym i bez paska, co podobno jest zaletą 😉 Jeśli ktoś chce kupić ten model, mogę go z czystym sumieniem polecić (LG).
 • Najlepsze dla mnie jest niskie zużycie prądu i duża pojemność pralki. Mam małe dzieci i bardzo doceniam zalety dodatkowych programów, jakie ma ten model. To przykład produktu, który wart jest swojej ceny!
 • Duża prędkość pralki, przy jednoczesnym cichym działaniu to dla mnie duże zaskoczenie (Electrolux).
 • Bardzo polecam pralka chodzi cicho pięknie pierze i wiruje pranie jest tak suche jak z automatu a przede wszystkim jest ekologiczna (Ravanson).
 • Pralka na wysokich obrotach rzeczywiście jest trochę głośna. Pranie jest prawie suche po odwirowaniu. Ogólne wrażenie za taką cenę bardzo pozytywne. Jeśli nie potrzebujesz ekstra funkcji to pralka naprawdę godna polecenia (Bosch).
 • Używam pralki od roku. Średnio 6-7 prań w tygodniu. Bardzo dobry program MIX około godziny) Głownie tego używam i pranie wyprane super. Idealnie wypoziomowana, przy wirowaniu ani drgnie. bardzo przydatny wyświetlacz końca prania. Prosta obsługa. Polecam. Można się tylko przyczepić do tego ze pokrętło wyboru programu za lekko chodzi i łatwo można go przez przypadek przestawić (Bosch).
 • Od zawsze miałam pralki od góry ładowane z zakupu tego modelu jestem bardzo zadowolona, pralka jest cicha, różnorodność programów pozwala na lepszą efektywność prania istnieje możliwość skrócenia czasu przyciskiem Time Manager jest to bardzo pożyteczne jak dla mnie. Bardzo zależało mi aby dozownik do detergentów nie mieścił się na drzwiach pralki taką możliwość daje tylko firma Electrolux. Polecam.

Większość z wyżej wymienionych opinii jest zgodna z pralkami, które znalazły się w naszym rankingu sierpnia 2019. Celowo nie umieściliśmy dokładnych nazw modeli, byś mógł sugerować się przede wszystkim własną opinią.

ranking pralek 2019

Jakie funkcje ma dobra pralka? Ranking pralek z sierpnia 2019

Zaletą wielu pralek automatycznych są ich unikalne funkcje. Bardzo często dodatkowe programy mają specyficzne nazwy, z których ciężko wyczytać konkretną opcję. Możesz być jednak pewien, że zapewne jest to któraś z niżej wymienionych opcji.

 • Niskie zużycie wody i energii, a przy tym duża skuteczność prania.
 • Ciche działanie i możliwość regulacji czasu prania.
 • Możliwość zmiany czasu trwania programu, czyli inaczej regulowanie trybu pracy pralki. To funkcja dostępna w większości pralek.
 • Program prania: najlepsze są te pralki, które mają różne programy prania do wyboru, na przykład pranie w niskich temperaturach. To funkcja dostępna we wszystkich pralkach, ale jedne mają mniej, a inne więcej opcji.
 • Możliwość zabudowy, co pozwala na oszczędność miejsca w domu.
 • Ciekawą opcją jest również blokada rodzicielska, która pozwala na zapewnienie dodatkowej ochrony dla Twoich dzieci. Podobne zabezpieczenia to system wykrywający usterki, czy zabezpieczenie przed skokami napięcia.
 • Ceramiczna grzałka, która jest bardziej odporna na osadzanie się kamienia. Jak wiadomo kamień sprzyja krótszemu życiu każdej pralki.
 • Skuteczne pranie, które jest możliwe dzięki takim programom, jak Eco Bubble, dodatkowym płukaniom, czy systemom prania parowego. Nazwy są różne, ale efekt ten sam: czyste i odświeżone ubrania!

Możesz być pewien, że najlepsze pralki z sierpnia 2019 mają większość, jeśli nie wszystkie wyżej wymienione funkcje. Zaletą obecnie produkowanych pralek jest ich wysoka skuteczność przy szerokim przekroju cenowym. Nawet w niskiej cenie możemy dostać skuteczny sprzęt, chociaż nie będzie miał tak wielu dodatkowych programów.

