Porady

Odporne listwy przypodłogowe do pokoju dziecięcego

Każdy z rodziców zdaje sobie sprawę, że zaprojektowanie przestrzeni dla malucha to spore wyzwanie. To wielofunkcyjne wnętrze, które zazwyczaj pełni role placu zabaw, miejsca na przyjęcia dla lalek, toru samochodowego, a także sypialni. Dlatego stawiając na rozmaite kompozycje aranżacyjne, w tym także listwy przypodłogowe powinniśmy postawić na ich dobrą jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

Przede wszystkim warto przemyśleć, z jakiego powodu nie warto rezygnować z listew przypodłogowych planując wystrój pomieszczenia dla swojego malucha. Podstawowym zadaniem listew jest właściwa izolacja podłóg, zarówno przed kurzem, piaskiem jak i wilgocią. Listwy przypodłogowe dobrze maskują szczelinę dylatacyjną, która powstaje podczas montażu podłogi. W tym przypadku kluczowa jest ochrona paneli nawet stworzonych z wysokiej jakości płyty MDF — podłogi zazwyczaj są dobrze impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak w przypadku gdy wilgoć oraz zabrudzenia dostaną się przez szczelinę dylatacyjną, może powodować to trzeszczenie i nieestetyczne podwyższenie podłogi. Wówczas jedynym rozwiązaniem będzie kosztowna wymiana powierzchni.

Listwy posiadają potężne znaczenie w ochronie ściany. Zważając na małych artystów, nie okiełznają malunków powstałych za pomocą kredek lub mazaków, jednak będą sprawowały skuteczną ochronę przed uderzeniami. Listwy podłogowe gwarantują doskonałe wykończenie podłogi oraz prawidłowo zabezpieczają ścianę przed usterkami.

Następnym, istotnym elementem jest bezpieczeństwo — prawidłowo wyprofilowana listwa przypodłogowa pozwala na sprawne schowanie, przewodów oraz wszelkich domowych instalacji elektrycznych. Ukryte za listwą kable nie będą budzić ciekawości dzieci, zapewniając bezpieczeństwo nawet najmłodszym użytkownikom.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne w sprzedaży stworzone są z przeróżnych materiałów, o artystycznych kształtach i niesamowitych strukturach. Które z nich nadają się zatem do pomieszczenia przeznaczonego dla naszego dziecka?

Stawiamy na gładkie, o prostym przekroju. Podstawowym elementem jest w nich łatwość w sprzątaniu listew. Jak wiemy, nawet najlepszym zdarza się wypadek, o który w pokoju dziecięcym bardzo łatwo. W związku z tym dla rodziców, którzy cenią sobie porządek, sztukateria o prostym przekroju, bez zbędnych żłobień i ornamentacyjnych wzorów to idealny wybór. Dodatkowym atutem jest to, że listwa przypodłogowa od Mardom cechuje się wysoką odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne listwy gwarantują perfekcyjny wygląd listew przypodłogowych nawet w przypadku długotrwałego kontaktu z wodą, co daje możliwość zachowania prawidłowego wyglądu podczas niechcianego zalania.

Dobierając listwy przypodłogowe, powinniśmy postawić na wysokiej jakości trwałe materiały. Sztukateria do pokoju dziecięcego ma za zadanie być odporna na zdarzające się uderzenia podczas figli czy sprzątania, ale także być odporna na dziecięcą ciekawość. Mały odkrywca może w chwili wyjątkowej nudy zechcieć sprawdzić wytrzymałość sztukaterii w swoim pokoju — wykonana ze słabego materiału ulegnie licznym zagnieceniom oraz deformacji. Biorąc pod uwagę aspekt wizualny, a także bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli za listwami ukryta jest jakakolwiek elektryka, powinniśmy wybrać produkty o wysokiej jakości, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dokładnie takie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrzymały materiał PolyForce w raz z połączeniem nowoczesnej technologii ScratchShield®, która maksymalnie utwardza powierzchnię, sprawia, że sztukateria podłogowa jest wyjątkowo odporna. Wytrzymałość materiału zapewnia ochronę nie tylko przed uderzeniami, lecz także przed intensywnymi zarysowaniami takimi jak nożyczki.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Decydując się sztukaterię do pokoju dziecięcego, pragniemy, aby była funkcjonalna, ale również pasująca do reszty wnętrza — również na kolejne lata. Czym się wówczas kierować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Powinniśmy dobrać listwę zgodnie z wymiarami pomieszczenia. Duże pomieszczenie zachowa równowagę jeśli wstawimy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. Dla średnich pomieszczeń rekomendujemy listwy w przedziale 10 – 6 cm, a dla mniejszego pokoiku sprawdzą się listwy poniżej 6 cm. Dzięki kierowaniu się tą zasadą zachowamy ład w pokoju oraz wizualnie wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Zamieszczając listwy przypodłogowe w pokoju dziecięcym, liczymy na to, że będą nam doskonale służyć przez wiele lat. Dorastanie naszych pociech, jednak sprawi, że na pewnym etapie remont będzie nieunikniony. Listwy od Mardom Decor można malować, dopasowując ich wygląd do zmieniającego się wnętrza. Bez obaw można zastosować dokładnie tę samą farbę, którą zostały pokryte wcześniej ściany. Należy jednak pamiętać o wyborze farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który ulepsza malowanie i wzmacnia przyczepność pigmentu do produktu. Dzięki tej funkcji, można wielokrotnie zmieniać wygląd swojego pomieszczenia.

Białe listwy przypodłogowe

Wybierając listwy do pokoju dziecięcego, można również zastosować ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego koloru, niezależnie od zmiany dekoracji wnętrza. Biała listwa przypodłogowa to ponadczasowe rozwiązanie, które doskonale sprawdza się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale także w całym domu. W ofercie Mardom Decor umieszczona została kolekcja listew przypodłogowych Premium, które fabrycznie pokryto ekskluzywną, satynową powłoką, sprawiającą, że sztukateria nabiera luksusowego śnieżnobiałego koloru. Listwy są prawidłowo zabezpieczone , a także gotowe do montażu. To doskonały wybór, który sprawdzi się na dobre lata.

Similar Posts