Porady

Trendy wnętrzarskie 2022/2023 – co jest teraz na topie?

Trendy wnętrzarskie 2022/2023 - co jest teraz na topie?

Trendy zawsze podążają za nastrojami społecznymi, a w 2022 roku mogliśmy doświadczyć naprawdę wielu zmian, które niemal natychmiast odbiły się na modzie odzieżowej i wnętrzarskiej. Zauważalny jest przede wszystkim trend eko i moda na meble vintage. Można powiedzieć, że sezon 2022/2023 jest wyjątkowy, ponieważ zamiast ścisłych wytycznych zaleca korzystanie z własnej kreatywności.

Ekologia wkracza na salony

W dobie ocieplenia klimatycznego konsumpcjonizm powoli staje się passe. Zamiast tego popularność zdobywają rzeczy trwałe i dobre do wielokrotnego użycia. Trend eko przeniósł się także do wnętrz. Dzięki temu wnętrza mieszkań i domów prezentują się bardziej naturalnie i przytulnie. Zamiast sztucznych ozdób i figurek dominują kwiaty, a meble i dodatki czarują kolorami Ziemi i przeważnie są wykonane z naturalnych materiałów. Należy przy tym pamiętać, że trend eko to nie to samo, co ekologia i życie w duchu zero waste.

Modne meble i kanapy do salonu — styl dowolny

Najlepsze w trendach sezonu 2022/2023 jest to, że możemy pozwolić sobie na dużą dowolność w urządzaniu wnętrz, bez obawy o wpadkę. Spokojnie możemy mieszać styl vintage ze stylem glamour, a minimalistyczne wnętrza skandynawskie uzupełnić o dodatki rodem z PRL. Obecnie nie musimy już ściśle trzymać się jednego stylu i określonych wytycznych. Mieszkania mają nam służyć i mamy czuć się w nich dobrze.

Trend doskonałego połączenia estetyki z funkcjonalnością jest widoczny również w przypadku mebli. Naszym zadaniem jest wybór praktycznego i wygodnego mebla, a producenci przedstawią nam propozycje w różnych stylach. Kluczowy jest wybór tego, co nam się najbardziej podoba. W tym roku indywidualna kreatywność jest naczelnym trendem aranżacji wnętrz. Idąc tropem funkcjonalności, będącym kolejnym wyznacznikiem tego, co jest obecnie modne — warto stawiać na meble praktyczne i wielofunkcyjne, na przykład kanapy z funkcją spania, meble modułowe, czy szafy pod zabudowę zdolne pomieścić niemal cały dobytek właściciela mieszkania.

A jeśli chcesz poznać więcej wskazówek na temat urządzania wnętrz, sprawdź artykuł doradzający wybór idealnej kanapy do salonu: Wygodna kanapa do salonu. Jak wybrać komfortową sofę z funkcją spania?

Magia stylu vintage w trendach na rok 2023!

Jeśli w modzie jest styl eko, to styl vintage także! Meble w stylu vintage od kilku sezonów utrzymują się w trendach i w najbliższym czasie to się nie zmieni. Modne są zarówno meble odrestaurowane, jak i te zupełnie nowe, nawiązujące do klasycznego designu vintage znanego od lat.

Co ciekawe, w tym roku wróciły do łask duże regały na całą ścianę, znane dawniej jako meblościanki. Uspokajamy, że te obecnie dostępne są dużo ładniejsze od swoich poprzedników z lat 80. Tego typu meble ponownie zyskują popularność ze względu na konieczność zagospodarowania przestrzeni w małych mieszkaniach. Duże regały pozwalają na świetną organizację osobistych rzeczy i pamiątek, dlatego warto dać im szansę!

Similar Posts