Pralki do zabudowy ranking sierpnia 2019

Ciekawą opcją są pralki do zabudowy, które gwarantują estetyczny wygląd całego wnętrza. Na to nowoczesne rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób, jednak wybór pralek do zabudowy nie jest tak duży, jak oferta innych, mocno zaawansowanych technologicznie pralek. Zabudowany sprzęt pozwala na oszczędność miejsca i zwykle właśnie o to chodzi praktycznym właścicielom. Najważniejsze cechy pralki do zabudowy to wielkość i cena. Nie chcemy, by była zbyt droga i jednocześnie musi pasować do planu pomieszczenia. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji pralek do zabudowy, które są warte uwagi.

Beko WITV 8712 X0W to łatwa w obsłudze pralka z 8 kg wsadem, a całkowite wymiary urządzenia to 82 x 60 x 57 cm. Jak dokładnie prezentuje się ten model?

 • Biała obudowa i wsad od przodu plasują te pralkę w szeregu klasycznych urządzeń do prania. Dzięki przedniemu ładowaniu urządzenie, podobnie jak inne sprzęty tej budowy jest w stanie pomieścić tak duże ilości prania.
 • Prędkość wirowania na poziomie 1400 jest obietnicą wysokiej skuteczności i gwarancją, że pralka usunie z ulubionych ubrań nawet najtrudniejsze plamy.
 • Pralka Beko posiada 8 programów prania i 6 funkcji dodatkowych.
 • Obecność programu Aqua Fusion gwarantuje zużycie 100% ilości detergentu, który zwykle w blisko 30% jest wypłukiwany za sprawą wody. Blokada na czas prania umożliwia dokładne rozpuszczenie detergentu i pranie jest przez to bardziej efektywne.
 • Obecność funkcji takich jak blokada rodzicielska, czy wskaźnik czasu pozostałego do końca cyklu prania to kolejne zalety urządzenia.
 • Przeciętny czas prania wynosi od 179 do 200 minut, a niski poziom hałasu (57 dB pranie i 70 dB wirowanie) sprawia, że na czas działania każdego programu prania, nie będziesz musiał zmagać się z irytującymi dźwiękami działającego urządzenia.

Pralka Beko WITV 8712 X0W to sprzęt klasy A+++. Najwyższa jakość gwarantuje, że urządzenie posłuży dłuższy czas i spokojnie można wkomponować je w otoczenie naszej łazienki lub kuchni. Cena urządzenia sięga ponad 2000 zł.

Electrolux EW7F348SI jest kolejną dużą pralką o pojemności 8 kg i wymiarach 81.9 x 59,6 x 54 cm. Klasa energetyczna urządzenia to także A+++, a więc najwyższa z możliwych kategoria, którą mają tylko najlepsze sprzęty. W przypadku pralek jest to często spotykana kategoria, ku radości użytkowników. Tymczasem dowiedzmy się więcej o pralce Electrolux!

 • Prędkość obrotów tej ładowanej z przodu pralki również wynosi 1400 W. Oprócz tego jednak, pralka Electrolux wyróżnia się wyjątkowo niskim zużyciem energii. Skala ta jest tak niska, że stanowi konkurencję dla innych modeli tej samej klasy energetycznej. Oferta jest jeszcze bardziej kusząca, kiedy spojrzymy na dokładne parametry pralki.
 • Electrolux EW7F348SI to urządzenie, które ma program prania z funkcją pary. Dzięki temu ubrania będą nie tylko czyste, ale również nie wymagające prasowania. Dodatkową zaletą tego programu jest delikatne obchodzenie się z ubraniami.
 • Niezależnie, jaki program spośród oferowanych 17 funkcji prania wybierzesz, urządzenie będzie działało niezwykle cicho. Poziom hałasu w trakcie prania sięga zaledwie 46 dB! W trakcie wirowania to jedyne 68 dB.
 • Pralka ma 15 programów prania i 5 funkcji dodatkowych.
 • System Fuzzy Logic to już znany nam program, który sprzyja oszczędnościom i środowisku.
 • Uwagę zwraca również kontrola piany, czyli program regulujący ilość płukania, w razie dodania zbyt dużej ilości środków piorących.
 • Pralka Electrolux ma dodatkowo system zabezpieczający przed zalaniem i blokadę rodzicielską, dzięki czemu mamy pewność, że nasze dzieci nie zrobią sobie krzywdy, kiedy na moment spuścimy je z oka.
 • Pralka jest w przyjemnym dla oka, klasycznym białym kolorze.

