Porady

Po czym poznać dobrą listwę przypodłogową?

Po czym poznać dobrą listwę przypodłogową?

Wybór właściwej listwy przypodłogowej nie musi być wcale prosty. Na rynku możemy znaleźć mnóstwo rodzajów i modeli, które różnią się od siebie przede wszystkim stylem oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane. W tym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru idealnej listwy podłogowej.

Z czego może być zrobiona listwa przypodłogowa?

Listwy przypodłogowe mogą być zrobione z wielu materiałów oraz posiadać wiele kształtów. Są one wspaniałym wykończeniem każdej podłogi i nadają pomieszczeniu bardzo schludnego i eleganckiego wykończenia. Na dzisiejszym rynku znajdziemy listwy przypodłogowe wykonane z różnych surowców. Są to między innymi poliuretan, styropian, PVC, płyta MDF oraz lite drewno. 

Listwy przypodłogowe plastikowe z pewnością nie będą wytrzymałe, ale za to są najtańszą opcją. Listwy mdf zwykle pokryte są okleiną lub są lakierowane. Poliuretan to lekki materiał, który nie przewodzi prądu, więc także dobrze sprawdzi się w postaci listwy przypodłogowej. 

Jeśli zależy nam na największej trwałości warto zdecydować się na modele wykonane z drewna lub z płyty MDF. Na stronie https://www.barlinek.com.pl/produkty/listwy-przypodlogowe/ znajdziesz najlepsze drewniane listwy przypodłogowe, które cechują się niezwykłą wytrzymałością oraz różnorodnością kolorystyczną.

Jak dobrze dobrać listwy przypodłogowe?

Listwy podłogowe najczęściej dobiera się pod kolor podłogi. Coraz częściej jednak wiele projektantów wnętrz decyduje się na białe listwy przypodłogowe, ponieważ to pozwala na odpowiednie podkreślenie charakteru pomieszczenia. Taki estetyczny element wykończenia z pewnością zwróci na siebie uwagę. Białe listwy sprawdzą się do każdego rodzaju wnętrza jeśli zależy nam na podkreśleniu podłogi.

Listwy przypodłogowe mdf białe to coraz częstszy wybór, który wykorzystuje się aby uzyskać efektowne wnętrze za pomocą detali. Stanowią one ramę dla ciemniejszych paneli podłogowych czy podłóg drewnianych, co dodatkowo wytwarza przestrzeń między ścianą a podłogą. 

Listwy przyścienne – wysokie czy niskie?

Kolejną różnicą między modelami listew są oczywiście ich wymiary. Ich wysokość może się wahać od 40 aż do 95 mm. Dzięki temu możemy bez problemu dobrać odpowiednie listwy podłogowe w zależności od naszych upodobań. Te mniejsze są bardziej dyskretne i są świetnym, delikatnym wykończeniem dla wnętrza. Jeśli wolimy jednak odważne rozwiązania warto zdecydować się na bardziej masywny model, który nie tylko będzie świetną ozdobą, ale także zabezpieczeniem dolnych partii ściany przed zabrudzeniami. 

Similar Posts