Porady

Przyjęcie komunijne — o czym należy pamiętać?

Przyjęcie komunijne — o czym należy pamiętać?

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu dziecka i jego bliskich. Jego odpowiednia organizacja to podstawa, jeśli zależy Ci na spokojnym świętowaniu w miłym gronie. O czym należy pamiętać, organizując przyjęcie komunijne? Na co zwrócić uwagę?

Podstawy, czyli miejsce i goście

Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek przygotowania do przyjęcia komunijnego, w pierwszej kolejności warto ustalić budżet, jakim dysponujesz. Wówczas organizacja wydarzenia będzie prostsza. W następnej kolejności warto zastanowić się nad ilością gości i miejscem. Jeśli będzie to spotkanie zaledwie dla kilku, najbliższych osób, być może lepszym rozwiązaniem będzie spotkanie w domu i zamówienie cateringu?

Z kolei jeśli planujesz dużą uroczystość, zarezerwuj salę w restauracji z odpowiednim wyprzedzeniem. Zadbaj o ciekawe menu na przyjęcie komunijne oraz ewentualne zabawy. Jedną z restauracji, w której zorganizujesz takie wydarzenie — jest Naskrajnej.pl. Spędzisz czas z bliskimi i zapomnisz o przygotowywaniu, czy podawaniu jedzenia.

Szczegóły — tort, zaproszenia, dekoracje

Na przyjęciu komunijnym bardzo często pojawia się tort. Pamiętaj, aby zamówić go z odpowiednim wyprzedzeniem w cukierni lub restauracji. Jego wielkość dostosuj do liczby gości, ale nie przesadzaj — w końcu podczas przyjęcia będzie również wiele innego jedzenia.

Zaproszenia na Komunię to kolejna kwestia. Nie zawsze są one stosowane, niektórzy wybierają rozmowę telefoniczną, czy też osobiste zaproszenie. Jeśli jednak chcesz podkreślić wagę wydarzenia, możesz wręczyć je w formie papierowej lub wysłać pocztą. Pamiętaj, by zaprosić gości nie później niż 4 tygodnie przed imprezą. W końcu muszą się odpowiednio przygotować!

To, o czym również nie możesz zapomnieć — to dekoracje sali i stołu. Stosowne nakrycie i kilka akcentów nawiązujących do Pierwszej Komunii Świętej w zupełności wystarczą. Dobrym pomysłem będzie również wyróżnienie miejsca dziecka przy stole — w końcu jest to jego wielki dzień!

Similar Posts