Porady

Jak ożywić sofę za pomocą dodatków?

Jak ożywić sofę za pomocą dodatków?

Nudna sofa przestaje zadowalać i pasować do wnętrza? Zamiast ją wymieniać warto wybrać tekstylne dodatki. Za ich sprawą sofa stanie się znacznie ciekawsza, wpisze się w wystrój wnętrza. Te same dodatki nadają zupełnie innego wyglądu sofie, co pozwala na zmianę postrzegania całego wnętrza i jego aranżacji. Jakie dodatki wybrać do sofy oraz w jaki sposób je dobierać, aby uzyskać wymarzony efekt końcowy?

Koc lub narzuta – uniwersalne i praktyczne

Wystarczy wybrać nowy koc bądź narzutę, by zakryć nielubianą sofę i sprawić, że domownicy zaczną ją postrzegać zupełnie inaczej. Zdarza się przecież, że niegdyś lubiany kolor przestaje być modny w danym sezonie. Albo zwyczajnie nam się znudził, materiał stracił na swoich walorach wizualnych, gdzieniegdzie pojawiły się niewielkie plamy i całość nie jest już tak atrakcyjna.

Koc może zastąpić narzutę i posłużyć jako stałe okrycie całej sofy. Co więcej, ten niedrogi tekstylny dodatek można wybrać w kilku kolorach lub wzorach, aby zmieniać aranżację wnętrza i dopasowywać ją np. do pory roku, a nawet nastroju.

Zarówno koc, jak i narzuta stanowią również dodatki praktyczne. Przydadzą się bowiem podczas chłodniejszych nocy lub jako okrycie dla niespodziewanych gości. Co więcej, pierwotny materiał zastosowany w sofie zyska na ochronie, chociażby przed kurzem czy zabrudzeniami. Koc bądź narzutę łatwo wyprać, a sofę już niekoniecznie.

Różnokształtne i wzorzyste poduszki

Zdarza się również, że kanapa, którą wybraliśmy w sklepie, po ustawieniu w docelowym miejscu nie prezentuje się dla nas aż tak atrakcyjnie, jak postrzegaliśmy ją w sklepie lub w katalogu wnętrzarskim. Wciąż jest to elegancki, nowy i wygodny mebel, a jednak czegoś mu brakuje. Nie ma co się frustrować! Wystarczy poszukać ciekawych poduszek lub poszewek na poduszki. Szeroką ofertę takich dodatków posiada sklep https://www.dekoori.pl/.

Im większa sofa, tym więcej poduszek można na niej ułożyć. Warto pobawić się kształtami, rozmiarami, kolorami i wzorami, pamiętając jednak o spójności i umiarze. Ciekawie się prezentują prostokątne lub okrągłe poduszki na tle kwadratowych, sporo większych. Poduszki w nietypowych kształtach uatrakcyjnią sofę ustawioną w salonie lub łóżko w pokoju wypoczynkowym.

Jeśli zaś mamy już poduszki bądź wkład do nich i szukamy jedynie poszewek, pobawmy się fakturami, wzorami i materiałami. Elegancka sofa, np. z oferty iHome24.pl, w połączeniu z welurowymi poszewkami to duet idealny. Na klasycznym i zwyczajnym łóżku można ułożyć poduszki opatrzone poszewkami z frędzlami. Gładki materiał i jednolity kolor poduszki będzie fajnym tłem dla mniejszej poduszki, za to o wyrazistym wzorze lub unikalnej fakturze.

Mnóstwo pomysłów i możliwości

Tekstylne dodatki to ogrom pomysłów i możliwości. Ich różnorodność i dostępność jest na tyle duża, że z powodzeniem dopasujemy je do każdej sofy i dowolnego wystroju wnętrza. Nie pozbywajmy się zatem od razu kanapy, która przestała zadowalać. Wybierzmy niedrogie, za to efektowne dodatki tekstylne i cieszmy się wymarzoną aranżacją.

Similar Posts