Z tak wysoką jakością wiąże się również wysoka cena. Za model zapłacimy około 3000 zł. To doskonała propozycja dla tych, którzy potrzebują dużego sprzętu o dużych możliwościach. Pralka Electrolux EW7F348SI perfekcyjnie sprawdzi się u rodzin z dziećmi.

Whirlpool WMWG 71484E będzie ostatnią propozycją pralki do zabudowy w naszym zestawieniu. Wyżej wymienione urządzenia były modelami z wysokiej półki cenowej. W związku z tym przedstawimy teraz tańszy model, zwracając przy tym uwagę, czy jest istotnie mniej skuteczny.

 • Przedstawiony model pralki to również klasa energetyczna A++. Jak zapewne już zauważyłeś nie jest to miarodajny wyznacznik sposobu działania, ponieważ większość modeli ma te same oznaczenia, w praktyce różniąc się sposobem działania.
 • Pralka Whirlpool kosztuje około 1400 zł i ma wymiary 54,5 x 59,5 x 82 cm. Pojemność bębna to 7 kg, a więc wciąż jest to jedna z większych pralek dostępnych na rynku.
 • Ładowana z przodu wiruje z częstotliwością 1400 W.
 • Posiada 9 programów prania i 6 funkcji dodatkowych, w tym pranie eco. Przyczynia się zatem do oszczędności w domu i nie wpływa negatywnie na środowisko.
 • Urządzenie ma funkcję zwaną szóstym zmysłem. To również znany nam z droższego modelu przykład, kiedy pralka rozpoznaje ciężar załadunku. W ten sposób może dostosować ilość zużytej wody i energii do ilości ubrań wewnątrz.
 • Opcja Clean+ to możliwość skutecznego prania nawet w niższej temperaturze. W praktyce jest to wykorzystywanie maksymalnej mocy detergentu, niezależnie od tego, jaki program prania wybierzemy.
 • Z interesujących zabezpieczeń można wymienić na przykład blokadę rodzicielską i ochronę przed zalaniem, które mają niemal wszystkie tego typu oferty.
 • Pralka jest również bardzo cicha. Na czas prania jest to poniżej 50 dB. W momencie wirowania pralka nie przekracza 73 dB.

Bardzo dobra cena i jakość, dzięki której można zaliczyć pralkę Whirlpool w szeregi pralek, które są uznawane za najlepsze. Chociaż nie jest to model tak rozbudowany, jak poprzednie pralki. Ranking nie uznaje tego modelu za gorszy, wręcz przeciwnie!

Rynek pralek automatycznych wciąż nie jest dostatecznie rozbudowany, jeśli chodzi o pralki do zabudowania. Wybór jest znacznie mniejszy niż w przypadku, gdybyś zdecydował się na pralki automatyczne innego rodzaju. Na szczęście nawet niewielki wybór nie wiąże się z koniecznością zakupu gorszej pralki lub takiej, która znacznie obciąży nasz domowy budżet.

ranking pralek 2019

Ranking pralek 2019 – co nowego? Ranking sierpnia 2019

Rok 2019 powoli zbliża się ku końcowi, jednak nie zabrakło nowych propozycji i zmian w rankingu pralek na ostatni rok. Producenci sprzętów AGD nie odpoczywają, nieustannie poszerzając ofertę o nowe produkty. Akcesoria AGD do zabudowy nigdy nie przestaną cieszyć się popularnością. Popularne obecnie modele były znane również wcześniej, dlatego pojawiły się już w rankingach z sierpnia 2019 wyżej. Co nowego pojawiło się w 2019 roku i jakie modele pralek cieszą się największą popularnością obecnie? Poniżej mały ranking z sierpnia 2019 roku. Opiszemy jeszcze te modele, których nie mieliście okazji poznać w akapitach wyżej!

Candy GVSW 40464TWHC: Inny model tej marki przedstawiał już nasz ranking pralek z sierpnia 2019. Jak prezentuje się ten model?

 • To nieco droższy sprzęt. Za pralkę o wymiarach 45 x 60 x 85 cm zapłacimy około 2200 zł.
 • To pralko-suszarka o pojemności 6 kg na pranie i 5 kg na suszenie. To niewielka różnica, biorąc pod uwagę fakt, że pralko-suszarki zwykle mają mniejszą pojemność na suszenie, niekiedy nawet o połowę.
 • Sprzęt ma 9 programów prania i 3 tryby suszenia. Do tego 8 funkcji dodatkowych.
 • Uwagę przykuwa funkcja antyalergicznego prania. Dzięki dodatkowej ilości wody i płukania, wszystkie detergenty są dokładnie wypłukiwane z ubrań. Doskonały program dla posiadaczy małych dzieci oraz dla alergików o wyjątkowo wrażliwej skórze.
 • Pralka uzyskała certyfikat Woolmark. Co to oznacza? Pralka, która wyróżniona została certyfikatem Woolmark, gwarantuje bezpieczne pranie ubrań wełnianych przeznaczonych wyłącznie do prania ręcznego.
 • Urządzenie posiada funkcję Smart Touch, a więc możliwość sterowania pralką za pomocą aplikacji w telefonie, na dowolną odległość!

