Porady

Zawór do pralki – jaki rodzaj będzie najlepszy?

Zawór do pralki – jaki rodzaj będzie najlepszy?

Zawory zabezpieczające posiada każda instalacja w domu, ponieważ jest to dodatkowa ochrona domowników i ich stanu posiadania w przypadku awarii. Istotnym elementem jest również zawór do pralki, zwłaszcza że pralki lubią się psuć.

Rodzaje zaworów do pralki

Chociaż zaworów do pralki można wyróżnić sporo, to jest kilka, które są szeroko znane i używane:

Zawór zabezpieczający do pralki to najczęściej narzędzie z grupy zaworów kulkowych lub grzybkowych, ponieważ te pierwsze są prostej konstrukcji, a zatem należą do łatwych w obsłudze i niepsujących się urządzeń. Z kolei zawory grzybkowe to częste rozwiązanie do pralek i zmywarek, ponieważ odcinają dopływ wody. Zawór grzybkowy wymaga jednak częstych przeglądów, dlatego to właśnie kulkowe wybiera się najczęściej. 

 

Zawór do pralki montaż

Zarówno zawór do pralki, jak i inne urządzenia tego rodzaju powinny być umieszczone w widocznym miejscu, ze swobodnym dostępem, ponieważ kluczowe jest natychmiastowe sięgnięcie do zaworu, kiedy instalacja lub sprzęt przestają działać, jak należy lub kiedy dochodzi do nagłej awarii i wycieku wody. Zaleca się, by pralka miała podłączone własne ujęcie wodne i osobny zawór odcinający, który powinien być umieszczony ponad pralką, w miejscu, gdzie z łatwością możemy do niego sięgnąć i zakręcić. 

 

Jaki zawór do pralki wybrać?

Decydując się na zawór do pralki, stajemy przed wyborem: z filtrem czy bez? Filtr w zaworze oznacza dodatkowy wydatek, jednak może zaprocentować w przyszłości. Pralki to sprzęty mocno eksploatowane, a wykonane z drogich części są kosztowne w naprawie, dlatego awaria pralki bardzo często kończy się przymusem zakupu nowego sprzętu. Filtr stanowi dodatkowe zabezpieczenie i sprzyja dobremu działaniu pralki przez długi czas. Warto decydować się na produkty sprawdzonej jakości, ponieważ zapewnią nam spokój od napraw przez wiele lat. Fachowcy bardzo często zalecają korzystanie z części od jednego producenta. Argumentują to idealnym dopasowaniem elementów, co bezpośrednio przekłada się na trwałość urządzenia.

Similar Posts