Porady

Pomysł na aranżacje ściany w kuchni

Pomysł na aranżacje ściany w kuchni

Planowanie wystroju kuchni z początku może wydawać się bardzo trudne. Należy zaaranżować wiele elementów, tak aby codzienne funkcjonowanie było komfortowe. Praktyczny charakter musi także współgrać z walorami estetycznymi. Poniższy artykuł pomoże w decyzjach dotyczących aranżacji ścian w kuchni.

Trudna, lecz owocna decyzja

O  stylu oraz poręcznym charakterze zdecydują meble, a także przede wszystkim to, co znajdzie się nad blatem w kuchni. Decyzja o tym, co położyć w tym miejscu jest trudna, ale bez obaw, później czekają Cię same przyjemności, a Twoim jednym zmartwieniem będzie wybór pojemników na kawę i herbatę. W kuchniach pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi najczęściej spotyka się płytki ceramiczne. Różnorodność świata kafelek pozwala na dowolność aranżacji — dzięki nim uzyskasz dekor skandynawski, czy prowansalski. Niezależnie od tego, na który trend się zdecydujesz, uzyskasz naprawdę uroczy efekt. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym designie, zwróć uwagę na szklane płyty ścienne. Zaletą dużych tafli z wyselekcjonowanego materiału jest łatwa pielęgnacja, która wynika z niewielkiej ilości spoiw. Dążąc do wymarzonego wystroju, pamiętaj, że w mniejszych kuchniach lepiej zdecydować się na jasne ściany, które optycznie powiększą pomieszczenie.

Wykorzystaj wolną przestrzeń

Niezależnie od tego, jak dużym metrażem dysponujesz, skup się na tym, aby pozostawić jak najwięcej wolnej powierzchni na blacie. Codzienne gotowanie różni się od tego odświętnego, a kto wie, czy w przyszłości nie odnajdziesz w sobie talentu do przyrządzania wykwintnych posiłków, a przestrzeń do pracy to podstawa komfortowego funkcjonowania! Sprawdź, czy elementy wyposażenia, których potrzebujesz, występują też w wersji podwieszanej, jak np. suszarki do naczyń wiszące lub półki wiszące ze sklepu YourHomeStory.com.pl. Polski dystrybutor zapewnia szeroki wachlarz produktów wysokiej jakości, a elementy wyposażenia pojawią się u Ciebie w mgnieniu oka. Gdy już je podwiesisz w wybranym miejscu, uzyskasz wolny obszar na blacie, a wszystkie niezbędne półprodukty będą na wyciągnięcie ręki. Weź pod uwagę montaż niewielkich półek nad kuchenką. Tutaj mogą znaleźć się przyprawy. Umieść je w słoiczkach lub innych pojemnikach – całość objawi się jako pełen elegancji funkcjonalny kącik. Na ścianie obok drzwi świetnie odnajdą się wszelkie książki kucharskie i zdjęcia rodzinne. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa i sprawdź, jak sprawdzą się u Ciebie asymetryczne półki.

Pomysł na aranżacje ściany w kuchni – YourHomeStory.com.pl

Przydatne drobiazgi

Kiedy już wszystkie większe elementy zostaną zaaranżowane pora na wspomniane przyjemności. Dobierz drobne elementy wyposażenia pod główny motyw wystroju! Puszki oraz słoiki na produkty sypkie pozwolą Ci na lepszą organizację oraz zniwelują ryzyko utraty świeżości przechowywanych rzeczy. Posegregowane artykuły spożywcze prezentują się schludnie. Twojej uwadze polecamy dedykowane pojemniki na kawę i herbatę. Znajdziesz je w wielu formach, które wpasują się w Twoje otoczenie równie stylowym charakterem. Wszystkie pojemniczki możesz elegancko poustawiać na przeznaczonej do tego szafce na blat kuchenny.  Zastanów się, czego jeszcze potrzebujesz, pomyśl o domu rodzinnym i o tych rzeczach, które wydawały Ci się w nim zbędne. Spersonalizuj swoją kuchnię, aby to Tobie było wygodnie, a design wpisywał się w Twoje gusta!

Similar Posts