Pralko-suszarka to urządzenie, które wyróżnia się wyższą ceną od standardowych pralek. Biorąc to pod uwagę, a także analizując wszystkie zalety pralki Candy, mamy przykład produktu bardzo dobrej jakości w korzystnej cenie.

Whirlpool AWE 4519/P być może będzie małym zaskoczeniem w naszym rankingu sierpnia 2019. To wyjątkowo tani model pralki, ale nie to jest nietypowe dla tego zestawienia. Pralka Whirlpoool kosztuje około 800 zł i jest urządzeniem ładowanym od góry. To jedyny taki model w naszym zestawieniu. Przyjrzyjmy się mu zatem.

 • Wymiary pralki to 60 x 40 x 90 cm, a pojemność wynosi 5 kg. To wąska i wysoka pralka wygodnie otwierana od góry.
 • Prędkość wirowania wynosi 1000 obrotów na minutę.
 • W cenie mamy 6 programów prania i 1 funkcję dodatkową.
 • Funkcja dodatkowa to program Clean+, a więc skuteczne odplamianie ubrań i rozpuszczanie detergentu bez względu na temperaturę wody.
 • Urządzenie działa całkiem cicho, od 59 dB w trakcie prania, po 76 dB w momencie wirowania.
 • To lekki model z grupy energetycznej A+

Chociaż to zdecydowanie najmniej zaawansowany model, jaki przedstawia nasz ranking sierpnia 2019, to cieszy się naprawdę dużą popularnością. Najlepsze pralki to te, które spełniają swoją funkcję. A ta, chociaż mocno podstawowa, najwyraźniej działa bez zarzutu.

Ravanson XPB72-LP to ostatni model, jaki przedstawi nasz ranking sierpnia 2019. Zdecydowaliśmy się umieścić go w zestawieniu ze względu na innowacyjny wygląd i wysokie oceny w opiniach. Co takiego przyciąga uwagę w pralce Ravanson?

 • To pralko-wirówka w bardzo niskiej cenie. Zapłacimy za nią poniżej 400 zł.
 • To model pralki, który pozwala za jednym razem wyprać ponad 4 kg ubrań bez stałego dostępu do bieżącej wody!
 • Wymiary urządzenia to 65 x 37 x 75 cm i waga sięgająca zaledwie 30 kg.
 • Prędkość wirowania mierzy 800 obrotów na minutę.
 • Prosta konstrukcja i podstawowe parametry sprzyjają bezawaryjnemu działaniu sprzętu przez długi czas.
 • Stabilna obudowa i silnik o mocy 300 W skutecznie poradzą sobie z wypraniem Twoich ubrań.
 • Pralkę wyróżnia bardzo ciche działanie, zgodne z niewielkimi gabarytami urządzenia.

Pralka Ravanson to idealne rozwiązanie w miejscach bez stałego dostępu do bieżącej wody: na działkach lub w domkach letniskowych. iska cena i wysoka skuteczność sprawiają, że model jest kupowany chętnie i cieszy się pozytywnymi ocenami w sieci.

Zdajemy sobie sprawę, że w wyborze pralki zwykle ogranicza nas budżet. Brak pralki to zakup na już, dlatego często nie mamy czasu, by zaoszczędzić dostatecznie dużą kwotę. Na szczęście sklepy AGD idą nam na rękę, umożliwiając zakup pralek na raty. Comiesięczna kwota do regularnej spłaty przez rok lub dłużej jest korzystnym rozwiązaniem dla każdego, zwłaszcza że kredyt tego rodzaju nie wymaga skomplikowanych procedur. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy pralka z rankingu sierpnia 2019, na którą się zdecydujesz, posłuży w Twoim domu długo i perfekcyjnie!

Informujemy, że zgodnie z klauzulą o prawach autorskich wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i zmieniania treści tego artykułu.

Similar Posts